Spadło oprocentowanie lokat jednomiesięcznych [ranking]

najlepsze lokaty miesięczne grudzień 2018
najlepsze lokaty miesięczne grudzień 2018
Fotorzepa/Sławomir Mielnik

Znów spadło średnie oprocentowanie depozytów jednomiesięcznych. Dziś wynosi nieco ponad 0,7 proc. Najlepsi płacą od 2,2 do 3 proc. w skali roku.

Najwyższe zyski osiągnąć można na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Depozyt oferuje 3 proc. zysku w skali roku dla oszczędności nieprzekraczających 10 tys. zł. Produkt dedykowany jest posiadaczom rachunku osobistego z dostępem do bankowości mobilnej. Korzystać z niego mogą wyłącznie solenizanci, którzy złożą wniosek o otwarcie lokaty w ciągu 30 dni od daty swoich urodzin. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł.

Odsetki na poziomie 2,2 proc. w skali roku wypracować można na Lokacie Nr 1 w Idea Banku. Oferta nie wymaga korzystania z dodatkowych produktów banku, oznacza to więc, że depozyt może założyć każdy. Wystarczy tylko przelać na wskazany przez bank numer konta od 500 zł do 1 mln zł.

Bez zmian w ofercie EnveloBanku – cyfrowej marki Banku Pocztowego. Oprocentowanie Lokaty EnveloMobilnej wynosi 1,5 proc. w skali roku. Warunkiem jej założenia jest otwarcie EnveloKonta i wpłata na depozyt minimum 500 zł (bez górnego limitu).

Czytaj także: Lokaty roczne z wyższymi zyskami. Ranking [LIS 2018]

1,4 proc. w skali roku na lokacie terminowej zakładanej poprzez system bankowości elektronicznej bądź mobilnej osiągalne jest w PlusBanku. Od klienta wymagane jest posiadanie konta bankowego. Na depozyt należy przelać od 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

W Nest Banku, mając rachunek osobisty (Nest Konto), można założyć Nest Lokatę z kontem gwarantują zysk w wysokości 1,3 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł, w tym przypadku również nie ma ograniczeń maksymalnej kwocie wpłat.

Oprocentowanie w wysokości 1 proc. oferuje Santander Bank Polska. e-Lokatę można otworzyć wpłacając na nią minimum 1 tys. zł. Bank nie ogranicza jednak maksymalnych wpłat oszczędności. Wymaga za to posiadania rachunku z dostępem do usługi Santander online.

Oferty z zyskiem nieprzekraczającym jednego procenta w skali roku, które również trafiły do dziesiątki najlepiej oprocentowanych lokat jednomiesięcznych na kwotę 5 tys. zł, to: Lokata mobilna w eurobanku (0,8 proc. w skali roku, wpłata minimalna 200 zł), Lokaty oferowane przez serwis internetowy iPKO oraz aplikację mobilną IKO w PKO BP i Inteligo (0,7 proc. w skali roku, minimalna wpłata 1 tys. zł), Lokata Standardowa w Getin Banku (0,65 proc. w skali roku, wpłata od 500 zł) oraz Lokata w Ofercie Mobilnej od Credit Agricole i Pekao SA (0,6 proc. w skali roku, najniższa możliwa wpłata: 1 tys. zł).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lokaty dla mobilnych. O ile więcej można zarobić?

Banki często oferują korzystniejsze warunki na rachunkach dla osób korzystających z konta na smartfonie. ...

jak banki informują o awariach

Sposoby banków na informowanie o awariach

Banki uważają, że SMS-y są skuteczne tylko wtedy, gdy trzeba zawiadomić niedużą grupę klientów. ...

Kiedy dojdzie przelew? Oto godziny księgowania przelewów

Zdarza się, że w oczekiwaniu na pieniądze liczy się każda godzina. Sprawdziliśmy godziny księgowania ...