Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Regularnie, raz na tydzień, analizujemy rynek lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Bieżący ranking obowiązuje od 20 do 26 maja 2019 roku.

Maksymalne oprocentowanie dostępne na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Na taki zysk liczyć mogą klienci Banku Millennium wnioskujący o otwarcie Lokaty Urodzinowej. W Idea Banku zarobek wyniesie 2,7 proc. w skali roku – wystarczy założyć Lokatę NR1. Kolejny depozyt, to już duży przeskok – 1,5 proc. w skali roku gwarantowane na Lokacie EnveloMobilnej prowadzonej przez EnveloBank – cyfrową markę Banku Pocztowego.

Do 4 proc. w skali roku zarobić można na lokatach zakładanych na trzy miesiące. Tyle na depozytach wypracować mogą klienci GetinBanku (otwierając Lokatę Mobilną), Nest Banku (zakładając Lokatę Witaj), PlusBanku (decydując się na skorzystanie z oferty Lokaty na Start) oraz Idea Banku (wybierając Lokatę Happy). 3,5 proc. w skali roku oferuje mBank (oprocentowanie dostępne na Lokacie 3,5%), zaś 3 proc. w skali roku wypłaci eurobank (stawka obowiązuje na Lokacie na dobry początek, Lokacie na start internetowej oraz Lokacie na start mobilnej).

Lokaty półroczne, to również maksymalny zysk na poziomie 4 proc. w skali roku. Najlepszą ofertę ma Nest Bank (Lokata Witaj). Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus gwarantuje 3 proc. w skali roku, a Toyota Bank na Lokacie Sprint – 2,4 proc. w skali roku.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W rok na lokatach wypracować można maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Stawkę w tej wysokości znaleźć można na Lokacie na Nowe Środki Plus w Idea Banku. Na 2,4 proc. i 2,3 proc. zysku w skali roku liczyć zaś mogą klienci wybierający e-Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku czy Lokatę Plus w Toyota Banku.

Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach dwuletnich osiąga 2,75 proc. w skali roku. Gwarancję tak wysokich zysków daje EKOlokata na Lata od Banku Ochrony Środowiska. Na 2,4 proc. w skali roku liczyć mogą osoby decydujące się na założenie Lokaty Online Nowe Środki w Santander Consumer Banku, a 2,3 proc. w skali roku – ci, którzy wybierają Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku.

Cennik produktów oszczędnościowych w maju modyfikował m.in. Alior Bank, eurobank i PlusBank, ale w ich przypadku nie odnotowaliśmy zmian w oprocentowaniu. Na cięcia zdecydował się za to BNP Paribas – zmniejszając oprocentowanie sześciomiesięcznej Lokat Promocyjnej z 1,3 proc. na 1,2 proc. w skali roku oraz Idea Bank, który obniżył zyski z Lokaty Na Nowe Środki Plus. Stawki depozytów otwieranych na okres półrocza i roku spadły odpowiednio z 3,4 proc. i 3,5 proc. do 3 proc. w skali roku w obu przypadkach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ślub, rozwód, a potem... wizyta w oddziale banku

Dowód może nie wystarczyć w banku po zmianie nazwiska

Przy zmianie nazwiska po zawarciu małżeństwa i aktualizacji danych osobowych bywa, że w banku ...

Ranking kont oszczędnościowych. Który bank oferuje najwyższe odsetki?

Rachunki oszczędnościowe dają zyski porównywalne do najlepszych lokat terminowych. Dodatkowo, w przeciwieństwie do tych ...

Płatności mobilne: HCE, Android Pay, PeoPay, a może BLIK?

Telefon staje się coraz częstszym narzędziem wykorzystywanym podczas dokonywania transakcji bezgotówkowych w sklepach lub ...