Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Cyklicznie wykonujemy audyt rynku lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego roku do dwóch lat. Bieżący ranking obowiązuje od 16 do 23 czerwca 2019 roku.

Maksymalne oprocentowanie lokat jednomiesięcznych wynosi 3 proc. w skali roku. Można je uzyskać zakładając Lokatę Urodzinową w Banku Millennium. Na 2,3 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Idea Banku wnioskujący o otwarcie Lokaty NR1. Stawkę w wysokości 1,5 proc. w skali roku oferuje EnveloBank. Wystarczy w aplikacji mobilnej wybrać Lokatę EnveloMobilną.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Najwyższy możliwy zysk, który jest w stanie wypracować właściciel lokaty trzymiesięcznej sięga 4 proc. w skali roku. Produkty o takim oprocentowaniu znaleźć można w czterech bankach: Getin Banku, Idea Banku, Nest Banku oraz PlusBanku. Wśród nich są: Lokata Mobilna, Lokata Happy, Nest Lokata Witaj i Lokata na Start. Po odsetki liczone według stawki 3,5 proc. sięgnąć można w mBanku (w tym celu należy otworzyć Lokatę 3,5%). Dwie lokaty na 3 proc. w skali roku ma eurobank. Są to: Lokata na start mobilna i Lokata na start internetowa.

Oszczędności odłożone w banku na pół roku również mogą dać zysk w wysokości 4 proc. w skali roku. Nest Bank w tym celu poleca założenie sześciomiesięcznej Nest Lokaty Witaj. W Idea Banku oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki Plus wynosi 2,5 proc. w skali roku, a w Toyota Banku na Lokacie Sprint zarobić można 2,4 proc. w skali roku.
Maksymalne oprocentowanie lokat rocznych nie przekracza 2,5 proc. w skali roku. Właśnie tyle oferuje Idea Bank na Lokacie na Nowe Środki Plus. 2,3 proc. na Lokacie Plus i 2,25 proc. w skali roku na EKOlokacie Plus oferują odpowiednio Toyota Bank oraz Bank Ochrony Środowiska.

Lokaty dwuletnie oprocentowane są maksymalnie do 2,75 proc. w skali roku. Najwięcej płaci BOŚ na EKOLokacie na Lata. 2,4 proc. w skali roku oferuje Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki. 2,3 proc. daje zaś Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej.

Tabele lokat w ostatnim czasie aktualizowało kilka banków. Wśród nich był eurobank, Bank Millennium, Getin Bank i Idea Bank. Tylko dwa ostatnie zmieniały stawki oprocentowania. Spadły zyski oferowane na rocznej Lokacie na nowe środki w Getin Banku (z 2,4 proc. do 2,2 proc. w skali roku) oraz z jednomiesięcznej i dwuletniej Lokaty NR1 (odpowiednio z 2,4 proc. do 2,3 proc. w skali roku i z 2,1 proc. do 1,9 proc. w skali roku).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bilon. Klient może dokonać wpłaty bilonu w dowolnej ilości i nominałach

Banki przyjmą bilon, ale czasem trzeba za to zapłacić

Żaden bank nie odmówi wpłaty czy zamiany kilogramów groszówek, ale niektóre naliczą za to ...

Solenizanci zarobią najwięcej na jednomiesięcznej lokacie

Na wysokie oprocentowanie nie mogą liczyć wszyscy. Aby na depozycie zyskać 3 proc. w ...

Jak wybrać tani rachunek w banku

Płaci się nie tylko za prowadzenie konta, ale też za inne usługi, niekiedy kilkadziesiąt ...