Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc

Adobe Stock

Oto zestawienie najlepszych lokat terminowych aktualne na 11-17 marca 2019 roku. Przedstawiamy listę najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Maksymalny zysk na lokatach jednomiesięcznych może wynieść 3 proc. w skali roku. Wystarczy założyć Lokatę Urodzinową w Banku Millennium. Na oprocentowanie w wysokości 2,7 proc. mogą liczyć klienci Idea Banku decydujący się na ofertę Lokaty NR1. Otwierając Lokatę EnveloMobilną w EnveloBanku (cyfrowa marka Banku Pocztowego) zarobić można 1,5 proc. w skali roku.

Na depozytach trzymiesięcznych maksymalna stawka oprocentowania wynosi 4 proc. w skali roku. Można ją osiągnąć zakładając Lokatę Happy w Idea Banku, Lokatę Mobilną w Getin Banku, Lokatę na Start w PlusBanku czy Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. Na 3,5 proc. zysku liczyć mogą osoby wybierające Lokatę Bezkarną w BGŻOptima lub Lokate 3,5% w mBanku. O 0,5 pkt. proc. mniej – 3 proc. w skali roku – otrzymają ] klienci eurobanku. Do wyboru mają Lokatę na dobry początek, Lokatę na start internetową i na start mobilną.

W pół roku, podobnie jak i w kwartał, maksymalnie zyskać można do 4 proc. w skali roku. Tyle właśnie oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Idea Bank na Lokacie NR1 zapłaci 2,8 proc. w skali roku. W BGŻOptima, otwierając Lokatę Bezkompromisową i mając do dyspozycji minimum 50 tys. zł, zarobić można 2,7 proc. w skali roku.

Maksymalne oprocentowanie na lokacie dwunastomiesięcznej wynosi 2,8 proc. w skali roku. Taką ofertę ma Nest Bank na Lokacie Lojalnej. W Idea Banku na Lokacie NR1 środki pracują na stawce 2,7 proc. w skali roku. Na 2,5 proc. w skali roku liczyć zaś mogą klienci Getin Banku. Wystarczy że założą Lokatę na Nowe Środki na 12 miesięcy.

Najwyższe oprocentowanie oferowane na lokatach dwuletnich wynosi 2,85 proc. w skali roku. W tym przypadku również należałoby wybrać Nest Lokatę Lojalną od Nest Banku. 2,7 proc. w skali roku na EKOlokacie na Lata płaci oszczędzającym Bank Ochrony Środowiska. W Alior Banku na Lokacie Standardowej zarobić można 2,3 proc. w skali roku.

Nowa tabela oprocentowania depozytów obowiązuje w BGŻ BNP Paribas. Bank zmienił oprocentowanie 24 miesięcznej Lokaty Promocyjnej. Nowa stawka to 1,2 proc. w skali roku. Wcześniej bank wypłacał z tego produktu 1,5 proc. zysku w skali roku.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

jak banki informują o awariach

Sposoby banków na informowanie o awariach

Banki uważają, że SMS-y są skuteczne tylko wtedy, gdy trzeba zawiadomić niedużą grupę klientów. ...

Najlepsze lokaty na 3 miesiace.

Najlepsze lokaty na 3 miesiące. Ranking [PAŹ 2018]

Na lokatach kwartalnych można zarobić najwięcej. Trzy lokaty na 4 proc. w skali roku, ...

BLIK-iem można płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych, wpłacać gotówkę we wpłatomatach i wypłacać w bankomatach, realizować szybkie przelewy na telefon, płacić za bilety komunikacji miejskiej i opłacać parkingi

Szybkie i bezpieczne przelewy BLIK podbiły serca Polaków

W ciągu czterech lat od uruchomienia BLIK stał się trzecim najpopularniejszym sposobem płatności w ...