Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Co tydzień analizujemy tabele oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat i tworzymy ranking najbardziej zyskownych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Bieżące zestawienie obowiązuje od 22 do 28 lipca 2019 roku.

W jeden miesiąc na lokatach terminowych można zarobić maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie oferuje Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. Idea Bank na Lokacie NR1 płaci oszczędzającym 2,1 proc. w skali roku. Na 1,5 proc. w skali roku liczyć mogą klienci PKO BP oraz EnveloBanku – wystarczy, że założą Lokatę na nowe środki lub Lokatę EnveloMobilną.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Najwyższy zysk możliwy do osiągnięcia na lokatach kwartalnych sięga 4 proc. w skali roku. Produkty z taką stawką znaleźć można w Idea Banku, PlusBanku czy Nest Banku. Są to odpowiednio: Lokata Happy, Lokata na Start z oprocentowaniem progresywnym oraz Nest Lokata Witaj. W mBanku nowi klienci zarobią 3,5 proc. Po 3 proc. w skali roku otrzymają osoby zakładające Lokatą Mobilną w Getin Banku albo klienci eurobanku korzystający po raz pierwszy z usług bankowości mobilnej (Lokata na start mobilna) lub elektronicznej (Lokata na start internetowa).

Otwierając lokatę na pół roku, podobnie jak w przypadków depozytów zakładanych na okres kwartału, zyskać można do 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości gwarantuje tylko Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Toyota Banku na Lokacie Sprint i w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,4 proc. w skali roku. 2,1 proc. w skali roku oferuje Getin Bank na Lokacie na Nowe Środki.

Maksymalne oprocentowanie oferowane w bankach na depozytach dwunastomiesięcznych sięga 2,4 proc. w skali roku. Zyski w tej wysokości wypłaca Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus. Toyota Bank na Lokacie Plus gwarantuje 2,3 proc. w skali roku. Na 2,25 proc. w skali roku, liczyć zaś mogą klienci Banku Ochrony Środowiska wnioskujący o otwarcie EKOLokaty Plus.

Na lokatach dwuletnich najwyższe oprocentowanie wynosi 2,75 proc. w skali roku. Dostępna stawka oferowana jest na EKOLokacie na Lata w BOŚ. Po 2,4 proc. zysku w skali roku mogą sięgnąć osoby zakładające Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku oraz ci klienci, którzy otwierają Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. W Toyota Banku na Lokacie Plus zarobić można 2,25 proc. w skali roku.

Tabele oprocentowania lokat zmieniał w minionym czasie m.in. Bank Ochrony Środowiska, Plus Bank, ING Bank Śląski, Bank Millennium czy Idea Bank. BOŚ wycofał z oferty sprzedaży EKOlokatę Rzetelną oraz e-Lokatę Na plusie. Obecnie trudno w tym banku znaleźć dobrze oprocentowany depozyt zakładany na okres trzech miesięcy. Plus Bank podwyższył zaś oprocentowanie wybranych lokat, gwarantując oszczędzającym zyski do 2 proc. w skali roku. W Pozostałych tabelach bez większych modyfikacji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Prezentujemy zestawienie najwyżej oprocentowanych lokat terminowych zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 ...

Polacy tracą pieniądze oddając bankom setki miliardów

Banki zalewane są depozytami klientów indywidualnych. Pieniędzy im przybywa, mimo że niskie oprocentowanie lokat ...

Nowe nazwisko? Wymień kartę, unikniesz nieprzyjemności

Po zmianie nazwiska warto szybko powiadomić bank i zmienić dane na kartach płatniczych, by ...