Do grona banków, które oferują oszczędzającym najwyższą dostępną obecnie stawkę oprocentowania na depozytach, dołączył Getin Bank z Lokatą Mobilną. W najnowszym rankingu lokat kwartalnych na kwotę 10 tys. zł mamy więc kilka istotnych zmian.

Oprocentowanie rzędu 4 proc. w skali roku osiągnąć można wybierając spośród trzech ofert: Nest Lokaty Witaj od Nest Banku, Lokaty na Start od PlusBanku i Lokaty Mobilnej od Getin Banku. Wpłaty na wszystkie trzy depozyty są ograniczone – w Nest Banku i PlusBanku od 1 tys. zł do 10 tys. zł, zaś w tym ostatnim od 500 zł do 20 tys. zł. Aby skorzystać z oferty Nest Banku i PlusBanku należy spełniać kryterium nowego klienta, Getin Bank kieruje zaś swoją propozycję do klientów mobilnych, którzy lokaty zakładają za pomocą smartfona. Banki wymagają otwarcia konta osobistego.

Na drugim miejscu naszego zestawienia mamy mBank z Lokatą 3,5% oraz BGŻOptima z Lokatą Bezkarną. Obie instytucje dają zarobić 3,5 proc. w skali roku. W tym przypadku oferty również dedykowane są wyłącznie nowym klientom zakładającym ROR. Minimalne wpłaty wynoszą od 500 zł do 10 tys. zł w mBanku i 20 tys. zł w BGŻOptima.

Sprawdź także: Najlepsze lokaty miesięczne

Idea Bank znów obniżył swoją pozycję. Ściął oprocentowanie Lokaty HIT z 3,8 proc. do 3,6 proc., by ostatecznie zaoferować oszczędzającym 3,4 proc. w skali roku. Depozyt oferowany jest nowym klientom, ale nie wymaga zakładania konta. Dodatkowo, w przypadku wcześniejszej wypłaty środków, pozwala zachować wypracowane odsetki. Na rachunek lokaty można wpłacić od 500 zł do 1 mln zł.

W eurobanku, wybierając spośród dwóch propozycji tej instytucji, zyskać można do 3 proc. w skali roku. W ofercie jest Lokata na start internetowa i Lokata na start mobilna. Obie dostępne dla klientów aktywujących usługi bankowości internetowej lub instalujących na urządzeniu mobilnych aplikację banku. Na depozyty wystarczy w ciągu 30 dni od momentu aktywacji jednej z usług wpłacić od 500 zł do 10 tys. zł.

W ramach promocji e-Lokaty Na Plusie w Banku Ochrony Środowiska zarobić można 2,5 proc. w skali roku. Oferta przeznaczona jest dla osób, które nie były wcześniej klientami tego banku. Na depozyt można przelać od 1 tys. zł do maksymalnie 100 tys. zł.

Aktywując aplikację mobilną Banku Millennium zyskuje się szansę na założenie Lokaty Mobilnej z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku. Dostępna dla posiadaczy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł. Limit środków ograniczony jest do 10 tys. zł.

Sprawdź także: Najlepsze lokaty roczne

Alior Bank docenia zaś klientów z nowymi środkami i płaci im 2 proc. w skali roku, bez obowiązku posiadania konta. Nowe środki wyliczane są według stanu na dzień 18 stycznia 2019 r. Kwota wpłat musi się ograniczać do łącznej sumy 200 tys. zł. Minimalnie wpłacić można 1 tys. zł.

Na 2 proc. w skali roku mogą również liczyć nowi klienci BGŻ BNP Paribas. Zakładając Lokatę na Start muszą jedynie zadeklarować na nowo otwartym rachunku osobistym comiesięczne wpływy pensji. Najmniej na depozyt można przelać 3 tys. zł, maksymalnie – 100 tys. zł.

W PKO BP oprocentowanie oszczędności zdeponowanych na trzymiesięcznej Lokacie na nowe środki wynosi 1,8 proc. skali roku. Aby skorzystać z oferty należ zalogować się w systemie bankowości elektronicznej iPKO lub mobilnej IKO, gdzie na posiadaczy konta czeka wskazany produkt. Zainwestować można dowolną ilość środków już od kwoty 1 tys. zł.

Na Lokacie Plus w Toyota Banku gwarantowane oprocentowanie wynosi 1,6 proc. w skali roku. Wystarczy, że jest się posiadaczem Moto Konta. Minimalna kwota wpłaty to 5 tys. zł i nie ma ograniczeń co do maksymalnej wartości zdeponowanych środków.

Ostatnie miejsce w rankingu dziesiątki najlepiej oprocentowanych depozytów otwieranych na okres trzech miesięcy należy do Citi Handlowego. Bank wprowadził Promocyjną lokatę na 3 miesiące z zyskami rzędu 1,5 proc. w skali roku. Oferta dotyczy posiadaczy rachunku osobistego i obowiązuje do 31 marca 2019 r. Na depozyt można wpłacać wyłącznie nowe środki w kwocie od 1 tys. zł do 1 mln zł.