Najlepsze lokaty 3 miesięczne [czerwiec 2018]

Adobe Stock

Najwięcej lokat gwarantujących atrakcyjny zysk znaleźć można wśród depozytów krótkoterminowych – z trzymiesięcznym okresem deponowania.

Zarobić można na nich do 4 proc. w skali roku. Warunkiem jest jednak założenie konta, lokowanie nowych środków albo aktywne korzystanie z innych produktów banku.

Sprawdzamy jakie zasady obowiązują wśród najlepszych ofert. Do naszej analizy z każdego banku wybieramy po jednej najwyżej oprocentowanej lokacie na kwotę 10 tys. zł.

4 proc. odsetek w skali roku nowym klientom wypłacają Nest Bank i PlusBank. Oba banki wymagają założenia ROR (odpowiednio Nest Konta i Konta Plus). Na rachunek lokat wpłynąć powinien minimum 1 tys. zł. Obie instytucje ograniczają maksymalne wpłaty do kwoty 10 tys. zł.
Oprocentowanie na poziomie 3,5 proc. w skali roku naliczają aż trzy banki. Należą do nich: Idea Bank z ofertą Lokaty Happy, mBank z Lokatą 3,5% oraz BGŻOptima z Lokatą Bezkarną. Wszystkie oferty dedykowane są wyłącznie nowym klientom wnioskującym o konto bankowe (warunek nie obowiązkowy w Idea Banku). Na depozyty wpłynąć może od 500 zł do 10 tys. zł. W BGŻOptima, kwota ta jest wyższa, wynosi 20 tys. zł.

W Banku Ochrony Środowiska, na e-Lokacie na Plusie, wypracować można odsetki w wysokości 2,8 proc. w skali roku.  Oferta dedykowana jest osobom ze statusem nowego klienta.  Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł. Graniczna kwota wpłat ograniczona została ze 100 tys. zł do 20 tys. zł.

2,5 proc. zysku gwarantują lokaty od Alior Banku i eurobanku. Obie oferty dotyczą nowych klientów. Alior Bank na Lokacie internetowej oczekuje wpłat w wysokości 1 tys. do 200 tys. zł zaś eurobank na Lokacie Na dobry Start od 200 zł do 50 tys. zł. Promocja w eurobanku trwa do końca czerwca. Bank wymaga założenia rachunku osobistego.

Bank Millennium w ramach bankowości mobilnej oferuje Lokatę Mobilną z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku. Warunkiem założenia depozytu jest posiadanie Konta 360 i instalacja aplikacji bankowej na smartfonie. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł (maksymalna 10 tys. zł).
Atrakcyjny, dwuprocentowy zysk gwarantuje jeszcze Raiffeisen Polnbank na Lokacie na Start. Na depozycie ulokować można od 3 tys. zł do 0,5 mln zł.

Pozostałe produkty, które trafiły do zestawienia najlepszych lokat trzymiesięcznych, oferują zysk od 1,5 proc. do 1,7 proc. w skali roku. Znajdziemy wśród nich Lokatę w IKO od Banku PKO BP, Lokatę Plus od Toyota Banku, e-Lokatę Tradycyjną od Getin Banku oraz Lokatę na nowe środki od Orange Finanse.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pogłębiły się realne straty na lokatach wynikające z rosnącej inflacji.

Najlepsze lokaty roczne bez szans w starciu z inflacją

W sierpniu cztery banki obniżyły zyski możliwe do osiągnięcia na lokatach zakładanych na okres ...

Polska na końcu zestawienia krajów OECD pod względem oszczędności

Nasi rodacy od 2011 r. nadal wydają więcej niż oszczędzają. Swoją rozrzutność wspomagają kredytami ...

Zadłużenie na karcie kredytowej w większości banków można rozłożyć na okres od trzech miesięcy do dwóch, czterech lub pięciu lat. Warunki w każdym banku są jednak różne

Zadłużenie na karcie kredytowej można rozłożyć na raty

Sprawdzamy, w których bankach i na jakich warunkach można rozłożyć zadłużenie na karcie kredytowej. ...