Gdzie szukać najlepszych lokat? 4 – 10 lutego 2019 r.

Adobe Stock

Co tydzień analizujemy rynek lokat bankowych i przedstawiamy listę topowych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

W jeden miesiąc zarobić można maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Oferty z takim oprocentowaniem znaleźć można w Idea Banku i Banku Millennium. Wystarczy założyć Lokatę NR 1 lub Lokatę Urodzinową. W EnveloBanku, jednostce wydzielonej z Banku Pocztowego, zyskać można 1,5 proc. w skali roku. Taką właśnie stawką objęta jest Lokata EnveloMobilna. 1,4 proc. w skali roku otrzymają natomiast oszczędzający lokujący wolne środki w PlusBanku na lokacie terminowej w systemie bankowości elektronicznej lub mobilnej.

Trzymiesięczne lokaty sięgają z zyskami do 4 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie – 4 proc. w skali roku – dostępne jest w Getin Banku na Lokacie Mobilnej, w PlusBanku na Lokacie na Start i w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku na Lokacie HIT zarobić można 3,6 proc. w skali roku, a w mBanku i BGŻOptima odpowiednio na Lokacie 3,5% dla nowych klientów i Lokacie Bezkarnej – 3,5 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Najlepsze lokaty miesięczne

W pół roku również wypracować można do 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości obowiązuje na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. W Idea Banku oszczędzający, który założy Lokatę NR1 zarobi 3,4 proc. w skali roku. PlusBank płaci natomiast na promocyjnej Lokacie Standardowej 2,6 proc. w skali roku.

Żegnając się z kapitałem na rok zyskać można do 3,1 proc. w skali roku. W tym przypadku ponownie wystarczy skorzystać z oferty Idea Banku i Lokaty NR1. W Nest Banku na Nest Lokacie Lojalnej zarobić można maksymalnie 2,65 proc. w skali roku. Getin Bank proponuje natomiast na Lokacie na Nowe Środki na 12 miesięcy oprocentowanie w wysokości 2,5 proc. w skali roku.

Na dwudziestoczteromiesięcznych lokatach maksymalne oprocentowanie sięga 2,75 proc. w skali roku. Osiągnąć je można na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku lub EKOlokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska. Alior Bank na Lokacie Standardowej oferuje 2,3 proc. w skali roku. Toyota Bank natomiast, na Lokacie Plus – 2,25 proc. w skali roku.

Zmiany w tabelach oprocentowania produktów depozytowych wprowadzał w minionym czasie m.in.: BGŻ BNP Paribas, obniżając oprocentowanie rocznej Lokaty Progresywnej z 1,5 proc. do 1,3 proc. w skali roku, czy Getin Bank, który wprowadził do oferty trzymiesięczną Lokatę Mobilną z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Stara przeglądarka może odciąć nas od pieniędzy

Klienci bankowości internetowej czy mobilnej podczas logowania się na swoje konto powinni korzystać z ...

Duże zmiany w logowaniu. Jak to wygląda w głównych bankach

Od 14 września wchodzi w życie unijna dyrektywa PSD2 dotycząca płatności, która przynosi nie ...

Karta płatnicza zostawiona w sklepie czeka na człowieka, ale nie zawsze

Co Biedronka, Lidl, Kaufland zrobią, gdy zgubimy kartę płatniczą

Markety czasem zatrzymują kartę płatniczą zostawioną w terminalu przez klienta. Są też takie, które ...