Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Regularnie, raz na tydzień, analizujemy rynek lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Bieżący ranking obowiązuje od 20 do 26 maja 2019 roku.

Maksymalne oprocentowanie dostępne na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Na taki zysk liczyć mogą klienci Banku Millennium wnioskujący o otwarcie Lokaty Urodzinowej. W Idea Banku zarobek wyniesie 2,7 proc. w skali roku – wystarczy założyć Lokatę NR1. Kolejny depozyt, to już duży przeskok – 1,5 proc. w skali roku gwarantowane na Lokacie EnveloMobilnej prowadzonej przez EnveloBank – cyfrową markę Banku Pocztowego.

Do 4 proc. w skali roku zarobić można na lokatach zakładanych na trzy miesiące. Tyle na depozytach wypracować mogą klienci GetinBanku (otwierając Lokatę Mobilną), Nest Banku (zakładając Lokatę Witaj), PlusBanku (decydując się na skorzystanie z oferty Lokaty na Start) oraz Idea Banku (wybierając Lokatę Happy). 3,5 proc. w skali roku oferuje mBank (oprocentowanie dostępne na Lokacie 3,5%), zaś 3 proc. w skali roku wypłaci eurobank (stawka obowiązuje na Lokacie na dobry początek, Lokacie na start internetowej oraz Lokacie na start mobilnej).

Lokaty półroczne, to również maksymalny zysk na poziomie 4 proc. w skali roku. Najlepszą ofertę ma Nest Bank (Lokata Witaj). Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus gwarantuje 3 proc. w skali roku, a Toyota Bank na Lokacie Sprint – 2,4 proc. w skali roku.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W rok na lokatach wypracować można maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Stawkę w tej wysokości znaleźć można na Lokacie na Nowe Środki Plus w Idea Banku. Na 2,4 proc. i 2,3 proc. zysku w skali roku liczyć zaś mogą klienci wybierający e-Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku czy Lokatę Plus w Toyota Banku.

Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach dwuletnich osiąga 2,75 proc. w skali roku. Gwarancję tak wysokich zysków daje EKOlokata na Lata od Banku Ochrony Środowiska. Na 2,4 proc. w skali roku liczyć mogą osoby decydujące się na założenie Lokaty Online Nowe Środki w Santander Consumer Banku, a 2,3 proc. w skali roku – ci, którzy wybierają Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku.

Cennik produktów oszczędnościowych w maju modyfikował m.in. Alior Bank, eurobank i PlusBank, ale w ich przypadku nie odnotowaliśmy zmian w oprocentowaniu. Na cięcia zdecydował się za to BNP Paribas – zmniejszając oprocentowanie sześciomiesięcznej Lokat Promocyjnej z 1,3 proc. na 1,2 proc. w skali roku oraz Idea Bank, który obniżył zyski z Lokaty Na Nowe Środki Plus. Stawki depozytów otwieranych na okres półrocza i roku spadły odpowiednio z 3,4 proc. i 3,5 proc. do 3 proc. w skali roku w obu przypadkach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Korzystanie z cashback jest proste. Płacąc kartą za zakupy, w kasie wystarczy poprosić kasjera o wypłacenie potrzebnej kwoty. Jak wypłacić gotówkę poza bankomatem i ile to kosztuje.

Jak wypłacić gotówkę poza bankomatem i ile to kosztuje

Małe kwoty do 300–500 zł można wypłacić przy okazji zakupów w sklepie, korzystając z ...

Mobilne bankowanie tylko z polskim numerem?

Z zagranicznym numerem telefonu nie zawsze da się korzystać z mobilnej aplikacji polskich banków. ...

Nie wszystkie banki mają dedykowane aplikacje mobilne pod tablety

Tablet jako przenośny bank. To nie do końca działa

Choć tablet jest urządzeniem mobilnym, to aplikacje nie wszystkich banków można na nim odpalić. ...