Zakładając Nest Lokatę Witaj w Nest Banku zyskać można 4 proc. w skali roku. Spełnić jednak trzeba kilka podstawowych warunków: otworzyć konto i zapewniać na nim co miesiąc wpływy z wynagrodzenia w kwocie minimum 1 tys. zł (klienci indywidualni) lub 6 tys. zł (osoby obsługujące rachunek firmowy). Przedsiębiorcy dodatkowo zobowiązani są do realizowania przelewów do US lub ZUS. Minimalna wpłata na depozyt wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie można na niego przelać do 10 tys. zł.

Z 3,4 proc. do 3 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty NR1 w Idea Banku. Depozyt wciąż jednak zajmuje drugie miejsce w naszym zestawieniu. Aby skorzystać z oferty nie trzeba otwierać rachunku. Na lokatę wystarczy wpłacić od 500 zł do maksymalnie 1 mln zł.

Warto sprawdzić:Najlepsze lokaty na 3 miesiące. Ranking [LUT 2019]

Stawkę rzędu 2,6 proc. w skali roku, klientom z ROR, oferuje PlusBank. Lokatę Standardową założyć można korzystając np. z usług bankowości elektronicznej. Minimalny wkład wynosi 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Mając Moto Konto w Toyota Banku można otworzyć Lokatę Sprint. Jej oprocentowanie wynosi 2,4 proc. w skali roku. Depozyt dostępny jest wyłącznie online. Minimalna kwota wpłaty wynosi 3 tys. zł. Maksymalnie na lokatę można przekazać 18 tys. zł.

Bank Ochrony Środowiska z EKOlokatą Zyskowną gwarantuje na depozycie 2 proc. w skali roku. Wskazana stawka przysługuje aktywnym posiadaczom karty debetowej wydanej do konta, którzy przelewają na lokatę nowe środki w kwocie od 1 tys. zł do 200 tys. zł.

W Banku Millenium i Credit Agricole również deponować można nowe środki. Na Lokacie Horyzont Zysku i Lokacie terminowej w Ofercie na nowe środki zarobić można 1,7 proc. w skali roku. Limit środków w obu bankach ogranicza się do w kwot od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

W Getin Banku oprocentowanie e-Lokaty Tradycyjnej wynosi 1,65 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł. Bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

mBank na Lokacie na nowe środki gwarantuje zaś oprocentowanie rzędu 1,5 proc. w skali roku. Aby otworzyć depozyt wystarczy 1 tys. zł, nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej. Wymagany jest rachunek bankowy.

Dwa depozyty: Lokata elastyczna i Lokata Promocyjna od BGŻOptima i BGŻ BNP Paribas dają zarobić oszczędzającym 1,4 proc. w skali roku. Obie oferty dedykowane są wyłącznie właścicielom rachunków osobistych. Na start na lokaty można przelać minimum 1 tys. zł. Bez górnego progu wpłat.

Ostatni w rankingu jest eurobank z Lokatą terminową otwieraną w aplikacji mobilnej (potrzebny jest ROR). Jej oprocentowanie wynosi 1,3 proc. w skali roku. Na rachunek lokaty można wpłacić minimum 200 zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.