Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Bieżące zestawienie obowiązuje od 11 do 17 listopada 2019 roku.

Regularnie obserwujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i co tydzień konstruujemy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

W jeden miesiąc osiągnąć można zysk w wysokości maksymalnie 3 proc. w skali roku. Ofertę z taką stawką oprocentowania znaleźć można w Banku Millennium. Jest to Lokata Urodzinowa dedykowana posiadaczom konta. W Idea Banku zarobić można 1,7 proc. w skali roku. Wystarczy założyć tam Lokatę NR1. Klienci korzystający z aplikacji mobilnej EnveloBanku, zakładając Lokatę EnveloMobilną, otrzymają propozycję oprocentowania na poziomie 1,5 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Sposoby hakerów na dobranie się do naszych pieniędzy

Na maksymalnie 4 proc. w skali roku mogą liczyć klienci, którzy odkładają swoje oszczędności do banku na minimum trzy miesiące. Najwyższe odsetki gwarantuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Po 3,8 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Idea Banku, którzy zakładają Lokatę Happy. Nieco mniej płaci mBank – 3,5 proc. na lokacie dla nowych klientów z ROR.

Podobna sytuacja jest w przypadku lokat półrocznych. Maksymalny zysk sięga 4 proc. w skali roku i osiągnąć go można zakładając Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. Toyota Bank na Lokacie Sprint oferuje 2,4 proc. w skali roku. W Idea Banku za przelanie nowych środków na Lokatę Na Nowe Środki Plus otrzymać można 2,3 proc. w skali roku.

W rok zarobić można maksymalnie do 2,3 proc. w skali roku. Toyota Bank płaci właśnie tyle na Lokacie Plus. Niewiele mniej oferuje Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie Plus, która oprocentowana jest stawką 2,25 proc. w skali roku. W Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,2 proc. w skali roku.

Najwyższe zyski możliwe do osiągnięcia na lokatach zakładanych na dwa lata sięgają 2,6 proc. w skali roku. Na takie oprocentowanie mogą liczyć klienci BOŚ, którzy wnioskują o otwarcie EKOlokaty na Lata. Stawkę rzędu 2,3 proc. w skali roku oferuje Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki. Toyota Bank płaci 2,25 proc. w skali roku. Wystarczy założyć Lokatę Plus.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tabele oprocentowania lokat aktualizował w ostatnim czasie m.in.: Credit Agricole, BNP Paribas Bank Polska, PlusBank i Idea Bank. W pierwszym z banków stawki oprocentowania lokat spadły o 0,1 -0,2 pkt. proc. W Plus Banku oprocentowanie lokat na nowe środki, Nowa Kasa = Większy Zysk, zakładanych na okres kwartału i sześciu miesięcy obniżono z 2 proc. do 1,7 proc. w skali roku. BNP Paribas wprowadził natomiast do oferty nowe produkty – lokatę GOonline (dostępna w: Systemie Bankowości Internetowej GOonline i Centrum Telefonicznym) i GOmobile (nieodnawialna, dostępna w Aplikacji Mobilnej GOmobile).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ranking: najlepsze lokaty roczne [lipiec 2018]

Tylko dwa banki płacą powyżej 2,5 proc. w skali roku. Odkładając oszczędności na dwanaście ...

Jak nie tracić na przelewach zagranicznych

Przelew zagraniczny i jeszcze w obcej walucie może być kosztowny. Są sposoby na uniknięcie ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie obowiązuje od 9 do 15 grudnia 2019 roku. Regularnie śledzimy zmiany w ...