Gdzie szukać najlepszych lokat? 25 LUT – 3 MAR 2019

Adobe Stock

Regularnie przeprowadzamy audyt rynku lokat bankowych i prezentujemy listę najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres 1 miesiąca, 3 miesięcy, 6 miesięcy, roku i 2 lat.

Lokując w banku swoje oszczędności na jeden miesiąc maksymalnie zarobić można 3 proc. w skali roku. Stawkę tej wysokości oferuje Lokata Urodzinowa w Banku Millennium. Z 2,9 proc. do 2,7 proc. spadło oprocentowanie Lokaty NR1 w Idea Banku. To wciąż jednak drugi najlepszy depozyt jednomiesięczny na rynku. W EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej inwestycja przyniesie 1,5 proc. w skali roku.

Oszczędzając przez trzy miesiące maksymalny zysk wyniesie 4 proc. w skali roku. Wystarczy skorzystać z jednej z trzech ofert: Lokaty Mobilnej w Getin Banku, Lokaty na Start w PlusBanku lub Nest Lokaty Witaj w Nest Banku. BGŻOptima i mBank wypłacają oszczędzającym 3,5 proc. w skali roku. Ofertą objęte są Lokata Bezkarna i Lokata 3,5% dla nowych klientów. W Idea Banku decydując się na Lokatę HIT zarobić można 3,4 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Zarobić na prywatnym muzeum PRL

Półroczne lokaty, podobnie jak te kwartalne, zagwarantują maksymalne zyski w wysokości 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku, wnioskując o otwarcie Lokaty NR1 spodziewać się należy zysku w wysokości 2,8 proc. w skali roku (wcześniej bank płacił 3 proc. w skali roku). Na 2,7 proc. w skali roku mogą liczyć klienci BGŻOptima, którzy otwierają Lokatę Bezkompromisową (uwaga: minimalna kwota wpłaty na ten depozyt jest bardzo wysoka – to aż 50 tys. zł).

W rok zarobić można do 2,8 proc. w skali roku. Tyle oferuje Nest Bank na Lokacie Lojalnej. Idea Bank na Lokacie NR1 zaoferuje 2,7 proc. (w minionym tygodniu stawka dla tego depozytu wynosiła 2,9 proc. w skali roku). Na 2,5 proc. w skali roku liczyć mogą zaś klienci Getin Banku, którzy otworzą Lokatę na Nowe Środki na 12 miesięcy.

Maksymalny zysk na lokacie dwuletniej wynosi 2,85 proc. w skali roku. Oferuje go Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. W Banku Ochrony Środowiska na EKOlokacie na Lata zarobić można do 2,7 proc., a w Alior Banku na Lokacie Standardowej – 2,3 proc. w skali roku.

W ostatnim czasie tabele oprocentowania depozytów modyfikował m.in. Nest Bank, wprowadzając podwyżki oprocentowania i Idea Bank, który ścinał zyski z lokat. Nowa tabela pojawiła się również w Banku Millennium, ale nie przyniosła żadnych istotnych zmian.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Banki czasem muszą wcześniej przygotować walutę do wypłaty. Wówczas trzeba zgłosić taką potrzebę z wyprzedzeniem.

Wypłatę waluty awizuj wcześniej, bo może być problem

Nawet jeśli na koncie walutowym mamy zgromadzone środki, to wypłaty niektórych dewiz nie dostaniemy ...

Google Pay zastąpiła Andorid Pay. Lista banków wdrażających aplikację się wydłuża

Google Pay działa jak wirtualny portfel. Pod zainstalowaną na smartfonie aplikację podpina się swoje ...

najlepsze lokaty 3 miesięczne listopad 2018

Najlepsze lokaty kwartalne. Zysk do 4 proc. [LIS 2018]

W rankingu najlepiej oprocentowanych lokat terminowych w kwocie 10 tys. zł zakładanych na okres ...