Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Co tydzień analizujemy tabele oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat i tworzymy ranking najbardziej zyskownych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Bieżące zestawienie obowiązuje od 22 do 28 lipca 2019 roku.

W jeden miesiąc na lokatach terminowych można zarobić maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie oferuje Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. Idea Bank na Lokacie NR1 płaci oszczędzającym 2,1 proc. w skali roku. Na 1,5 proc. w skali roku liczyć mogą klienci PKO BP oraz EnveloBanku – wystarczy, że założą Lokatę na nowe środki lub Lokatę EnveloMobilną.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Najwyższy zysk możliwy do osiągnięcia na lokatach kwartalnych sięga 4 proc. w skali roku. Produkty z taką stawką znaleźć można w Idea Banku, PlusBanku czy Nest Banku. Są to odpowiednio: Lokata Happy, Lokata na Start z oprocentowaniem progresywnym oraz Nest Lokata Witaj. W mBanku nowi klienci zarobią 3,5 proc. Po 3 proc. w skali roku otrzymają osoby zakładające Lokatą Mobilną w Getin Banku albo klienci eurobanku korzystający po raz pierwszy z usług bankowości mobilnej (Lokata na start mobilna) lub elektronicznej (Lokata na start internetowa).

Otwierając lokatę na pół roku, podobnie jak w przypadków depozytów zakładanych na okres kwartału, zyskać można do 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości gwarantuje tylko Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Toyota Banku na Lokacie Sprint i w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,4 proc. w skali roku. 2,1 proc. w skali roku oferuje Getin Bank na Lokacie na Nowe Środki.

Maksymalne oprocentowanie oferowane w bankach na depozytach dwunastomiesięcznych sięga 2,4 proc. w skali roku. Zyski w tej wysokości wypłaca Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus. Toyota Bank na Lokacie Plus gwarantuje 2,3 proc. w skali roku. Na 2,25 proc. w skali roku, liczyć zaś mogą klienci Banku Ochrony Środowiska wnioskujący o otwarcie EKOLokaty Plus.

Na lokatach dwuletnich najwyższe oprocentowanie wynosi 2,75 proc. w skali roku. Dostępna stawka oferowana jest na EKOLokacie na Lata w BOŚ. Po 2,4 proc. zysku w skali roku mogą sięgnąć osoby zakładające Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku oraz ci klienci, którzy otwierają Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. W Toyota Banku na Lokacie Plus zarobić można 2,25 proc. w skali roku.

Tabele oprocentowania lokat zmieniał w minionym czasie m.in. Bank Ochrony Środowiska, Plus Bank, ING Bank Śląski, Bank Millennium czy Idea Bank. BOŚ wycofał z oferty sprzedaży EKOlokatę Rzetelną oraz e-Lokatę Na plusie. Obecnie trudno w tym banku znaleźć dobrze oprocentowany depozyt zakładany na okres trzech miesięcy. Plus Bank podwyższył zaś oprocentowanie wybranych lokat, gwarantując oszczędzającym zyski do 2 proc. w skali roku. W Pozostałych tabelach bez większych modyfikacji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Odsetki od lokat rocznych tylko do 2,7 proc.

Banki niechętnie nagradzają oszczędzających długoterminowo. Największy zysk z lokat w kwocie 10 tys. zł ...

Prawo nie zabrania, ale czy będą klienci

Banki mogą być otwarte w niedziele w centrach handlowych, ale z takiej możliwości nie ...

Polska na końcu zestawienia krajów OECD pod względem oszczędności

Nasi rodacy od 2011 r. nadal wydają więcej niż oszczędzają. Swoją rozrzutność wspomagają kredytami ...