Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Systematycznie, raz w tygodniu, analizujemy rynek lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Aktualny ranking obowiązuje od 13 maja – 19 maja 2019 roku.

Wpłacając do banku oszczędności na okres jednego miesiąca, na lokacie terminowej zarobić można maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Najwyższa stawka obowiązuje na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Nieco mniej, bo 2,7 proc. w skali roku, oferuje Idea Bank. Wystarczy założyć Lokatę NR1. W EnveloBanku na Lokacie Envelomobilnej wypracować można zysk rzędu 1,5 proc. w skali roku.

Na depozytach kwartalnych maksymalne oprocentowanie dla przelanych środków wynosi 4 proc. w skali roku. Sięgnąć po nie mogą klienci GetinBanku – otwierający Lokatę Mobilną, Nest Banku – zakładający Lokatę Witaj, PlusBanku – decydujący się na skorzystanie z oferty Lokaty na Start oraz Idea Banku – wybierający Lokatę Happy. Na 3,5 proc. w skali roku mogą liczyć klienci mBanku (oprocentowanie oferowane na Lokacie 3,5%). Po 3 proc. w skali roku zarobią zaś klienci eurobanku. Otworzyć mogą Lokatę na dobry początek, Lokatę na start internetową albo Lokatę na start mobilną.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Lokaty półroczne również zagwarantować mogą ich posiadaczom zyski sięgające do 4 proc. w skali roku. Wystarczy zdecydować się na założenie Lokaty Witaj w Nest Banku. Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus zaoferuje 3,4 proc. w skali roku. O 1 pkt. proc. mniej (2,4 proc. w skali roku) zarobią zaś właściciele Lokaty Sprint w Toyota Banku.

W dwanaście miesięcy zarobić można maksymalnie do 3,5 proc. w skali roku. Ofertę ze wskazaną stawką ma Idea Bank. Jest to Lokata na Nowe Środki Plus. Na 2,4 proc. i 2,3 proc. zysku w skali roku liczyć mogą klienci wybierający e-Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku czy Lokatę Plus od Toyota Banku.

Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach dwuletnich sięga 2,75 proc. w skali roku i oferowane jest przez Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie na Lata. Stawkę w wysokości 2,4 proc. w skali roku gwarantuje swoim klientom Santander Consumer Bank na Lokacie Online Nowe Środki. W Nest Banku na Nest Lokacie Lojalnej zarobić można 2,3 proc. w skali roku.

Tabele oprocentowania produktów oszczędnościowych zmieniał tym razem m.in. Nest Bank i Getin Bank. W obu przypadkach obniżeniu uległo oprocentowanie lokat rocznych – odpowiednio z 2,25 proc. do 1,9 proc. (oprocentowanie Nest Lokaty Lojalnej) i z 2,5 proc. do 2,4 proc. (zyski z e-Lokaty na Nowe Środki). Mniej zarobić można również na dwuletniej Nest Lokacie Lojalnej. Stawka oprocentowania dla tego depozytu obniżona została z 2,45 proc. do 2,3 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

procent składany

Procent składany – co to jest i jak go obliczyć?

Procent składany w dużym uproszczeniu odpowiada za stan naszych oszczędności. Nie ulega bowiem wątpliwości, ...

Gdzie szukać najlepszych lokat? 17 – 23 grudnia 2018 r.

Przedstawiamy aktualną listę trzech najlepszych lokat terminowych zakładanych na okres 1, 3, 6, 12 ...

Ranking kont oszczędnościowych. Uwaga na progi kwotowe

Spora część banków, ustalając oprocentowanie kont oszczędnościowych stosuje progi kwotowe. Bywa, że wyższym zyskiem ...