Duże zawirowania w lokatach jednomiesięcznych

Bloomberg

Na rynku lokat jednomiesięcznych niemałe zawirowania. Spadło oprocentowanie kliku depozytów. Tylko jeden bank zdecydował się na polepszenie oferty. W PKO BP na Lokacie na nowe środki można dziś zarobić 1,5 proc. w skali roku. To dwa razy tyle, ile średnio oferują konkurenci.

Wciąż najwięcej zyskać można na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium – 3 proc. w skali roku. Depozyt dostępny jest w ofercie specjalnej . Skorzystać z niej mogą właściciele rachunków osobistych, którzy w terminie do 30 dni od otwarcia lokaty obchodzą swoje święto. Na lokatę można wpłacać od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Z 2,6 proc. do 2,1 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty NR 1 w Idea Banku. Depozyt otwierać można bez obowiązku zakładania ROR. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie na depozyt przelać można 1 mln. zł.

Mniej niż 2 proc.

Na 1,5 proc. w skali roku, oprócz oferty PKO, liczyć też mogą właściciele konta w EnveloBanku zakładający Lokatę Envelomobilną. Warunkiem uzyskania wskazanej stawki jest instalacja aplikacji mobilnej banku i wpłata na depozyt kwoty przewyższającej 500 zł.
O 2 pkt. proc. niższe oprocentowanie niż przed miesiącem oferuje Nest Banku na Nest Lokacie z kontem. Jej oprocentowanie wynosi obecnie 1,1 proc. w skali roku. Na depozyt można przelać od 1 tys. zł do maksymalnie 2 mln zł.

W PlusBanku i Santander Banku Polska oszczędzający mogą zarobić 1 proc. w skali roku. Lokaty terminowe dostępne są dla właścicieli kont korzystających z usług bankowości elektronicznej lub mobilnej. W oba depozyty zainwestować można wolne środki w kwocie nie niższej niż 1 tys. zł.

Warto sprawdzić: Oto konkurencja dla banków. Revolut i inne karty przedpłacone

Oferty z oprocentowaniem poniżej 1 proc. w skali roku stanowią dużą część naszego rankingu najlepszych lokat jednomiesięcznych na kwotę 5 tys. zł. 0,8 proc. w skali roku na lokacie terminowej udostępnianej w usługach bankowości mobilnej płaci eurobank. W Inteligo zarobić można 0,6 proc. (miesiąc temu 0,7 proc.). Getin Bank gwarantuje 0,65 proc. w skali roku na Lokacie Standardowej. Pekao SA ściął zyski i dziś zamiast 0,6 proc. daje 0,5 proc. na Lokacie Mobilnej. W Credit Agricole wciąż obowiązuje stawka 0,6 proc. w skali roku na depozytach zakładanych przez bankowość mobilną. Oszczędzający wybierający ofertę BNP Paribas zarobią 0,55 proc. w skali roku na Lokacie Pl@net. Pół procenta mają zagwarantowane klienci Banku Ochrony Środowiska i Toyota Banku. W zależności od produktu klient musi dysponować oszczędnościami w minimalnej kwocie od 200 zł do 1 tys. zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty na 12 miesięcy. Ranking [LUT 2019]

Na szczyt zestawienia dziesiątki najwyżej oprocentowanych lokat dwunastomiesięcznych z wkładem w wysokości 10 tys. ...

Sejfy pozostaną, ale uwaga bankowców będzie się skupiała na wdrażaniu sztucznej inteligencji i usług wirtualnych doradców

W 2019 na lokatach się nie zarobi. Będą inne korzyści

W 2019 roku na lokatach i kontach oszczędnościowych się nie zarobi, zwłaszcza przy prognozach ...

Wypłata gotówki smartfonem podczas zakupów zdobywa w Polsce coraz większą popularność

Smartfonem rzadko wypłacisz gotówkę

Choć cashback, czyli możliwość wypłat pieniędzy ze sklepowych kas podczas zakupów, w Polsce rośnie, ...