Najlepsze lokaty roczne. Banki tną oprocentowanie

Dziesięć banków z najlepszą ofertą lokat zakładanych na okres roku, płaci swoim klientom średnio 1,96 proc. odsetek w skali roku.

Publikacja: 24.08.2018 15:08

Najlepsze lokaty roczne. Banki tną oprocentowanie

Foto: Flickr

Najwyższe oprocentowanie oferują Idea Bank i Nest Bank, 2,6 proc. w skali roku.

W sierpniu oprocentowanie Lokaty nr. 1 PLUS w Idea Banku spadło z 2,8 proc. do poziomu 2,6 proc. Zmiana ta nie wpłynęła jednak na pozycję banku w naszym comiesięcznym zestawieniu – w dalszym ciągu jest na pierwszym miejscu. Lokatę założyć mogą posiadacze konta osobistego. Wystarczy, że przeleją na nią kwotę z przedziału 500 zł do 1 mln zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty półroczne [sierpień 2018]

Tyle samo (2,6 proc. w skali roku) zaoferuje Nest Bank na Nest Lokatę Nowe Środki. Klienci mogą wpłacić na depozyt od 1 tys. zł do 2 mln. zł (nowe środki wyliczane są jako nadwyżka ponad stan środków po 31 maja 2018 r.).

2,25 proc. odsetek zarobić można w Banku Ochrony Środowiska na EKOlokacie Plus. Wystarczy mieć w tej instytucji konto osobiste z średniomiesięcznym saldem w minimalnej wysokości 10 proc. kwoty lokaty i dokonywać w każdym miesiącu transakcji kartą debetową na kwotę minimum 300 zł (przez cały okres trwania lokaty). Na depozyt można wpłacić minimum 1 tys. zł. Brak ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Czytaj także: Najlepsze lokaty na 3 miesiące [sierpień 2018]

Z 2,3 proc. do 2,2 proc. spadło oprocentowanie Lokaty Plus w Toyota Banku. Depozyt oferowany jest właścicielom rachunku osobistego. Minimalna wpłata wynosi 5 tys. zł oszczędności. Bank nie stawia ograniczeń w kwocie maksymalnej i liczbie zakładanych lokat.

Identyczną stawkę jak Toyota Bank gwarantuje swoim klientom Alior Bank na Lokacie na nowe środki. Można na niej zdeponować od 1 tys. zł do maksymalna 200 tys. zł nowych środków.

Santander Consummer Bank za nowe środki płaci oszczędzającym 2 proc. w skali roku (wcześniej 2,05 proc.). Oferta dotyczy Lokaty Nowe Środki. Wystarczy wpłacić na nią 1 tys. zł, bez górnej granicy wpłat.

W Credit Agricole w Ofercie na nowe środki (kwota wpłaty od 1 tys. zł do 100 tys. zł) oraz w Banku Millennium na lokacie Horyzont Zysku (minimalny depozyt wynosi 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej) również nowe środki wypracować mogą do 2 proc. odsetek.

Stawkę w wysokości 1,8 proc. w skali roku na Lokacie Klasycznej oferuje BGŻOptima. Na rachunek lokaty wystarczy wpłacić 1 tys. zł. Bank nie ogranicza wpłat i ilości założonych depozytów.

Nieco mniej, bo 1,75 proc. w skali roku można zarobić na Lokacie terminowej w PlusBanku. Wystarczy mieć dostęp do bankowości elektronicznej lub mobilnej. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł. Brak górnej granicy wpłat.

Na e-Lokacie Progresywnej w Getin Banku można zaś zyskać od 0,7 proc. do 3,3 proc. w skali roku, co w ostatecznym rozrachunku, po 12 miesiącach oszczędzania, gwarantuje średni zysk na poziomie 1,7 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłat wynosi 500 zł (maksymalna, bez ograniczeń).

Oprocentowanie na poziomie 1,55 proc. w skali roku dostępne jest w eurobanku na Lokacie mobilnej. Na depozyt przelać można minimum 200 zł, bez ograniczeń.

Do 4 proc. odsetek w ostatnim miesiącu, a średnio 1,5 proc. w skali roku przez cały 12 miesięczny okres oszczędzania, zyskać można na Lokacie Progresywnej w banku BGŻ BNP Paribas. Na depozycie ulokować można minimalnie 1 tys. zł.

Do zestawienia trafiła również lokata terminowa z oprocentowaniem 1,25 proc. w skali roku od Deutsche Banku. Lokatę założyć należy przez system bankowości elektronicznej banku – db easyNet. Minimalna kwota wpłaty to 2 tys. zł.
Natalia Skwierawska

Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao
Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Konta Bankowe
Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej