Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Regularnie, raz na tydzień, analizujemy rynek lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Bieżący ranking obowiązuje od 20 do 26 maja 2019 roku.

Publikacja: 20.05.2019 23:07

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Foto: Adobe Stock

Maksymalne oprocentowanie dostępne na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Na taki zysk liczyć mogą klienci Banku Millennium wnioskujący o otwarcie Lokaty Urodzinowej. W Idea Banku zarobek wyniesie 2,7 proc. w skali roku – wystarczy założyć Lokatę NR1. Kolejny depozyt, to już duży przeskok – 1,5 proc. w skali roku gwarantowane na Lokacie EnveloMobilnej prowadzonej przez EnveloBank – cyfrową markę Banku Pocztowego.

Do 4 proc. w skali roku zarobić można na lokatach zakładanych na trzy miesiące. Tyle na depozytach wypracować mogą klienci GetinBanku (otwierając Lokatę Mobilną), Nest Banku (zakładając Lokatę Witaj), PlusBanku (decydując się na skorzystanie z oferty Lokaty na Start) oraz Idea Banku (wybierając Lokatę Happy). 3,5 proc. w skali roku oferuje mBank (oprocentowanie dostępne na Lokacie 3,5%), zaś 3 proc. w skali roku wypłaci eurobank (stawka obowiązuje na Lokacie na dobry początek, Lokacie na start internetowej oraz Lokacie na start mobilnej).

Lokaty półroczne, to również maksymalny zysk na poziomie 4 proc. w skali roku. Najlepszą ofertę ma Nest Bank (Lokata Witaj). Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus gwarantuje 3 proc. w skali roku, a Toyota Bank na Lokacie Sprint – 2,4 proc. w skali roku.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W rok na lokatach wypracować można maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Stawkę w tej wysokości znaleźć można na Lokacie na Nowe Środki Plus w Idea Banku. Na 2,4 proc. i 2,3 proc. zysku w skali roku liczyć zaś mogą klienci wybierający e-Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku czy Lokatę Plus w Toyota Banku.

Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach dwuletnich osiąga 2,75 proc. w skali roku. Gwarancję tak wysokich zysków daje EKOlokata na Lata od Banku Ochrony Środowiska. Na 2,4 proc. w skali roku liczyć mogą osoby decydujące się na założenie Lokaty Online Nowe Środki w Santander Consumer Banku, a 2,3 proc. w skali roku – ci, którzy wybierają Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku.

Cennik produktów oszczędnościowych w maju modyfikował m.in. Alior Bank, eurobank i PlusBank, ale w ich przypadku nie odnotowaliśmy zmian w oprocentowaniu. Na cięcia zdecydował się za to BNP Paribas – zmniejszając oprocentowanie sześciomiesięcznej Lokat Promocyjnej z 1,3 proc. na 1,2 proc. w skali roku oraz Idea Bank, który obniżył zyski z Lokaty Na Nowe Środki Plus. Stawki depozytów otwieranych na okres półrocza i roku spadły odpowiednio z 3,4 proc. i 3,5 proc. do 3 proc. w skali roku w obu przypadkach.

Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%
Konta Bankowe
Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej
Konta Bankowe
Z lokat dostaniemy coraz mniej. 8 proc. w jednym banku