W jeden miesiąc na lokatach terminowych można zarobić maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie oferuje Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. Idea Bank na Lokacie NR1 płaci oszczędzającym 2,1 proc. w skali roku. Na 1,5 proc. w skali roku liczyć mogą klienci PKO BP oraz EnveloBanku – wystarczy, że założą Lokatę na nowe środki lub Lokatę EnveloMobilną.
Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR
Najwyższy zysk możliwy do osiągnięcia na lokatach kwartalnych sięga 4 proc. w skali roku. Produkty z taką stawką znaleźć można w Idea Banku, PlusBanku czy Nest Banku. Są to odpowiednio: Lokata Happy, Lokata na Start z oprocentowaniem progresywnym oraz Nest Lokata Witaj. W mBanku nowi klienci zarobią 3,5 proc. Po 3 proc. w skali roku otrzymają osoby zakładające Lokatą Mobilną w Getin Banku albo klienci eurobanku korzystający po raz pierwszy z usług bankowości mobilnej (Lokata na start mobilna) lub elektronicznej (Lokata na start internetowa).
Otwierając lokatę na pół roku, podobnie jak w przypadków depozytów zakładanych na okres kwartału, zyskać można do 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości gwarantuje tylko Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Toyota Banku na Lokacie Sprint i w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,4 proc. w skali roku. 2,1 proc. w skali roku oferuje Getin Bank na Lokacie na Nowe Środki.
Maksymalne oprocentowanie oferowane w bankach na depozytach dwunastomiesięcznych sięga 2,4 proc. w skali roku. Zyski w tej wysokości wypłaca Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus. Toyota Bank na Lokacie Plus gwarantuje 2,3 proc. w skali roku. Na 2,25 proc. w skali roku, liczyć zaś mogą klienci Banku Ochrony Środowiska wnioskujący o otwarcie EKOLokaty Plus.