Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Adobe Stock

Regularnie analizujemy rynek lokat terminowych i tworzymy ranking najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Aktualna tabela obowiązuje od 22 – 28 kwietnia 2019 roku.

Najwyższy możliwy zysk, jaki osiągnąć można inwestując środki na lokatach jednomiesięcznych, sięga 3 proc. w skali roku. Ofertę o wskazanej stawce ma Bank Millennium. Jest to Lokata Urodzinowa. Oprocentowanie w wysokości 2,7 proc. w skali roku gwarantuje Idea Bank. Wystarczy założyć Lokatę NR1. W EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej zyskać można 1,5 proc. w skali roku.

Na lokatach kwartalnych maksymalne oprocentowanie sięga 4 proc. w skali roku. Oferowane jest przez Getin Bank, Nest Bank, Idea Bank i PlusBank. Oszczędzający powinni więc wybrać odpowiednio: Lokatę Mobilną, Nest Lokatę Witaj, Lokatę Happy lub Lokatę na Start. Na 3,5 proc. w skali roku liczyć mogą ci, którzy zainwestują swoje wolne środki w Lokatę Bezkarną w BGŻOptima lub Lokatę 3,5 proc. w mBanku. 3 proc. w skali roku zarobią klienci eurobanku, którzy zawnioskują o otwarcie Lokaty na dobry początek, Lokaty na start internetowej czy Lokaty na start mobilnej.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Maksymalne zyski na lokatach sześciomiesięcznych sięgają 4 proc. w skali roku. Odsetki w tej wysokości wypracować można w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus oprocentowanie sięga 3,4 proc. w skali roku. Na Lokacie Bezkompromisowej od BGŻOptima zyskać można 2,7 proc. w skali roku.

Deponując środki na lokacie na jeden rok zarobić można do 3,5 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie oferuje dwunastomiesięczna Lokata na Nowe Środki Plus (Idea Bank). Na 2,5 proc. zysku w skali roku mogą mieć liczyć klienci Getin Banku wnioskujący o otwarcie e-Lokaty na Nowe Środki. W Toyota Banku na Lokacie Plus oszczędności pracują na stawce 2,3 proc. w skali roku.

Na lokatach dwuletnich maksymalne oprocentowanie sięga 2,75 proc. w skali roku. Ofertę o takiej stawce ma Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie na Lata. Zysk w wysokości 2,45 proc. w skali roku gwarantuje swoim stałym klientom Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. Santander Consumer Bank na Lokacie Online Nowe Środki płaci 2,4 proc. w skali roku.

Tabele oprocentowania produktów oszczędnościowych modyfikował w ostatnim czasie Nest Bank. Obniżeniu uległy zyski z lokaty rocznej – bank ściął je z 2,35 proc. do 2,25 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat? 24 – 30 grudnia 2018 r.

Prezentujemy aktualną listę trzech najlepszych lokat standardowych zakładanych na okres 1, 3, 6, 12 ...

Na lokatach tracimy pieniądze od 2015 r. Jak długo jeszcze?

Realnie, czyli po uwzględnieniu podatku i inflacji, lokaty przynoszą straty począwszy od tych zakładanych ...

Czy wypłata z bankomatu za granicą będzie darmowa zależy od banku i rodzaju konta.

Darmowa wypłata z bankomatu za granicą. Kiedy? Sprawdzamy

Jeśli nie mamy specjalnego pakietu do rachunku bankowego, raczej nie unikniemy opłaty za wypłaty ...