Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

gdzie szukać najlepszych lokat
gdzie szukać najlepszych lokat
shutterstock

Bieżące zestawienie obowiązuje od 30 września do 6 października 2019 roku.

Cyklicznie, raz w tygodniu, badamy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i tworzymy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Maksymalne oprocentowanie lokat otwieranych na jeden miesiąc wynosi 3 proc. w skali roku. Ofertę z taką stawką ma Bank Millennium – jest to produkt o nazwie „Lokata Urodzinowa”. Zaledwie 1,7 i 1,5 proc. w skali roku oferują kolejne banki w zestawieniu: Idea Bank na Lokacie NR1 oraz EnveloBank (należący do Banku Pocztowego) i PKO Bank Polski odpowiednio na lokatach – EnveloMobilnej i Lokacie terminowej na nowe środki.

Warto sprawdzić: Polakom zostaje z 500 plus. Obiecują, że zaczną oszczędzać

Najwyższy możliwy do wypracowania zysk na lokacie trzymiesięcznej sięga 4 proc. w skali roku. Osiągnąć go można zakładając Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. Na 3,8 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Idea Banku otwierający Lokatę Happy. 3,5 proc. na lokacie dla nowych klientów oferuje mBank (wystarczy założyć ROR).

Poszukujący dobrych lokat na pół roku zarobią maksymalnie do 4 proc. w skali roku. Najwyższy zysk otrzymają z Nest Lokaty Witaj od Nest Banku. Następny w rankingu jest Toyota Bank ze stawką oprocentowania sięgającą 2,4 proc. w skali roku na Lokacie Sprint i Idea Bank, który na Lokacie Na Nowe Środki Plus płaci 2,2 proc. w skali roku.

Lokaty roczne gwarantują maksymalnie do 2,3 proc. zysku w skali roku. Ofertę z takim oprocentowaniem ma Toyota Bank (Lokata Plus). Na 2,25 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Banku Ochrony Środowiska zakładający EKOLokatę Plus. Po 2,1 proc. w skali roku sięgnąć mogą zaś klienci Getin Banku, Nest Banku i Idea Banku wnioskujący o założenie odpowiednio: Lokaty Na Nowe Środki na 12 miesięcy, Nest Lokaty Lojalnej czy Lokaty Na Nowe Środki Plus.

Zakładając lokatę na dwa lata można liczyć na zysk w wysokości maksymalnie 2,6 proc. w skali roku. Tyle oferuje Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie na lata. Oprocentowanie rzędu 2,3 proc. gwarantuje Santander Consummer Banku na Lokacie Online Nowe, zaś 2,25 proc. w skali roku wypłaca Toyota Bank na Lokacie Plus.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tabele oprocentowania lokat zmieniał w ostatnim czasie m.in. Alior Bank i T-Mobile Usługi Bankowe. W żadnym z tych przypadków nie odnotowaliśmy jednak istotnych modyfikacji w ofercie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

BLIK-iem można płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych, wpłacać gotówkę we wpłatomatach i wypłacać w bankomatach, realizować szybkie przelewy na telefon, płacić za bilety komunikacji miejskiej i opłacać parkingi

Szybkie i bezpieczne przelewy BLIK podbiły serca Polaków

W ciągu czterech lat od uruchomienia BLIK stał się trzecim najpopularniejszym sposobem płatności w ...

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Klient może wybrać sposób autoryzacji operacji bankowych

SMS nie dotarł? Zmień autoryzację w banku

Internetowa transakcja może nie dojść do skutku, gdy nie dotrze do nas kod autoryzacyjny ...

Prawo nie zabrania, ale czy będą klienci

Banki mogą być otwarte w niedziele w centrach handlowych, ale z takiej możliwości nie ...