Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Systematycznie, raz w tygodniu, analizujemy rynek lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Aktualny ranking obowiązuje od 13 maja – 19 maja 2019 roku.

Wpłacając do banku oszczędności na okres jednego miesiąca, na lokacie terminowej zarobić można maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Najwyższa stawka obowiązuje na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Nieco mniej, bo 2,7 proc. w skali roku, oferuje Idea Bank. Wystarczy założyć Lokatę NR1. W EnveloBanku na Lokacie Envelomobilnej wypracować można zysk rzędu 1,5 proc. w skali roku.

Na depozytach kwartalnych maksymalne oprocentowanie dla przelanych środków wynosi 4 proc. w skali roku. Sięgnąć po nie mogą klienci GetinBanku – otwierający Lokatę Mobilną, Nest Banku – zakładający Lokatę Witaj, PlusBanku – decydujący się na skorzystanie z oferty Lokaty na Start oraz Idea Banku – wybierający Lokatę Happy. Na 3,5 proc. w skali roku mogą liczyć klienci mBanku (oprocentowanie oferowane na Lokacie 3,5%). Po 3 proc. w skali roku zarobią zaś klienci eurobanku. Otworzyć mogą Lokatę na dobry początek, Lokatę na start internetową albo Lokatę na start mobilną.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Lokaty półroczne również zagwarantować mogą ich posiadaczom zyski sięgające do 4 proc. w skali roku. Wystarczy zdecydować się na założenie Lokaty Witaj w Nest Banku. Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus zaoferuje 3,4 proc. w skali roku. O 1 pkt. proc. mniej (2,4 proc. w skali roku) zarobią zaś właściciele Lokaty Sprint w Toyota Banku.

W dwanaście miesięcy zarobić można maksymalnie do 3,5 proc. w skali roku. Ofertę ze wskazaną stawką ma Idea Bank. Jest to Lokata na Nowe Środki Plus. Na 2,4 proc. i 2,3 proc. zysku w skali roku liczyć mogą klienci wybierający e-Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku czy Lokatę Plus od Toyota Banku.

Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach dwuletnich sięga 2,75 proc. w skali roku i oferowane jest przez Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie na Lata. Stawkę w wysokości 2,4 proc. w skali roku gwarantuje swoim klientom Santander Consumer Bank na Lokacie Online Nowe Środki. W Nest Banku na Nest Lokacie Lojalnej zarobić można 2,3 proc. w skali roku.

Tabele oprocentowania produktów oszczędnościowych zmieniał tym razem m.in. Nest Bank i Getin Bank. W obu przypadkach obniżeniu uległo oprocentowanie lokat rocznych – odpowiednio z 2,25 proc. do 1,9 proc. (oprocentowanie Nest Lokaty Lojalnej) i z 2,5 proc. do 2,4 proc. (zyski z e-Lokaty na Nowe Środki). Mniej zarobić można również na dwuletniej Nest Lokacie Lojalnej. Stawka oprocentowania dla tego depozytu obniżona została z 2,45 proc. do 2,3 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Cashback przy kasie samoobsługowej to w Polsce problem

Cashback jest możliwy w polskich marketach, ale nie jeszcze nie w kasach samoobsługowych. Nie ...

W bankach drożyzna. Taniej długo nie będzie

Banki „kroją” klientów jak tylko mogą. Horrendalne podwyżki

Banki mają coraz większe problemy, a płacą za nie ich klienci. Ceny usług rosną ...

Otwarta bankowość to nie tylko podgląd rachunków, ale również usługi inicjacji płatności, czyli robienia przelewów z rachunków w innych bankach, czy usługa potwierdzania dostępności odpowiedniej ilości środków wymaganych do zrealizowania transakcji płatniczej

Remedium na problemy posiadaczy kilku kont bankowych

Posiadanie kilku rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych rozsianych po różnych bankach przestaje być problemem. Dzięki otwartej bankowości ...