Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy. Ranking [PAŹ 2018]

Adobe Stock

W październikowym rankingu ponownie przyglądaliśmy się ofercie najlepiej oprocentowanych lokat z wkładem w wysokości 10 tys. zł zakładanych na okres sześciu miesięcy. W tabelach trzech banków odnotowaliśmy kilka zmian.

Obniżce uległo oprocentowanie Lokaty Promocyjnej w BGŻ BNP Paribas i Lokaty Elastycznej w BGŻOptima. W obu przypadkach spadło ono z 1,5 proc. do 1,4 proc. w skali roku. Spadki te zrekompensował Idea Bank oferując depozyt na nowe środki z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku. Tym samym średnie zyski wyliczane na podstawie najwyżej oprocentowanych lokat na rynku utrzymało się na poziomie 1,63 proc. Najlepsze lokaty na 6 miesięcy prezentują się następująco:

Najlepszą lokatę bankową na 6 miesięcy ma Nest Bank. Na Nest Lokacie Witaj zarobić można 4 proc. w skali roku. We wrześniu bank zmienił regulamin promocji i aby dziś otrzymać tę stawkę nowy klient zobowiązany jest założyć rachunek osobisty, zapewnić wpływ wynagrodzenia na Nest Konto w kwocie minimum 1 tys. zł (wcześniej 2,5 tys. zł) lub minimum 6 tys. zł na rachunek firmowy BIZnest Konto oraz realizować z tego rachunku przelewy do US lub ZUS. W przypadku nie spełnienia warunków, o którym mowa oprocentowanie depozytu jest obniżone do stawki 0,5 proc. w skali roku począwszy od czwartego miesiąca okresu deponowania. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł, zaś maksymalna 10 tys. zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty na 3 miesiące

Na Lokacie Na Nowe Środki Plus w Idea Banku zarobić można 3 proc. w skali roku. Produkt dedykowany jest wyłącznie dla posiadaczy konta indywidualnego, którzy dysponują nowymi środkami w kwocie od 500 zł do 1 mln zł.

Do końca października trwa promocja w Toyota Banku, w ramach której na półrocznej Lokacie Standard zarobić można 2,75 proc. w skali roku. Oferta przeznaczona jest dla osób, które złożą wniosek o depozyt korzystając z usług bankowości elektronicznej. Depozyt należy zasilić środkami w minimalnej wysokości 2 tys. zł. Łączna kwota depozytów nie może przekroczyć 30 tys. zł.

W Alior Banku, w ramach Lokaty Internetowej, oferowane jest oprocentowanie na poziomie 2,5 proc. w skali roku. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł. Łączna suma lokat 90-dniowych oraz 186-dniowych nie może przekroczyć 200 tys. zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty półroczne. Spore różnice w zyskach

Odsetki rzędu 2,2 proc. w skali roku proponuje Santander Bank Polska na Lokacie Bonusowej. Oferta specjalna trwa do końca czerwca 2019 roku i obowiązuje klientów, którzy w okresie sześciu miesięcy przed założeniem lokaty nie byli posiadaczami karty kredytowej – zawnioskowali o nią, a następnie w okresie trwania promocji wykonają nią minimum dziesięć transakcji na dowolną kwotę. Na wykonanie transakcji klient ma trzy miesiące, a z dopuszczalnych operacji wykluczone są przelewy z rachunku karty. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł. Maksymalny wkład nie może przekraczać 100 tys. zł.

Aktywni posiadacze karty debetowej wydanej do rachunku w Banku Ochrony Środowiska mogą założyć EKOlokatę Zyskowną z oprocentowaniem 2 proc. w skali roku. Na depozyt przelać można wyłącznie nowe środki (od 1 tys. zł do 200 tys. zł).

Bank Millennium na Lokacie Horyzont Zysku gwarantuje oprocentowanie na poziomie 1,8 proc. w skali roku. Warunkiem założenia depozytu jest posiadanie nowych środków w kwocie od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty miesięczne. Mały wybór dobrych depozytów

W dwóch bankach odsetki wyniosą 1,7 proc. w skali roku – w Credit Agricole na Lokacie na nowe środki (wkład od 1 tys. zł do 100 tys. zł) oraz w PlusBanku na standardowej lokacie terminowej zakładanej przez system bankowości internetowej lub mobilnej (minimalna wpłata od 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej).

Klienci Getin Banku zarobić mogą 1,65 proc. w skali roku na e-Lokacie Tradycyjnej. Wystarczy że dysponują kwotą od 500 zł.

mBank na Lokacie na nowe środki i Raiffeisen Polbank na e-Lokacie gwarantują 1,5 proc. zysku w skali roku. Na depozyt w mBanku należy przelać minimum 1 tys. zł nowych środków, przedział kwotowy wpłat na lokatę w Raiffeisen Polbank, to 3 tys. zł do 100 tys. zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sam pilnuj opłat, unikniesz stresu

Po wznowieniu karty kredytowej- usługodawcy, którzy ściągali z niej roczny abonament, mogą mieć problem ...

Dziecko z własną kartą. Co oferują banki dla 13+?

Warto zaszczepić w naszych pociechach zainteresowanie finansami osobistymi. Coraz rzadziej nosimy przy sobie gotówkę. ...

Zlecenie stałe: I kieszonkowe i oszczędności na przyszłość

Zlecenie stałe – jak można je wykorzystać

Doładowania telefonu czy liczników elektrycznych na kartę można dodatkowo ustawić w ramach tzw. zleceń ...