Duże zawirowania w lokatach jednomiesięcznych

Bloomberg

Na rynku lokat jednomiesięcznych niemałe zawirowania. Spadło oprocentowanie kliku depozytów. Tylko jeden bank zdecydował się na polepszenie oferty. W PKO BP na Lokacie na nowe środki można dziś zarobić 1,5 proc. w skali roku. To dwa razy tyle, ile średnio oferują konkurenci.

Wciąż najwięcej zyskać można na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium – 3 proc. w skali roku. Depozyt dostępny jest w ofercie specjalnej . Skorzystać z niej mogą właściciele rachunków osobistych, którzy w terminie do 30 dni od otwarcia lokaty obchodzą swoje święto. Na lokatę można wpłacać od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Z 2,6 proc. do 2,1 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty NR 1 w Idea Banku. Depozyt otwierać można bez obowiązku zakładania ROR. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie na depozyt przelać można 1 mln. zł.

Mniej niż 2 proc.

Na 1,5 proc. w skali roku, oprócz oferty PKO, liczyć też mogą właściciele konta w EnveloBanku zakładający Lokatę Envelomobilną. Warunkiem uzyskania wskazanej stawki jest instalacja aplikacji mobilnej banku i wpłata na depozyt kwoty przewyższającej 500 zł.
O 2 pkt. proc. niższe oprocentowanie niż przed miesiącem oferuje Nest Banku na Nest Lokacie z kontem. Jej oprocentowanie wynosi obecnie 1,1 proc. w skali roku. Na depozyt można przelać od 1 tys. zł do maksymalnie 2 mln zł.

W PlusBanku i Santander Banku Polska oszczędzający mogą zarobić 1 proc. w skali roku. Lokaty terminowe dostępne są dla właścicieli kont korzystających z usług bankowości elektronicznej lub mobilnej. W oba depozyty zainwestować można wolne środki w kwocie nie niższej niż 1 tys. zł.

Warto sprawdzić: Oto konkurencja dla banków. Revolut i inne karty przedpłacone

Oferty z oprocentowaniem poniżej 1 proc. w skali roku stanowią dużą część naszego rankingu najlepszych lokat jednomiesięcznych na kwotę 5 tys. zł. 0,8 proc. w skali roku na lokacie terminowej udostępnianej w usługach bankowości mobilnej płaci eurobank. W Inteligo zarobić można 0,6 proc. (miesiąc temu 0,7 proc.). Getin Bank gwarantuje 0,65 proc. w skali roku na Lokacie Standardowej. Pekao SA ściął zyski i dziś zamiast 0,6 proc. daje 0,5 proc. na Lokacie Mobilnej. W Credit Agricole wciąż obowiązuje stawka 0,6 proc. w skali roku na depozytach zakładanych przez bankowość mobilną. Oszczędzający wybierający ofertę BNP Paribas zarobią 0,55 proc. w skali roku na Lokacie Pl@net. Pół procenta mają zagwarantowane klienci Banku Ochrony Środowiska i Toyota Banku. W zależności od produktu klient musi dysponować oszczędnościami w minimalnej kwocie od 200 zł do 1 tys. zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Na lepsze lokaty niż te nie ma co liczyć do 2022 r.

Nie ma większych szans na zmiany w ofertach depozytowych banków. Te, na lokatach płacą ...

Trzeba być ostrożnym przy logowaniu się do banku czy klikaniu na podejrzane linki, ale też sprawdzać, czy na otrzymywanych fakturach nie zmieniły się numery kont

Uważajmy! Najlepsze sposoby hakerów na okradanie nas

Hakerzy stosują coraz bardziej wyrafinowane formy okradania nas z pieniędzy w internecie. Niestety ostatnio ...

Nie wszystko da się załatwić online bądź telefonicznie

Co robić, gdy chcemy wyciąg z zamkniętego konto bankowego

Zamknąłeś bankowe konto? Wyciągu z takiego rachunku czy zaświadczenia o obrotach na nim nie ...