Ranking: najlepsze lokaty roczne [lipiec 2018]

Fotorzepa/Marta Bogacz

Tylko dwa banki płacą powyżej 2,5 proc. w skali roku.

Odkładając oszczędności na dwanaście miesięcy i godząc się na brak dostępu do nich przez cały ten okres, zarobić można do 2,8 proc. odsetek w skali roku. Wystarczy założyć Lokatę nr. 1 PLUS w Idea Banku.

Lokata od Idea Banku dostępna jest dla posiadaczy konta osobistego. Warunkiem jej otwarcia jest wpłata środków od 500 zł do 1 mln zł. Można ją założyć za pośrednictwem Bankowości Internetowej Idea Cloud oraz Bankowości Mobilnej Idea Bank PL lub w Oddziale.

W naszym zestawieniu najlepszych lokat na okres roku z wkładem równym 10 tys. zł znaleźć można jeszcze jeden depozyt, który gwarantuje oprocentowanie powyżej 2,5 proc. w skali roku – oferuje go Nest Bank. Osoby dysponujące nowymi środkami, którzy wpłacą je na Nest Lokatę Nowe Środki zyskać mogą do 2,6 proc. w skali roku. Bank w ostatnim czasie obniżył tę stawkę o 0,1 pkt. proc. Minimalna wpłata na depozyt wynosi 1 tys. zł, maksymalnie ulokować można na nim do 2 mln. zł.

Posiadacze rachunku osobistego w Toyota Banku, którzy chcą ulokować minimum 5 tys. zł, założyć mogą Lokatę Plus z oprocentowaniem 2,3 proc. w skali roku. Bank nie stawia ograniczeń w kwocie maksymalnej wpłat oraz ilości zakładanych lokat.

Na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska dla osób utrzymujących na koncie osobistym średniomiesięczne saldo w minimalnej wysokości 10 proc. kwoty lokaty (przez cały okres trwania lokaty) i dokonujących w każdym miesiącu trwania lokaty transakcji kartą debetową na kwotę minimum 300 zł obowiązuje stawka oprocentowania 2,25 proc. w skali roku. Na depozyt wpłacić należy minimum 1 tys. zł. Brak ograniczeń kwocie maksymalnej.

Nowe środki warto zdeponować w jednym z czterech banków, które dla tego typu nadwyżek finansowych przygotowały specjalną ofertę. Należą do nich: Alior Bank z Lokatą na nowe środki oferujący procentowanie w wysokości 2,2 proc. w skali roku (minimalna wpłata 1 tys. zł, maksymalna 200 tys. zł), Santander Consummer Bank gwarantujący 2,05 proc. w skali roku na Lokacie Nowe Środki (wystarczy wpłacić 1 tys. zł, bez górnej granicy wpłat), Credit Agricole, który daje zarobić do 2 proc. odsetek. w skali roku w Ofercie na nowe środki (minimalna kwota depozytu wynosi 1 tys. zł, a suma lokat na nowe środki nie może przekraczać 100 tys. zł) oraz Bank Millennium, który płaci 2 proc na lokacie Horyzont Zysku (minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł, brak ograniczeń w kwocie maksymalnej).

Oprocentowanie na poziomie 1,8 proc. w skali roku na Lokacie Klasycznej oferuje BGŻOptima. Najniższa możliwa kwota depozytu wynosi 1 tys. zł. Bank nie wyznaczył górnego limitu wpłat.

Właściciele rachunku osobistego w PlusBanku mający dostęp do bankowości elektronicznej lub mobilnej mogą z ich poziomu otworzyć lokatę terminową z oprocentowaniem 1,75 proc. w skali roku. Minimalna kwota jaką można na nich zdeponować wynosi 1 tys. zł. Brak granicznej kwoty wpłat.

W Getin Banku na e-Lokacie Progresywnej z oprocentowaniem rosnącym w każdym miesiącu jej trwania zyskać można średnio 1,7 proc. w skali roku. Minimalna wpłata wynosi 500 zł. Maksymalna kwota bez ograniczeń.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najkrótsze są nieopłacalne. Ranking lokat na 1 miesiąc

Z punktu widzenia oszczędzającego, do którego trafiają odsetki po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych, ...

Darmowe konto nie przyciąga klientów

Banki notują stosunkowo małe zainteresowanie rachunkiem podstawowym. Od kilku po kilkaset rachunków podstawowych otworzyły ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Regularnie analizujemy stawki oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i tworzymy zestawienie najbardziej ...