Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

pxhere

Bieżące zestawienie obowiązuje od 21 do 27 października 2019 roku.

Regularnie badamy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i sporządzamy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Bieżące zestawienie obowiązuje do 27 października 2019 roku.

Warto sprawdzić: Banki ściągają prowizje, gdzie się da. Najwięcej kasują te

Najwyżej oprocentowany depozyt zakładany na okres 30 dni może przynieść jego posiadaczowi zysk w wysokości 3 proc. w skali roku. Ofertą z taką stawką dysponuje Bank Millennium. Jest to Lokata Urodzinowa. 1,7 proc. w skali roku zarobią klienci Idea Banku otwierający Lokatę NR1. Stawkę oprocentowania rzędu 1,5 proc. gwarantuje natomiast EnveloBank podlegajacy Bankowi Pocztowemu, w którym to należy założyć Lokatę EnveloMobilną.

4 proc. w skali roku jest maksymalną stawką oferowaną na lokatach kwartalnych. Oprocentowanie w tej wysokości mogą otrzymać osoby zakładające konto w Nest Banku i otwierające Nest Lokatę Witaj. Na 3,8 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Idea Banku, którzy wybiorą Lokatę Happy. mBank przyciąga natomiast stawką rzędu 3,5 proc. na lokacie dla nowych klientów z ROR.

Mogąc odłożyć wolne środki w banku na pół roku, tak jak w przypadku lokat kwartalnych zarobić można do 4 proc. w skali roku. W tym przypadku również należy skierować się do Nest Banku po Nest Lokatę Witaj. W Toyota Banku zyskać można 2,4 proc. w skali roku – wystarczy założyć Lokatę Sprint. Idea Bank płaci natomiast 2,3 proc. w skali roku, jeśli klient zawnioskuje o założenie Lokaty Na Nowe Środki Plus.

Poszukujący dobrego depozytu na rok liczyć mogą na maksymalne oprocentowanie w wysokości 2,3 proc. w skali roku. Stawkę w tej wysokości oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Po 2,25 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Bank Ochrony Środowiska, którzy zakładają EKOLokatę Plus. 2,2 proc. w skali roku zarobią zaś klienci Idea Banku otwierający Lokatę Na Nowe Środki Plus.

Dwuletnia inwestycja w lokatę bankową może przynieść maksymalny zysk rzędu 2,6 proc. w skali roku. Tyle właśnie oferuje BOŚ na EKOLokacie na lata. Zysk w wysokości 2,3 proc. w skali roku osiągnąć można otwierając Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. Na 2,25 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający korzystający z usług Toyota Banku i otwierający tam Lokatę Plus.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tabele oprocentowania lokat zmieniał w ostatnim czasie m.in. Alior Bank, BOŚ, Idea Bank i Nest Bank. Tylko w tym ostatnim spadło oprocentowanie lokaty jednomiesięcznej z 1,1 proc. do 1 proc. w skali roku. W pozostałych przypadkach nie odnotowaliśmy żadnych istotnych zmian.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wpłaty na konto pod stałym nadzorem tylko w aplikacji

Nie wszystkie banki oferują klientom SMS-y z informacją o wpływach na ich ROR. Te ...

Najlepsze lokaty na 3 miesiące [lipiec 2018]

Lokaty „na start” najlepsze. Ranking lokat na trzy miesiące. Banki przyciągają do siebie nowych ...

Cash back bywa lepszy od bankomatu

Wypłata gotówki przy okazji zakupów może być tańsza niż wypłata z obcego bankomatu nawet ...