Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Adobe Stock

Regularnie analizujemy rynek lokat terminowych i tworzymy ranking najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Aktualna tabela obowiązuje od 22 – 28 kwietnia 2019 roku.

Najwyższy możliwy zysk, jaki osiągnąć można inwestując środki na lokatach jednomiesięcznych, sięga 3 proc. w skali roku. Ofertę o wskazanej stawce ma Bank Millennium. Jest to Lokata Urodzinowa. Oprocentowanie w wysokości 2,7 proc. w skali roku gwarantuje Idea Bank. Wystarczy założyć Lokatę NR1. W EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej zyskać można 1,5 proc. w skali roku.

Na lokatach kwartalnych maksymalne oprocentowanie sięga 4 proc. w skali roku. Oferowane jest przez Getin Bank, Nest Bank, Idea Bank i PlusBank. Oszczędzający powinni więc wybrać odpowiednio: Lokatę Mobilną, Nest Lokatę Witaj, Lokatę Happy lub Lokatę na Start. Na 3,5 proc. w skali roku liczyć mogą ci, którzy zainwestują swoje wolne środki w Lokatę Bezkarną w BGŻOptima lub Lokatę 3,5 proc. w mBanku. 3 proc. w skali roku zarobią klienci eurobanku, którzy zawnioskują o otwarcie Lokaty na dobry początek, Lokaty na start internetowej czy Lokaty na start mobilnej.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Maksymalne zyski na lokatach sześciomiesięcznych sięgają 4 proc. w skali roku. Odsetki w tej wysokości wypracować można w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus oprocentowanie sięga 3,4 proc. w skali roku. Na Lokacie Bezkompromisowej od BGŻOptima zyskać można 2,7 proc. w skali roku.

Deponując środki na lokacie na jeden rok zarobić można do 3,5 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie oferuje dwunastomiesięczna Lokata na Nowe Środki Plus (Idea Bank). Na 2,5 proc. zysku w skali roku mogą mieć liczyć klienci Getin Banku wnioskujący o otwarcie e-Lokaty na Nowe Środki. W Toyota Banku na Lokacie Plus oszczędności pracują na stawce 2,3 proc. w skali roku.

Na lokatach dwuletnich maksymalne oprocentowanie sięga 2,75 proc. w skali roku. Ofertę o takiej stawce ma Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie na Lata. Zysk w wysokości 2,45 proc. w skali roku gwarantuje swoim stałym klientom Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. Santander Consumer Bank na Lokacie Online Nowe Środki płaci 2,4 proc. w skali roku.

Tabele oprocentowania produktów oszczędnościowych modyfikował w ostatnim czasie Nest Bank. Obniżeniu uległy zyski z lokaty rocznej – bank ściął je z 2,35 proc. do 2,25 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy grudzień 2018

Najlepsze lokaty na pół roku. Ranking na grudzień 2018

Jedni podnoszą, a drudzy obniżają oprocentowanie lokat. Tak wygląda końcówka roku w ofercie depozytowej ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Regularnie, raz w tygodniu, sprawdzamy rynek lokat terminowych i tworzymy ranking najwyżej oprocentowanych depozytów ...

Co robić, gdy zgubimy kartę

Pani Małgorzata chciała podjąć pieniądze w bankomacie Pekao SA znajdującym się w samoobsługowej placówce ...