Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

gdzie szukać najlepszych lokat
gdzie szukać najlepszych lokat
shutterstock

Raz w tygodniu analizujemy rynek lokat terminowych i opracowujemy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Aktualny ranking obowiązuje od 24 do 30 czerwca 2019 roku.

Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Taki zysk oferuje Lokata Urodzinowa w Banku Millennium. Na 2,2 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Idea Banku otwierający Lokatę NR1. Ofertę z oprocentowaniem 1,5 proc. w skali roku ma EnveloBank (marka należąca do Banku Pocztowego). Lokata EnveloMobilna dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Maksymalny zysk, jaki może osiągnąć posiadacz lokaty zakładanej na okres kwartału wynosi 4 proc. w skali roku. Produkty o najwyższym obecnie na rynku oprocentowaniu można znaleźć w kilku instytucjach. Wśród nich jest Getin Bank, Idea Bank, Nest Bank i PlusBank. W tych bankach założyć można Lokatę Mobilną, Lokatę Happy, Nest Lokatę Witaj i Lokatę na Start. Stawkę w wysokości 3,5 proc. w skali roku oferuje mBank – dostępna jest na Lokacie 3,5% dla nowych klientów. Dwa depozyty na 3 proc. w skali roku oferuje eurobank: Lokatę na start mobilną i Lokatę na start internetową.

W pół roku również maksymalnie zarobić można 4 proc. w skali roku. Wystarczy założyć Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. W Idea Banku oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki Plus wynosi 2,4 proc. w skali roku – tyle samo co na Lokacie Sprint w Toyota Banku. Na 2 proc. w skali roku mogą liczyć osoby wnioskujące o otwarcie EKOlokaty Zyskowej w Banku Ochrony Środowiska.

Gdzie szukać najlepszych lokat na 12 i 24 miesiące

Najwyższa stawka oprocentowania dostępna dla lokat rocznych wynosi 2,4 proc. w skali roku. Zysk w tej wysokości oferuje Idea Bank na Lokacie na Nowe Środki Plus. Po 2,3 proc. na Lokacie Plus i 2,25 proc. w skali roku na EKOlokacie Plus zarobią klienci Toyota Banku i Banku Ochrony Środowiska.

W dwa lata na depozytach wypracować można maksymalnie do 2,75 proc. odsetek w skali roku. Najwięcej w BOŚ na EKOLokacie na Lata. 2,4 proc. w skali roku płaci Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki. 2,3 proc. oferuje zaś Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej.

Warto sprawdzić: Środki na czarną godzinę chętnie lokujemy w monetach

Tabele lokat aktualizował ostatnio Idea Bank i PKO BP. Pierwszy z nich obniżył o 1 pkt. proc. oprocentowanie dla różnych okresów na Lokacie Na Nowe Środki Plus i Lokacie NR1. Drugi poszerzył ofertę Lokaty na nowe środki o nowe terminy deponowania. Do tej pory można było w tej opcji założyć wyłącznie lokatę na kwartał. Dziś PKO BP oferuje Lokatę na nowe środki w terminie lokaty miesięcznej, trzymiesięcznej, półrocznej i rocznej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Czy Twoje konto bankowe może być całkiem darmowe?

Niewiele potrzeba do tego, by sprawić, że używanie konta bankowego i dołączonej do niej ...

Karta kredytowa ułatwia życie, ale może być kosztowna

Kartami trzeba zarządzać rozważnie. Powinny służyć tylko do transakcji bezgotówkowych. Nie należy wypłacać z ...

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące [wrzesień 2018]

Najlepsze lokaty bankowe na trzy miesiące tylko w pakiecie z kontem. Wśród depozytów kwartalnych ...