Gdzie szukać najlepszych lokat. 4 – 10 MAR 2019

Adobe Stock

Cyklicznie badamy rynek lokat terminowych i prezentujemy listę najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

W jeden miesiąc maksymalnie zarobić można do 3 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie obowiązuje na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. 2,7 proc. otrzymają osoby decydujące się na założenie Lokaty NR1 z oferty Idea Banku. W EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej oprocentowanie wynosi 1,5 proc. w skali roku.

Deponując oszczędności na trzy miesiące maksymalne oprocentowanie wyniesie 4 proc. w skali roku. Produkty z taką stawką znaleźć można w Idea Banku (Lokata HIT), Getin Banku (Lokata Mobilna), PlusBanku (Lokata na Start) i w Nest Banku (Nest Lokata Witaj). 3,5 proc. zarobić można natomiast w BGŻOptima i mBanku zakładając Lokatę Bezkarną lub Lokata 3,5% dla nowych klientów. Na 3 proc. w skali roku liczyć mogą klienci eurobanku wybierający spośród Lokaty na dobry początek czy Lokaty na start internetowej lub na start mobilnej.

Na lokatach sześciomiesięcznych, podobnie jak i na kwartalnych, maksymalnie zarobić można 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości gwarantuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku na Lokacie NR1 zyski wyniosą 2,8 proc. w skali roku. Na 2,7 proc. w skali roku mogą natomiast liczyć klienci BGŻOptima, którzy otwierają Lokatę Bezkompromisową.

Najwyższe oprocentowanie na lokacie rocznej wynosi 2,8 proc. w skali roku i obowiązuje na Lokacie Lojalnej w Nest Banku. Niewiele mniej oferuje Idea Bank na Lokacie NR1 – 2,7 proc. Na 2,5 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Getin Banku, którzy otworzą Lokatę na Nowe Środki na 12 miesięcy.

Maksymalna stawka jaką zaoferują banki oszczędzającym lokującym wolne środki na okres dwóch lat wynosi 2,85 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości obowiązuje na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku. Na 2,7 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Banku Ochrony Środowiska zakładający EKOlokatę na Lata. Alior Banku na Lokacie Standardowej proponuje 2,3 proc. w skali roku.

Nowe tabele oprocentowania produktów depozytowych pojawiły się m.in. w Credit Agricole i Alior Banku. Nie przyniosły jednak żadnych istotnych zmian. Oprocentowanie zmieniał za to w ostatnim czasie Idea Bank. Do oferty wróciła trzymiesięczna Lokata HIT z zyskiem w wysokości 4 proc. w skali roku.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Klienci banków zarobią mniej. Idzie druga fala cięć

Idzie druga fala cięć oprocentowania depozytów – i detalicznych, i firm. Być może w ...

Jeśli klient zamknie konto do rozliczenia depozytu pieniądze trafiają na rachunek techniczny.

Koniec lokaty, pieniądze zniknęły. Gdzie się podziały?

Czasami rozwiązanie umowy rachunku na który po zapadnięciu ma trafić lokata bankowa, może oznaczać ...

Bankowość mobilna: hakerzy czekają na naszą nieuwagę

Nie pozwól przechwycić loginów i haseł do konta. Coraz częściej korzystamy z konta bankowego ...