Nest Lokata Nowe Środki oprocentowana jest na poziomie 2,7 proc. Jeżeli klient nie spełni warunku zasilenia depozytu nowymi środkami, jego oprocentowanie spadnie do 1,2 proc. w skali roku. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł (maksymalna 2 mln zł).

2,4 proc. zysku gwarantuje Idea Bank na Lokacie Cloud. Aby skorzystać z oferty, należy być posiadaczem konta i utrzymywać na nim średnio 10 proc. kwoty lokaty w każdym miesiącu jej trwania. Minimalny wkład na rachunek depozytu wynosi 500 zł. Maksymalnie na Lokatę Cloud wpłynąć może 1 mln zł.

Właściciele Konta Jedynego w Toyota Banku, którzy korzystają z bankowości elektronicznej, założyć mogą Lokatę Plus z oprocentowaniem 2,3 proc. w skali roku. Minimalna kwota lokaty wynosi 5 tys. zł. Brak ograniczeń w maksymalnej wpłacie. Zestawienie dziesiątki najlepszych lokat rocznych na rynku zamyka Getin Bank z e-Lokatą Progresywną. Jej oprocentowanie, w zależności od okresu deponowania, wynosi od 0,7 do 3,3 proc. w skali roku.

z lokat otwieranych na 12 miesięcy spadły w kwietniu z 1,46 do 1,44 proc. w skali roku. Przyczyną tych zmian był spadek oprocentowania EKOlokaty Plus w BOŚ Banku (z 2,5 do 2,25 proc. w skali roku) oraz cięcia stawek w PKO BP na lokatach dostępnych w IKO (z 1,2 do 1 proc. w skali roku).