Możliwie najwięcej, na lokatach jednomiesięcznych, zarobić można do 3 proc. w skali roku. Najwyższa stawka dostępna jest w Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej. Na 2,7 proc. w skali roku liczyć mogą klienci wnioskujący o otwarcie Lokaty NR1 w Idea Banku. EnveloBank płaci 1,5 proc. w skali roku – z jego oferty wystarczy wybrać Lokatę EnveloMobilną.
Maksymalne oprocentowanie oferowane dla środków zdeponowanych na lokatach trzymiesięcznych sięga 4 proc. w skali roku. Gwarantuje je Getin Bank Na Lokacie Mobilnej, Nest Bank na Nest Lokacie Witaj, Idea Bank na Lokacie Happy oraz PlusBank na Lokacie na Start. Na 3,5 proc. w skali roku mają szansę klienci mBanku (Lokata 3,5%). Po 3 proc. w skali roku zarobią klienci eurobanku, którzy zawnioskują o otwarcie Lokaty na dobry początek, Lokaty na start internetowej albo mobilnej.
Na lokatach sześciomiesięcznych również da się zarobić do 4 proc. w skali roku. Odsetki w tej wysokości oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku oprocentowanie Lokaty Na Nowe Środki Plus sięga 3,4 proc. w skali roku. O 1 pkt. proc. mniej – 2,4 proc. – płaci swoim klientom Toyota Bank. Wskazaną stawką objęta jest Lokata Sprint.
Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR
Oszczędzający przez rok zarobią maksymalnie do 3,5 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie dostępne jest w Idea Banku (Lokata na Nowe Środki Plus). 2,5 proc. zysku wygenerować mogą klienci wybierający e-Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku. Toyota Bank na Lokacie Plus oferuje 2,3 proc. w skali roku.
Maksymalne oprocentowanie jakie banki są w stanie zaoferować na lokatach dwuletnich sięga 2,75 proc. w skali roku. Gwarantuje je Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie na Lata. Zysk w wysokości 2,45 proc. w skali roku osiągnąć można na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku. Santander Consumer Bank na Lokacie Online Nowe Środki płaci niewiele mniej – 2,4 proc. w skali roku.