Gdzie szukać najlepszych lokat? 24 – 30 grudnia 2018 r.

Adobe Stock

Prezentujemy aktualną listę trzech najlepszych lokat standardowych zakładanych na okres 1, 3, 6, 12 i 24 miesięcy.

Lokaty miesięczne gwarantują do 3,4 proc. zysku w skali roku. Oprocentowanie na tym poziomie obowiązuje na Lokacie NR1 w Idea Banku. 3 proc. w skali roku zarobić można na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Sporo mniej, bo 1,5 proc. w skali roku płaci swoim klientom EnveloBank na Lokacie EnveloMobilnej. EnveloBank jest cyfrową marką Banku Pocztowego.

W trzy miesiące zyskać można do 4 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie oferuje PlusBank na Lokacie na Start oraz Nest Bank na Lokacie Witaj. O 0,1 pkt. proc. niższe odsetki wypracować można na Lokacie HIT w Idea Banku (3,9 proc. w skali roku). 3,5 proc. w skali roku gwarantuje nowym klientom mBank. Tyle samo zarobią posiadacze konta w BGŻOptima, którzy założą Lokatę Bezkarną.

Na sześciomiesięcznych lokatach również wypracować można odsetki na poziomie 4 proc. w skali roku. Wystarczy założyć półroczną Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. Druga najlepsza propozycja to Lokata NR1 od Idea Banku, której oprocentowanie wynosi 3,4 proc. w skali roku. W ramach promocji trwającej do końca grudnia 2,65 proc. w skali roku na Lokacie Standardowej mają zagwarantowane klienci Toyota Banku.

W rok maksymalnie zarobić można do 3,1 proc. w skali roku. Ofertę z takim oprocentowaniem ma Idea Bank. Wystarczy założyć dwunastomiesięczną Lokatę NR1. W Nest Banku na Nest Lokacie Lojalnej zyskać można do 2,85 proc. w skali roku. Oprocentowanie 2,5 proc. na Lokacie na Nowe Środki na 12 miesięcy gwarantuje natomiast swoim klientom Getin Bank.

Oszczędzając przez dwa lata można zyskać maksymalnie do 2,9 proc. odsetek w skali roku. W tym celu należy założyć Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku. Nieco mniej, bo 2,75 proc. w skali roku oferuje Bank Ochrony Środowiska na Ekolokacie na Lata. Odsetki rzędu 2,3 proc. w skali roku na Lokacie standardowej wypracować zaś można w Alior Banku.

W minionym tygodniu tabelę oprocentowania lokat zmieniał Idea Bank, Getin Bank oraz PlusBank.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Mogą Ci się również spodobać

Nawet najlepsze kwartalne lokaty przynoszą straty

Grudniowa inflacja wyniosła 3,4 proc., a specjaliści przewidują, że to nie koniec jej wzrostów. ...

Ranking lokat na jeden miesiąc. Cięć ciąg dalszy

Zgodnie z naszymi przewidywaniami banki w kwietniu dalej obniżały oprocentowanie lokat. To pokłosie decyzji ...

Nie jesteśmy bezradni gdy mnożą się namowy. Zobacz, gdzie można poskarżyć się na natrętnych przedstawicieli banków, którzy mimo sprzeciwu próbują zachwalać kolejne nowości.

Jak pozbyć się niechcianych ofert telefonicznych

Do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, a także do sądu, można poskarżyć się na tych ...