Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Systematycznie, raz w tygodniu, analizujemy rynek lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Aktualny ranking obowiązuje od 13 maja – 19 maja 2019 roku.

Wpłacając do banku oszczędności na okres jednego miesiąca, na lokacie terminowej zarobić można maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Najwyższa stawka obowiązuje na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Nieco mniej, bo 2,7 proc. w skali roku, oferuje Idea Bank. Wystarczy założyć Lokatę NR1. W EnveloBanku na Lokacie Envelomobilnej wypracować można zysk rzędu 1,5 proc. w skali roku.

Na depozytach kwartalnych maksymalne oprocentowanie dla przelanych środków wynosi 4 proc. w skali roku. Sięgnąć po nie mogą klienci GetinBanku – otwierający Lokatę Mobilną, Nest Banku – zakładający Lokatę Witaj, PlusBanku – decydujący się na skorzystanie z oferty Lokaty na Start oraz Idea Banku – wybierający Lokatę Happy. Na 3,5 proc. w skali roku mogą liczyć klienci mBanku (oprocentowanie oferowane na Lokacie 3,5%). Po 3 proc. w skali roku zarobią zaś klienci eurobanku. Otworzyć mogą Lokatę na dobry początek, Lokatę na start internetową albo Lokatę na start mobilną.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Lokaty półroczne również zagwarantować mogą ich posiadaczom zyski sięgające do 4 proc. w skali roku. Wystarczy zdecydować się na założenie Lokaty Witaj w Nest Banku. Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus zaoferuje 3,4 proc. w skali roku. O 1 pkt. proc. mniej (2,4 proc. w skali roku) zarobią zaś właściciele Lokaty Sprint w Toyota Banku.

W dwanaście miesięcy zarobić można maksymalnie do 3,5 proc. w skali roku. Ofertę ze wskazaną stawką ma Idea Bank. Jest to Lokata na Nowe Środki Plus. Na 2,4 proc. i 2,3 proc. zysku w skali roku liczyć mogą klienci wybierający e-Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku czy Lokatę Plus od Toyota Banku.

Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach dwuletnich sięga 2,75 proc. w skali roku i oferowane jest przez Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie na Lata. Stawkę w wysokości 2,4 proc. w skali roku gwarantuje swoim klientom Santander Consumer Bank na Lokacie Online Nowe Środki. W Nest Banku na Nest Lokacie Lojalnej zarobić można 2,3 proc. w skali roku.

Tabele oprocentowania produktów oszczędnościowych zmieniał tym razem m.in. Nest Bank i Getin Bank. W obu przypadkach obniżeniu uległo oprocentowanie lokat rocznych – odpowiednio z 2,25 proc. do 1,9 proc. (oprocentowanie Nest Lokaty Lojalnej) i z 2,5 proc. do 2,4 proc. (zyski z e-Lokaty na Nowe Środki). Mniej zarobić można również na dwuletniej Nest Lokacie Lojalnej. Stawka oprocentowania dla tego depozytu obniżona została z 2,45 proc. do 2,3 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Po kartę walutową nie tylko do banku

Elektroniczne portmonetki przydadzą się do płatności online i za granicą Coraz chętniej robimy zakupy ...

gdzie szukać najlepszych lokat

Lokaty kwartalne lecą w dół. Tylko jeden bank daje 4 proc.

Na rynku jest tylko jeden bank, który w listopadzie zapłaci oszczędzającym na lokacie terminowej ...

lokata progresywna

Lokaty bez zamrażania kapitału

W kilku bankach można więcej zyskać na lokacie progresywnej niż na koncie oszczędnościowym. Warto ...