Aktualizacja: 20.03.2025 15:42 Publikacja: 16.02.2019 16:57
Foto: Shutterstock
Polski system płatności mobilnych powstał w lutym 2015 r., dzięki partnerstwu sześciu banków. Później dołączały kolejne. Dzisiaj korzystać z BLIK-a może 96 proc. posiadaczy bankowych aplikacji mobilnych największych 13 banków, a transakcje będzie można realizować nie tylko w Polsce, ale również poza granicami.
BLIK-iem można płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych, wpłacać gotówkę we wpłatomatach i wypłacać w bankomatach, realizować szybkie przelewy na telefon, płacić za bilety komunikacji miejskiej i opłacać parkingi. Z możliwości takich korzystają już miliony Polaków, a zainteresowanych z roku na rok przybywa. Tylko przez pierwsze trzy kwartały ubiegłego roku zawarto 57 mln transakcji, to o 71 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego i prawie 30 razy więcej niż w pierwszym roku działania systemu.
Nawet osoby niepełnosprawne czy niesamodzielne muszą aktualizować swoje dane osobowe w banku, bo inaczej może dojść do blokady konta. Pełnomocnik może to zrobić, jeśli ma do tego upoważnienie.
Zapomniałeś hasła do aplikacji bankowej, a jesteś na feriach czy wyjeździe poza granicami Polski? Są sposoby, by nie zostać odciętym od pieniędzy.
Jeszcze przed świętami mBank chce dostarczyć swoim klientom innowacyjne rozwiązanie – możliwość zakupów online bezpośrednio w aplikacji bankowej. To pierwszy taki projekt na rynku.
Wielka Brytania mocniej chroni pieniądze swoich obywateli przed cyberoszustami. Zgodnie z nowymi przepisami tamtejsze banki muszą zwrócić ofiarom oszustw do 85 tys. funtów w ciągu pięciu dni. A jak jest w Polsce?
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Użytkownicy międzynarodowego serwisu z kartami debetowymi, kontami walutowymi i inwestycjami w kryptowaluty zyskają dostęp do popularnego nad Wisłą systemu płatności mobilnych – ustaliła „Rzeczpospolita”. Dla BLIK-a to szansa na zagraniczną ekspansję.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Nawet osoby niepełnosprawne czy niesamodzielne muszą aktualizować swoje dane osobowe w banku, bo inaczej może dojść do blokady konta. Pełnomocnik może to zrobić, jeśli ma do tego upoważnienie.
Zapomniałeś hasła do aplikacji bankowej, a jesteś na feriach czy wyjeździe poza granicami Polski? Są sposoby, by nie zostać odciętym od pieniędzy.
Citi Handlowy kontynuuje świetną ofertę dla tych, którzy preferują oszczędzanie na wysoki procent. Klienci, którzy otworzą CitiKonto, będą mogli skorzystać przez 4 miesiące z promocyjnego oprocentowania 7,2% na koncie oszczędnościowym do kwoty 100 000 złotych. Tym razem dodatkowo można zgarnąć nawet 320zł!
Kolejna świetna oferta Citi Handlowy dla tych, którzy preferują oszczędzanie na wysoki procent. Klienci, którzy otworzą CitiKonto, będą mogli skorzystać przez 4 miesiące z promocyjnego oprocentowania 7,2% na koncie oszczędnościowym do kwoty 100 000 złotych. Tym razem dodatkowo można zgarnąć nawet 300zł!
OSZCZĘDZANIE. Oprocentowanie nawet 8 proc. w skali roku, ale tylko po spełnieniu określonych warunków
Klienci, którzy posiadają rachunek w banku od kilkudziesięciu lat mogą zmienić go na nowy, z aktualnej oferty. A jego numer może pozostać niezmieniony.
Cyberprzestępcy nie śpią i wykorzystują każdą okazję, by dobrać się do naszych pieniędzy przez internet. Banki też nie czekają z rozłożonymi rękami, a wprowadzają wciąż nowe zabezpieczenia.
Stale rośnie liczba osób korzystających z bankowości internetowej czy mobilnej. Pozostali nawet z tak drobną sprawą jak zmiana PIN-u karty muszą iść do oddziału.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas