Lokaty miesięczne gwarantują do 3,4 proc. zysku w skali roku. Oprocentowanie na tym poziomie obowiązuje na Lokacie NR1 w Idea Banku. 3 proc. w skali roku zarobić można na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Sporo mniej, bo 1,5 proc. w skali roku płaci swoim klientom EnveloBank na Lokacie EnveloMobilnej. EnveloBank jest cyfrową marką Banku Pocztowego.
W trzy miesiące zyskać można do 4 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie oferuje PlusBank na Lokacie na Start oraz Nest Bank na Lokacie Witaj. O 0,1 pkt. proc. niższe odsetki wypracować można na Lokacie HIT w Idea Banku (3,9 proc. w skali roku). 3,5 proc. w skali roku gwarantuje nowym klientom mBank. Tyle samo zarobią posiadacze konta w BGŻOptima, którzy założą Lokatę Bezkarną.
Na sześciomiesięcznych lokatach również wypracować można odsetki na poziomie 4 proc. w skali roku. Wystarczy założyć półroczną Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. Druga najlepsza propozycja to Lokata NR1 od Idea Banku, której oprocentowanie wynosi 3,4 proc. w skali roku. W ramach promocji trwającej do końca grudnia 2,65 proc. w skali roku na Lokacie Standardowej mają zagwarantowane klienci Toyota Banku.
W rok maksymalnie zarobić można do 3,1 proc. w skali roku. Ofertę z takim oprocentowaniem ma Idea Bank. Wystarczy założyć dwunastomiesięczną Lokatę NR1. W Nest Banku na Nest Lokacie Lojalnej zyskać można do 2,85 proc. w skali roku. Oprocentowanie 2,5 proc. na Lokacie na Nowe Środki na 12 miesięcy gwarantuje natomiast swoim klientom Getin Bank.
Oszczędzając przez dwa lata można zyskać maksymalnie do 2,9 proc. odsetek w skali roku. W tym celu należy założyć Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku. Nieco mniej, bo 2,75 proc. w skali roku oferuje Bank Ochrony Środowiska na Ekolokacie na Lata. Odsetki rzędu 2,3 proc. w skali roku na Lokacie standardowej wypracować zaś można w Alior Banku.