Lokując w banku swoje oszczędności na jeden miesiąc maksymalnie zarobić można 3 proc. w skali roku. Stawkę tej wysokości oferuje Lokata Urodzinowa w Banku Millennium. Z 2,9 proc. do 2,7 proc. spadło oprocentowanie Lokaty NR1 w Idea Banku. To wciąż jednak drugi najlepszy depozyt jednomiesięczny na rynku. W EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej inwestycja przyniesie 1,5 proc. w skali roku.
Oszczędzając przez trzy miesiące maksymalny zysk wyniesie 4 proc. w skali roku. Wystarczy skorzystać z jednej z trzech ofert: Lokaty Mobilnej w Getin Banku, Lokaty na Start w PlusBanku lub Nest Lokaty Witaj w Nest Banku. BGŻOptima i mBank wypłacają oszczędzającym 3,5 proc. w skali roku. Ofertą objęte są Lokata Bezkarna i Lokata 3,5% dla nowych klientów. W Idea Banku decydując się na Lokatę HIT zarobić można 3,4 proc. w skali roku.
Warto sprawdzić: Zarobić na prywatnym muzeum PRL
Półroczne lokaty, podobnie jak te kwartalne, zagwarantują maksymalne zyski w wysokości 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku, wnioskując o otwarcie Lokaty NR1 spodziewać się należy zysku w wysokości 2,8 proc. w skali roku (wcześniej bank płacił 3 proc. w skali roku). Na 2,7 proc. w skali roku mogą liczyć klienci BGŻOptima, którzy otwierają Lokatę Bezkompromisową (uwaga: minimalna kwota wpłaty na ten depozyt jest bardzo wysoka – to aż 50 tys. zł).
W rok zarobić można do 2,8 proc. w skali roku. Tyle oferuje Nest Bank na Lokacie Lojalnej. Idea Bank na Lokacie NR1 zaoferuje 2,7 proc. (w minionym tygodniu stawka dla tego depozytu wynosiła 2,9 proc. w skali roku). Na 2,5 proc. w skali roku liczyć mogą zaś klienci Getin Banku, którzy otworzą Lokatę na Nowe Środki na 12 miesięcy.
Maksymalny zysk na lokacie dwuletniej wynosi 2,85 proc. w skali roku. Oferuje go Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. W Banku Ochrony Środowiska na EKOlokacie na Lata zarobić można do 2,7 proc., a w Alior Banku na Lokacie Standardowej – 2,3 proc. w skali roku.