Stawka w tej wysokości, to najwięcej ile obecnie są w stanie zaoferować oszczędzającym banki. Dziś tyle płacą tylko Nest Bank i Idea Bank. PlusBank, podobnie jak niedawno GetinBank, wycofał właśnie z oferty Lokatę na Start. Lukę wypełnił lokatą na nowe środki z oprocentowaniem 1,7 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Tylko 5 z 15 banków płaci więcej niż 1 proc. za miesiąc

Ranking dziesięciu najwyżej oprocentowanych lokat kwartalnych w sierpniu wygrywa Nest Lokata Witaj od Nest Banku i Lokata Happy, którą założyć można w Idea Banku. Obie oferują 4 proc. zysku w skali roku. W Idea Banku wystarczy mieć status nowego klienta (bez wymogu ROR) i dysponować kwotą oszczędności od 500 zł do 20 tys. zł. Nest Bank natomiast dedykuje swoją ofertę nowym klientom, którzy otwierają u niego konto i wpłacają na lokatę od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Nowi klienci z kontem mogą w mBanku skorzystać ze specjalnej lokaty terminowej z oprocentowaniem 3,5 proc. w skali roku. Na depozyt wystarczy wpłacić od 500 zł do 10 tys. zł.

Na 3 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Getin Banku i eurobanku. Warunkiem jest założenie Lokaty Mobilnej (potrzebny ROR i aplikacja GetinBanku) lub Lokaty na start mobilnej albo Lokaty na start internetowej dla nowych usługobiorców eurobanku. Obie instytucje przyjmują wpłaty do 10 tys. zł.

Mniej niż 3 proc.

O oczko wyżej w zestawieniu wskoczył Bank Millennium. Osoby korzystające z aplikacji bankowej na telefon, mogą tu zawnioskować o otwarcie Lokaty Mobilnej z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku. Limit środków na depozycie ogranicza się do 10 tys. zł (minimum 500 zł).

Na e-Lokacie Na Plusie w Banku Ochrony Środowiska nie da się już zarobić 2,5 proc. w skali roku. Dziś, bank zaoferuje tylko 2 proc. zysku, jeśli tylko nowy klient wpłaci na depozyt środki w kwocie nie wyższej niż 100 tys. zł. Najmniej przelać można 1 tys. zł. O dwa tysiące złotych więcej trzeba mieć w BNP Paribas. Lokata Start przeznaczona jest dla osób otwierających rachunek bankowy i deklarujących regularne wpływy na konto.

W Alior Banku trzeba mieć nowe środki – bank proponuje za nie 1,8 proc. zysku w skali roku. Ich saldo wyliczane jest na podstawie stanu środków na wszystkich rachunkach klienta na dzień 19 czerwca 2019 r. Aby uruchomić lokatę wystarczy wpłata 1 tys. zł. Łączna kwota oszczędności (wliczane są w to również inne depozyty) nie może być wyższa niż 200 tys. zł.

Nowa Kasa = Większy Zysk, to propozycja od PlusBanku. Lokata z oprocentowaniem 1,7 proc. w skali roku przeznaczona jest dla klientów z nowymi środkami.

Warto sprawdzić: Najlepsze lokaty na 1 rok lecą w dół z oprocentowaniem

Toyota Bank i PKO BP płacą po 1,6 proc. w skali roku. Z ich oferty wystarczy wybrać odpowiednio Lokatę Plus lub Lokatę na nowe środki. Nowe środki w PKO stanowią nadwyżkę ponad środki zgromadzone na produktach depozytowych i inwestycyjnych klienta w tym banku w dniu 20 czerwca 2019 r. Minimalna wpłata na depozyt, to 1 tys. zł, w Toyota Banku dolny limit, to 5 tys. zł. Bez określonego maksimum wpłat.

W końcówce zestawienia znalazły się oferty od BGŻOptima i Credit Agricole. Na Lokacie Klasycznej i lokacie terminowej w Ofercie Mobilnej zarobić można odpowiednio 1 proc. i 0,9 proc. w skali roku. W Credit Agricole na depozyt można przelać dowolną ilość środków. Minimalna kwota wpłaty w BGŻOptima wynosi 1 tys. zł.