Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Cyklicznie, co siedem dni, analizujemy tabele oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat i tworzymy ranking najbardziej zyskownych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Aktualne zestawienie obowiązuje od 29 lipca do 4 sierpnia 2019 roku.

Na lokatach jednomiesięcznych maksymalny zarobek oszczędzającego może wynieść 3 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie dostępne jest na Lokacie Urodzinowej w Bank Millennium. Idea Bank na Lokacie NR1 oferuje 2,1 proc. w skali roku. W PKO BP i w EnveloBanku (cyfrowej części Banku Pocztowego) zyskać można 1,5 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Najwyższe oprocentowanie gwarantowane na lokatach zakładanych na trzy miesiące wynosi 4 proc. w skali roku. Oferty z takim zyskiem ma Idea Bank (Lokata Happy), PlusBank (Lokata Start) i Nest Bank (Nest Lokata Witaj). W mBanku klienci zyskać mogą do 3,5 proc. Po 3 proc. w skali roku otrzymają zaś osoby zakładające Lokatą Mobilną w Getin Banku albo lokaty dedykowane nowym klientom w eurobanku.

Otwierając lokatę na pół roku również maksymalnie zarobić można do 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości dostępne jest jednak tylko w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj. W Toyota Banku na Lokacie Sprint i w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus wypracować można 2,4 proc. w skali roku. 2,1 proc. w skali roku oferuje Getin Bank na Lokacie na Nowe Środki.

W rok zarobić można 2,4 proc. w skali roku. Zyski w tej wysokości wypłaca Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus. W Toyota Banku na dwunastomiesięcznej Lokacie Plus zyskać można 2,3 proc. w skali roku. Na 2,25 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Banku Ochrony Środowiska otwierający EKOLokatę Plus.

Odkładając wolne środki na lokacie na pełne dwa lata spodziewać się można zysków rzędu 2,6 proc. w skali roku. Wskazana stawka oferowana jest na EKOLokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska. Na 2,4 proc. zysku w skali roku mają szansę osoby zakładające Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku oraz te, które wnioskują o otwarcie Lokaty Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. W Toyota Banku na Lokacie Plus zarobić można 2,25 proc. w skali roku.

Tabele oprocentowania lokat modyfikował w ostatnim czasie Bank Ochrony Środowiska, który m.in. obniżył oprocentowanie EKOLokaty na Lata z 2,75 proc. do 2,6 proc. w skali roku. W pozostałych bankach nie odnotowaliśmy zmian.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bez PINu ciągle 50 zł. Kiedy wzrośnie limit płatności?

Większe transakcje zbliżeniowe bez podania hasła wejdą w Polsce dopiero za rok. Pani Agnieszka ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Systematycznie, raz w tygodniu, analizujemy rynek lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów ...

Kartę można zablokować zarówno na chwilę, jak i do końca jej ważności.

Kartę płatniczą można zablokować tylko na chwilę

Z poziomu aplikacji mobilnej klienci mogą sami czasowo zablokować swój płatniczy plastik. Może to ...