Najlepsza lokata na pół roku obwarowana ostrymi warunkami

Dysponując wkładem w wysokości 10 tys. zł zdeponowanym na lokacie terminowej, przez okres sześciu miesięcy zarobić można do 4 proc. w skali roku, tj. 160 zł.

Publikacja: 19.08.2019 22:58

Najlepsza lokata na pół roku obwarowana ostrymi warunkami

Foto: Bloomberg

Średnio banki płacą jednak zdecydowanie mniej – przeciętne oprocentowanie dla najlepszych lokat wybranych z ofert wszystkich banków wynosi 1,4 proc. w skali roku. Oznacza to, że zarobek z nich jest o ponad 100 zł niższy niż z produktu wygrywającego nasz ranking.

Warto sprawdzić: Polacy tracą pieniądze oddając bankom setki miliardów

Najwyższe oprocentowanie, a zatem najwyższy zysk, oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. 4 proc. w skali roku otrzymają ci klienci, którzy założą ROR i zadeklarują regularne wpływy na konto w wysokości minimum 1 tys. zł (klienci indywidualni) lub 6 tys. zł (osoby prowadzące działalność gospodarczą). Klient firmowy musi też regularnie realizować przelewy do ZUS i US. Na depozyt można wpłacić środki nie przekraczające 10 tys. zł. Minimalny przelew, to 1 tys. zł.

Idea Bank i Toyota Bank płacą oszczędzającym po 2,4 proc. w skali roku. Wskazana stawka dostępna jest odpowiednio na Lokacie Na Nowe Środki Plus i Lokacie Sprint. Oba depozyty wymagają posiadania konta. Na lokaty wpłacić można od 500 zł do 1 mln zł nowych środków – Idea Bank, po kwotę 3 tys. do 18 tys. zł – w Toyota Banku. Saldo nowych środków Idea Bank wylicza jako nadwyżkę środków ponad saldo wszystkich środków posiadanych przez klienta na rachunkach w tym banku, liczonych na koniec 20 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpiła wpłata kapitału na rachunek Lokaty Na Nowe Środki Plus.

Wyższą pozycję w zestawieniu objął PlusBank. To wynik cięć stawek oprocentowania jakich dokonał w ostatnim czasie GetinBank i Bank Ochrony Środowiska. Na Lokacie Nowa Kasa = Większy Zysk otrzymać można 2 proc. w skali roku. Oferta adresowana jest do stałych i nowych klientów, którzy posiadają lub otworzą dowolny ROR oraz zdeponują w banku nowe środki od kwoty 5 tys. zł do 200 tys. zł. Nowe środki bank wylicza jako nadwyżkę ponad stan salda na wszystkich rachunkach oszczędnościowych i oszczędnościowo-rozliczeniowych klienta na dzień 22 lipca 2019 roku.

Mniej niż 2 proc.

W Getin Banku sześciomiesięczna Lokata na Nowe Środki oprocentowana jest na poziomie 1,9 proc. w skali roku (wcześniej 2,1 proc.). Oprocentowanie EKOLokaty zyskownej spadło zaś z 2 proc. do 1,85 proc. w skali roku. Na depozycie w Getinie można ulokować wyłącznie nowe środki, tj. nadwyżkę powyżej saldo środków złotowych klienta w Getin Noble Banku wg stanu na dzień 28 lipca 2019 r. Wpłacać można od 500 zł do maksymalnie 100 tys. zł, a promocja trwa tu do 1 września 2019 r. W Banku Ochrony Środowiska trzeba posiadać ROR i aktywnie korzystać z karty debetowej wydanej do rachunku. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł. Maksymalny próg wpłat, to 200 tys. zł.

W Credit Agricole i PKO BP zyskać można do 1,7 proc. w skali roku. Na depozyty, na które podobnie jak w innych bankach wpłacać należy nowe środki, przelać można po minimum 1 tys. zł. Maksymalna wpłata w PKO BP, to nadwyżka ponad środki zgromadzone na produktach depozytowych klienta w dniu 19 lipca 2019 r., a w Credit Agricole, to kwota, którą bank wylicza jako środki, które stanowią przyrost salda w stosunku do stanu środków zgromadzonych na koncie klienta w dniu 30 czerwca 2019 r. (nie wyższa jednak niż 100 tys. zł).

Warto sprawdzić: Kolejny bank wycofuje najlepszą lokatę na 3 miesiące

Na 1,6 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Banku Millennium, którzy mają tam konto i otwierają Lokatę Horyzont Zysku. Żeby założyć depozyt wystarczy wpłacić na niego minimum 1 tys. zł nowych środków. Dniem bazowym dla ich wyliczenia jest 17 października 2018 r.

Od 1,2 proc. do 1,5 proc. w skali roku zarobić można na lokatach w Santander Consummer Banku, BNP Paribas, BGŻOptima, eurobanku i mBanku. Na najwięcej liczyć mogą klienci mBanku, którzy wpłacają nowe środki. W eurobanku należy wybrać Lokatę mobilną (zysk 1,3 proc. w skali roku). W BGŻOptima na Lokacie elastycznej w BNP Paribas na Lokacie Promocyjnej i Santander Consummer Banku na Lokacie na Nowe Środki Online oprocentowanie wynosi 1,2 proc. w skali roku.

Średnio banki płacą jednak zdecydowanie mniej – przeciętne oprocentowanie dla najlepszych lokat wybranych z ofert wszystkich banków wynosi 1,4 proc. w skali roku. Oznacza to, że zarobek z nich jest o ponad 100 zł niższy niż z produktu wygrywającego nasz ranking.

Warto sprawdzić: Polacy tracą pieniądze oddając bankom setki miliardów

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Konta Bankowe
Nowy sposób cyberprzestępców wyłudzania pieniędzy. Ponowna opłata za hotel
Konta Bankowe
Realne straty na lokatach wyraźnie stopniały
Konta Bankowe
Najlepsze konta oszczędnościowe po wrześniowych obniżkach stóp
Konta Bankowe
Nowa metoda oszustw na „usługi” wyłudzenia pieniędzy
Materiał Promocyjny
SSC/GBS Leadership Program 2023
Konta Bankowe
Wysokie opłaty za konta nie powodują ich zamiany na rachunki podstawowe
Konta Bankowe
Bankomaty oznaczą pieniądze, jeśli wykryją próbę kradzieży