Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Cyklicznie, co siedem dni, analizujemy tabele oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat i tworzymy ranking najbardziej zyskownych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Aktualne zestawienie obowiązuje od 29 lipca do 4 sierpnia 2019 roku.

Na lokatach jednomiesięcznych maksymalny zarobek oszczędzającego może wynieść 3 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie dostępne jest na Lokacie Urodzinowej w Bank Millennium. Idea Bank na Lokacie NR1 oferuje 2,1 proc. w skali roku. W PKO BP i w EnveloBanku (cyfrowej części Banku Pocztowego) zyskać można 1,5 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Najwyższe oprocentowanie gwarantowane na lokatach zakładanych na trzy miesiące wynosi 4 proc. w skali roku. Oferty z takim zyskiem ma Idea Bank (Lokata Happy), PlusBank (Lokata Start) i Nest Bank (Nest Lokata Witaj). W mBanku klienci zyskać mogą do 3,5 proc. Po 3 proc. w skali roku otrzymają zaś osoby zakładające Lokatą Mobilną w Getin Banku albo lokaty dedykowane nowym klientom w eurobanku.

Otwierając lokatę na pół roku również maksymalnie zarobić można do 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości dostępne jest jednak tylko w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj. W Toyota Banku na Lokacie Sprint i w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus wypracować można 2,4 proc. w skali roku. 2,1 proc. w skali roku oferuje Getin Bank na Lokacie na Nowe Środki.

W rok zarobić można 2,4 proc. w skali roku. Zyski w tej wysokości wypłaca Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus. W Toyota Banku na dwunastomiesięcznej Lokacie Plus zyskać można 2,3 proc. w skali roku. Na 2,25 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Banku Ochrony Środowiska otwierający EKOLokatę Plus.

Odkładając wolne środki na lokacie na pełne dwa lata spodziewać się można zysków rzędu 2,6 proc. w skali roku. Wskazana stawka oferowana jest na EKOLokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska. Na 2,4 proc. zysku w skali roku mają szansę osoby zakładające Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku oraz te, które wnioskują o otwarcie Lokaty Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. W Toyota Banku na Lokacie Plus zarobić można 2,25 proc. w skali roku.

Tabele oprocentowania lokat modyfikował w ostatnim czasie Bank Ochrony Środowiska, który m.in. obniżył oprocentowanie EKOLokaty na Lata z 2,75 proc. do 2,6 proc. w skali roku. W pozostałych bankach nie odnotowaliśmy zmian.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty roczne [czerwiec 2018]

Najlepsze lokaty roczne to ranking lokat 12-miesięcznych z wkładem 10 tys. zł. Zamrażanie oszczędności ...

Nie zawsze udaje się otworzyć rachunek w internecie

Zdarza się, że systemy bankowe nie przeprowadzą pozytywnej weryfikacji przyszłego klienta. Nie pozostaje mu ...

Na historię spłaty kredytu każą czekać tygodniami

Od ręki do kilku dni trzeba standardowo czekać w banku na wydanie historii spłat ...