Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Aktualne zestawienie obowiązuje od 16 do 22 września 2019 roku.

Regularnie, raz w tygodniu, analizujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i budujemy ranking najbardziej dochodowych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Poszukujący dobrej lokaty na jeden miesiąc zarobią maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Produkt o takiej stawce oprocentowania znaleźć można tylko w jednym banku – jest nim Bank Millennium oferujący Lokatę Urodzinową. Prawie o połowę mniej zarobić można na Lokacie NR1 w Idea Banku – 1,7 proc. w skali roku. Na 1,5 proc. w skali roku liczyć mogą klienci EnveloBanku i PKO Banku Polskiego zakładający Lokatę EnveloMobilną lub Lokatę terminową na nowe środki.

Warto sprawdzić: Duże zmiany dla posiadaczy kont: opłaty, zakupy, przelewy

Maksymalne oprocentowanie dostępne na lokatach trzymiesięcznych sięga 4 proc. w skali roku. Obecnie obowiązuje wyłącznie na jednym depozycie – Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. Już tylko 3,8 proc. w skali roku zarobią klienci Idea Banku zakładający Lokatę Happy. Po 3,5 proc. w skali roku mogą natomiast sięgnąć klienci mBanku, którzy po raz pierwszy zakładają tam ROR.

Zyski możliwe do osiągnięcia na lokatach półrocznych, podobnie jak w przypadku tych kwartalnych, sięgają maksymalnie 4 proc. w skali roku. Najwięcej daje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Kolejny jest Toyota Bank ze stawką 2,4 proc. w skali roku na Lokacie Sprint oraz Idea Bank z Lokatą Na Nowe Środki Plus ( jej oprocentowanie wynosi 2,2 proc. w skali roku).

Lokaty roczne oprocentowane są stawką do 2,3 proc. w skali roku. Ofertę o takim oprocentowaniu ma Toyota Bank na Lokacie Plus. Na 2,25 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Banku Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus, natomiast po 2,1 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Getin Banku zakładający Lokatę Na Nowe Środki, Nest Banku wnioskujący o założenie Nest Lokaty Lojalnej oraz Idea Banku otwierający Lokatę Na Nowe Środki Plus.

Przy lokatach dwuletnich można nastawić się na zysk w wysokości 2,6 proc. w skali roku. Tyle bowiem oferuje Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie na lata. Oprocentowanie w wysokości 2,3 proc. gwarantuje Santander Consummer Banku na Lokacie Online Nowe, zaś tylko nieco mniej, bo 2,25 proc. w skali roku wypłaca swoim klientom Toyota Bank na Lokacie Plus.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tabele oprocentowania lokat modyfikował w ostatnim czasie m.in. Idea Bank, który obniżył oprocentowanie Lokat Na Nowe Środki Plus oraz NR1. Największym zaskoczeniem było jednak ścięcie z 4 proc. do 3,8 proc. oprocentowania na Lokacie Happy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Raz w tygodniu analizujemy stawki oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i tworzymy ...

Banki podnoszą oprocentowanie lokat kwartalnych

Na depozytach bankowych zarobić można do 4 proc. w skali roku. To najlepsze lokaty ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 1 do 7 czerwca 2020 roku. Oto najnowszy ranking najlepiej ...