Ranking: najlepsze lokaty roczne [lipiec 2018]

Fotorzepa/Marta Bogacz

Tylko dwa banki płacą powyżej 2,5 proc. w skali roku.

Odkładając oszczędności na dwanaście miesięcy i godząc się na brak dostępu do nich przez cały ten okres, zarobić można do 2,8 proc. odsetek w skali roku. Wystarczy założyć Lokatę nr. 1 PLUS w Idea Banku.

Lokata od Idea Banku dostępna jest dla posiadaczy konta osobistego. Warunkiem jej otwarcia jest wpłata środków od 500 zł do 1 mln zł. Można ją założyć za pośrednictwem Bankowości Internetowej Idea Cloud oraz Bankowości Mobilnej Idea Bank PL lub w Oddziale.

W naszym zestawieniu najlepszych lokat na okres roku z wkładem równym 10 tys. zł znaleźć można jeszcze jeden depozyt, który gwarantuje oprocentowanie powyżej 2,5 proc. w skali roku – oferuje go Nest Bank. Osoby dysponujące nowymi środkami, którzy wpłacą je na Nest Lokatę Nowe Środki zyskać mogą do 2,6 proc. w skali roku. Bank w ostatnim czasie obniżył tę stawkę o 0,1 pkt. proc. Minimalna wpłata na depozyt wynosi 1 tys. zł, maksymalnie ulokować można na nim do 2 mln. zł.

Posiadacze rachunku osobistego w Toyota Banku, którzy chcą ulokować minimum 5 tys. zł, założyć mogą Lokatę Plus z oprocentowaniem 2,3 proc. w skali roku. Bank nie stawia ograniczeń w kwocie maksymalnej wpłat oraz ilości zakładanych lokat.

Na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska dla osób utrzymujących na koncie osobistym średniomiesięczne saldo w minimalnej wysokości 10 proc. kwoty lokaty (przez cały okres trwania lokaty) i dokonujących w każdym miesiącu trwania lokaty transakcji kartą debetową na kwotę minimum 300 zł obowiązuje stawka oprocentowania 2,25 proc. w skali roku. Na depozyt wpłacić należy minimum 1 tys. zł. Brak ograniczeń kwocie maksymalnej.

Nowe środki warto zdeponować w jednym z czterech banków, które dla tego typu nadwyżek finansowych przygotowały specjalną ofertę. Należą do nich: Alior Bank z Lokatą na nowe środki oferujący procentowanie w wysokości 2,2 proc. w skali roku (minimalna wpłata 1 tys. zł, maksymalna 200 tys. zł), Santander Consummer Bank gwarantujący 2,05 proc. w skali roku na Lokacie Nowe Środki (wystarczy wpłacić 1 tys. zł, bez górnej granicy wpłat), Credit Agricole, który daje zarobić do 2 proc. odsetek. w skali roku w Ofercie na nowe środki (minimalna kwota depozytu wynosi 1 tys. zł, a suma lokat na nowe środki nie może przekraczać 100 tys. zł) oraz Bank Millennium, który płaci 2 proc na lokacie Horyzont Zysku (minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł, brak ograniczeń w kwocie maksymalnej).

Oprocentowanie na poziomie 1,8 proc. w skali roku na Lokacie Klasycznej oferuje BGŻOptima. Najniższa możliwa kwota depozytu wynosi 1 tys. zł. Bank nie wyznaczył górnego limitu wpłat.

Właściciele rachunku osobistego w PlusBanku mający dostęp do bankowości elektronicznej lub mobilnej mogą z ich poziomu otworzyć lokatę terminową z oprocentowaniem 1,75 proc. w skali roku. Minimalna kwota jaką można na nich zdeponować wynosi 1 tys. zł. Brak granicznej kwoty wpłat.

W Getin Banku na e-Lokacie Progresywnej z oprocentowaniem rosnącym w każdym miesiącu jej trwania zyskać można średnio 1,7 proc. w skali roku. Minimalna wpłata wynosi 500 zł. Maksymalna kwota bez ograniczeń.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przelewami w bankowości mobilnej, które będą zatwierdzane biometrycznie, interesują się klienci różnych banków

Do czego wystarczy odcisk palca w aplikacjach bankowych

Wciąż w niewielu bankach można mobilnie zatwierdzać przelewy – za pomocą odcisku palca. Nie ...

Najlepsze lokaty 3-miesięczne tylko dla bankowych skoczków

4 proc. w skali roku – tyle maksymalnie można zarobić na 3-miesięcznych lokatach bankowych. ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Regularnie, raz na tydzień, analizujemy rynek lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów ...