Co tydzień analizujemy rynek lokat terminowych i prezentujemy listę najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 24 miesięcy.
Wpłacając do banku środki na jeden miesiąc zarobić można do 3 proc. w skali roku. Najwięcej zysków osiągnie się zakładając Lokatę Urodzinową w Banku Millennium. Do 2,9 proc. oferuje Idea Bank na Lokacie NR 1. W EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej zarobić można natomiast 1,5 proc. w skali roku.
Deponując środki na okres trzech miesięcy maksymalny zysk wyniesie 4 proc. w skali roku. Oferty o tak wysokiej stawce oprocentowania znaleźć można w Getin Banku (Lokata Mobilna), PlusBanku (Lokata na Start) i Nest Banku (Nest Lokata Witaj). Dwa banki: mBanku i BGŻOptima gwarantują oszczędzającym 3,5 proc. w skali roku. Wystarczy założyć odpowiednio Lokatę 3,5% dla nowych klientów lub Lokatę Bezkarną. Osoby wybierające ofertę Idea Banku – Lokatę HIT – zarobią 3,4 proc. w skali roku.
Najwyższe oprocentowanie na lokatach półrocznych również sięga 4 proc. w skali roku. Takie zyski oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku, zakładając Lokatę NR1, zarobić można 3 proc. w skali roku. Na 2,7 proc. w skali roku mogą liczyć klienci BGŻOptima, którzy otwierają Lokatę Bezkompromisową (min. kwota wpłaty: 50 tys. zł).
W dwanaście miesięcy deponenci zarobią maksymalnie 2,9 proc. w skali roku. Tyle właśnie oferuje na Lokacie NR1 Idea Bank. W Nest Banku na Nest Lokacie Lojalnej oprocentowanie wynosi 2,65 proc. w skali roku. 2,5 proc. w skali roku zyskają zaś klienci Getin Banku, którzy otworzą Lokatę na Nowe Środki na 12 miesięcy.
Na lokatach dwuletnich maksymalne oprocentowanie zdeponowanych środków wynosi 2,75 proc. w skali roku. Oferuje je Nest Bank na Nest Lokaty Lojalnej i Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie na Lata. Alior Bank na Lokacie Standardowej płaci 2,3 proc. w skali roku, a Toyota Bank na Lokacie Plus – 2,25 proc. w skali roku.