Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Cyklicznie wykonujemy audyt rynku lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego roku do dwóch lat. Bieżący ranking obowiązuje od 16 do 23 czerwca 2019 roku.

Maksymalne oprocentowanie lokat jednomiesięcznych wynosi 3 proc. w skali roku. Można je uzyskać zakładając Lokatę Urodzinową w Banku Millennium. Na 2,3 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Idea Banku wnioskujący o otwarcie Lokaty NR1. Stawkę w wysokości 1,5 proc. w skali roku oferuje EnveloBank. Wystarczy w aplikacji mobilnej wybrać Lokatę EnveloMobilną.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Najwyższy możliwy zysk, który jest w stanie wypracować właściciel lokaty trzymiesięcznej sięga 4 proc. w skali roku. Produkty o takim oprocentowaniu znaleźć można w czterech bankach: Getin Banku, Idea Banku, Nest Banku oraz PlusBanku. Wśród nich są: Lokata Mobilna, Lokata Happy, Nest Lokata Witaj i Lokata na Start. Po odsetki liczone według stawki 3,5 proc. sięgnąć można w mBanku (w tym celu należy otworzyć Lokatę 3,5%). Dwie lokaty na 3 proc. w skali roku ma eurobank. Są to: Lokata na start mobilna i Lokata na start internetowa.

Oszczędności odłożone w banku na pół roku również mogą dać zysk w wysokości 4 proc. w skali roku. Nest Bank w tym celu poleca założenie sześciomiesięcznej Nest Lokaty Witaj. W Idea Banku oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki Plus wynosi 2,5 proc. w skali roku, a w Toyota Banku na Lokacie Sprint zarobić można 2,4 proc. w skali roku.
Maksymalne oprocentowanie lokat rocznych nie przekracza 2,5 proc. w skali roku. Właśnie tyle oferuje Idea Bank na Lokacie na Nowe Środki Plus. 2,3 proc. na Lokacie Plus i 2,25 proc. w skali roku na EKOlokacie Plus oferują odpowiednio Toyota Bank oraz Bank Ochrony Środowiska.

Lokaty dwuletnie oprocentowane są maksymalnie do 2,75 proc. w skali roku. Najwięcej płaci BOŚ na EKOLokacie na Lata. 2,4 proc. w skali roku oferuje Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki. 2,3 proc. daje zaś Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej.

Tabele lokat w ostatnim czasie aktualizowało kilka banków. Wśród nich był eurobank, Bank Millennium, Getin Bank i Idea Bank. Tylko dwa ostatnie zmieniały stawki oprocentowania. Spadły zyski oferowane na rocznej Lokacie na nowe środki w Getin Banku (z 2,4 proc. do 2,2 proc. w skali roku) oraz z jednomiesięcznej i dwuletniej Lokaty NR1 (odpowiednio z 2,4 proc. do 2,3 proc. w skali roku i z 2,1 proc. do 1,9 proc. w skali roku).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

najlepsze lokaty miesięczne grudzień 2018

Spadło oprocentowanie lokat jednomiesięcznych [ranking]

Znów spadło średnie oprocentowanie depozytów jednomiesięcznych. Dziś wynosi nieco ponad 0,7 proc. Najlepsi płacą ...

To już kres gotówki? Okienka kasowe znikają z banków

Banki wyciągają wnioski z tego, że spora część ich klientów ceni nowinki technologiczne. Tworzą ...

Z lokat wyparowała 1 złotówka na 5. Dokąd płyną pieniądze?

W 5 miesięcy z bankowych lokat wyparowały prawie 53 mld złotych. Tak sugerują dane ...