Ranking: najlepsze rachunki oszczędnościowe bez konta

Adobe Stock

Przeanalizowaliśmy rynek ofert bankowych i znaleźliśmy takie konta oszczędnościowe, które nie ograniczą swobód klienta, a dodatkowo pozwalają na założenie ich bez konieczności otwierania rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego. Wśród nich wybraliśmy piątkę najlepiej oprocentowanych.

Konto oszczędnościowe to obok lokaty, jeden z podstawowych produktów służących do przechowywania i pomnażania środków pieniężnych. Jego atutem jest swoboda dysponowania oszczędnościami – możliwość dopłat i wypłat pieniędzy w dowolnym momencie oraz zysk liczony już od 1 złotówki.

Tylko nieliczne banki nie stawiają ograniczeń w stosunku do wysokości salda środków zdeponowanych na rachunku. W większości przypadków oprocentowanie zmienia się też w zależności kwoty oszczędności. Aby wyłonić najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe pod uwagę wzięliśmy te, które gwarantują wysoki zysk dla salda rachunku do 100 tys. zł.

Na pierwszym miejscu znalazło się Konto Mocno Oszczędnościowe od Alior Banku i Mobilne Konto Oszczędnościowe od Banku Zachodniego WBK. Oba rachunki gwarantują 2,7 proc. zysku w skali roku bez żadnych haczyków. Z oferty może skorzystać każdy.

Promocyjne oprocentowanie Konta Mocno Oszczędnościowego dostępne jest do kwoty 100 tys. zł i obowiązuje przez 4 miesiące od dnia pierwszej wpłaty na rachunek nowych środków w okresie trwania promocji, tj. od 8 maja do 31 czerwca 2018 r.

Z oferty Banku Zachodniego WBK skorzystać można do końca czerwca. Promocyjna stawka oprocentowania obowiązuje zaś do 30 lipca br. i dotyczy kwot oszczędności nieprzekraczających 100 tys. zł. Aby założyć Mobilne Konto Oszczędnościowe konieczne jest złożenie wniosku przez Internet i zawarcie umowy za pośrednictwem kuriera lub przelewu internetowego z konta w innym banku.

Do 26 lipca otworzyć można Konto Smart w BGŻOptima. Rachunek gwarantuje 2,6 proc. zysku w skali roku dla nowych środków do 100 tys. zł. Konto jest całkowicie i bezwarunkowo bezpłatne.

Nowi klienci wpłacający nowe środki do kwoty 100 tys. zł na Konto Oszczędnościowe Plus w Deutsche Banku mogą zyskać 2,55 proc. odsetek w skali roku. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące od otwarcia konta, po tym czasie oprocentowanie wyniesie 1,05 proc.

Oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus na Start w wysokości 2,5 proc. w skali roku dotyczy oszczędności nieprzekraczających 100 tys. zł. Obowiązuje przez 4 miesiące od momentu otwarcia konta. Oferta obowiązuje do 18 lipca 2018 r.

Nasze zestawienie zamyka Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku. Oprocentowanie tego rachunku ustalone jest wg wzoru: WIBOR 3M + 0,25 proc. + 0,25 proc. BONUS od Toyota Bank. Za obsługę rachunku trzeba płacić 30 zł miesięcznie, ale opłaty można uniknąć. Wystarczy nie wypłacać w danym miesiącu środków z konta.

Wskazane powyżej oferty są jedynymi, które przekraczają 2 proc. zysku w skali roku. Licząc na oprocentowanie 3 proc. lub więcej należy podpisać z bankiem umowę na prowadzenie rachunku osobistego. Graniczne kwoty wpłat będą jednak dużo niższe.

Obecnie najwyższe oprocentowanie gwarantuje Getin Bank. W ofercie Specjalnej „Bonus za aktywność” skierowanej dla klientów, którzy nie posiadali konta osobistego w okresie od 1 maja 2017 r. do 10 maja 2018 r., a otworzą je i dodatkowo zapewnią wpływ wynagrodzenia w kwocie minimum 1,5 tys. zł miesięcznie oraz wyrażą odpowiednie zgody marketingowe, odsetki dla oszczędności do kwoty 10 tys. zł przez okres 12 miesięcy będą wynosiły 3,5 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zadłużenie na karcie kredytowej w większości banków można rozłożyć na okres od trzech miesięcy do dwóch, czterech lub pięciu lat. Warunki w każdym banku są jednak różne

Zadłużenie na karcie kredytowej można rozłożyć na raty

Sprawdzamy, w których bankach i na jakich warunkach można rozłożyć zadłużenie na karcie kredytowej. ...

Nie wszystkie banki mają dedykowane aplikacje mobilne pod tablety

Tablet jako przenośny bank. To nie do końca działa

Choć tablet jest urządzeniem mobilnym, to aplikacje nie wszystkich banków można na nim odpalić. ...

podpis na karcie

Podpis na karcie może przejść do lamusa

Od kwietnia przyszłego roku karty z logo Mastercard mogą nie mieć paska na podpis. ...