Garmin Pay – wygodne płacenie zegarkiem

Shutterstock

Garmin Pay dostępny jest w Nest Banku, PKO BP i Santander Banku.

Mając konto w Nest Banku, PKO BP oraz w Santander Banku, możemy zapłacić za zakupy za pomocą zegarka Garmin. Korzystając z Garmin Pay, można zapłacić we wszystkich sklepach, które oferują płatność zbliżeniową. Usługa nie obsługuje płatności internetowych, wypłat w bankomatach, wpłat we wpłatomatach ani wypłat typu cash back.

Czytaj także: Na wakacjach wystarczy smartfon. Co potrafią bankowe apki?

Garmin Pay to proste rozwiązanie

Zegarek umożliwia nam tylko płacenie, środki pobierane są z karty debetowej lub kredytowej oferowanej przez dany bank. Do obsługi płatności Garmin Pay potrzebna jest aplikacja mobilna Garmin Connect Mobile. Trzeba w niej wyszukać używany przez nas zegarek i połączyć go z aplikacją. Następnie wybierając opcje Garmin Pay, zaznaczamy „utwórz portfel”.

Trzeba utworzyć czterocyfrowe hasło do portfela kart, a następnie dodać kartę (wprowadzając dane karty, m.in. numer, datę ważności, kod CVV2). Później esemesem otrzymamy kod weryfikacyjny, który trzeba będzie wpisać w aplikacji. Dodana karta będzie widoczna na ekranie telefonu oraz zegarka.

garmin pay
Zegarek umożliwia nam tylko płacenie, środki pobierane są z karty debetowej lub kredytowej oferowanej przez dany bank. Fot. materiały prasowe

Korzystanie z Garmin Pay jest bardzo proste: trzeba nacisnąć na zegarku przycisk menu, wybrać ikonę portfela, a następnie kartę, którą chcemy zapłacić. Do jednego zegarka można przypiąć maksymalnie dziesięć kart. Następnie trzeba wpisać czterocyfrowe hasło do portfela kart. Przez kolejne 24 godziny można płacić zegarkiem bez ponownego wpisywania karty, ale tylko pod warunkiem że w tym czasie nie zdejmiemy zegarka lub nie wyłączymy funkcji monitorowania tętna. Gdy wprowadzimy trzy razy nieprawidłowy kod dostępu, płatności zegarkiem zostaną zablokowane.

Należy wtedy zresetować kod w aplikacji Garmin Connect Mobile. Po wpisaniu prawidłowego kodu zostanie wyświetlona ostatnio używana karta płatnicza.

Zabezpieczenie hasłem

Nie trzeba się obawiać, gdy na przykład chcemy komuś pożyczyć zegarek, gdyż każdorazowe uruchomienie portfela (po zdjęciu zegarka z ręki) wymaga podania poprawnego czterocyfrowego hasła.

W każdej chwili można również zablokować lub usunąć karty w portfelu Garmin Connect poprzez funkcję „zarządzaj portfelem”.

Limit płatności za pomocą Garmin Pay jest taki sam jak na podpiętej do zegarka karcie.

Można też smartwatchem

Płatności można też dokonywać za pomocą smartwatcha z systemem Wear OS. Wszystko to jest możliwe dzięki aplikacji Google Pay. Aby zapłacić zbliżeniowo za pomocą smartwatcha, wystarczy konto w banku, który bierze udział w akcji, oraz urządzenie z systemem Wear OS. Takie usługi są możliwe m.in. z Alior Bankiem Eurobankiem, Santanderem, mBankiem, Nest Bankiem, BGŻ BNP Paribas, ING, Plus Bankiem, Getin Bankiem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najwyższe oprocentowanie banki oferują w ramach promocji danego konta. Można wtedy uzyskać nawet 3,5 proc. w skali roku . Konto oszczędnościowe.

Niełatwo o przyzwoity zarobek na koncie oszczędnościowym

Konta oszczędnościowe to rozwiązania dla osób, które chcą oszczędzać, ale nie chcą zamrażać gotówki ...

Banki wraz z kartami kredytowymi najczęściej oferują różnego rodzaju pakiety ubezpieczeniowe i inne bonusy .

Na jakie bonusy do karty kredytowej można liczyć

Sprawdzamy ofertę dodatkowych usłg oferowanych przez banki wraz z kartami płatniczymi. Przy wyborze karty ...

Co bank to obyczaj

Wyciągi z kont są wysyłane w różnych terminach, nie zawsze po zakończeniu miesiąca. Pani ...