Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Co tydzień monitorujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i tworzymy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat. Aktualne zestawienie obowiązuje od 16 do 22 grudnia 2019 roku.

Maksymalny zysk na lokatach jednomiesięcznych sięgać może do 3 proc. w skali roku. Ofertę o takiej takiej stawce – Lokatę Urodzinową – ma Bank Millennium. Oprocentowanie w wysokości 1,7 proc. w skali roku gwarantuje Idea Bank na Lokacie NR 1. W EnveloBanku, który jest częścią Banku Pocztowego, można zarobić 1,5 proc. w skali roku. Wystarczy, że posiadacz aplikacji mobilnej banku założy Lokatę EnveloMobilną.

Warto sprawdzić: Banki ściągają prowizje, gdzie się da. Najwięcej kasują te

Najwyższa stawka oprocentowania dostępna na lokatach kwartalnych wynosi 4 proc. w skali roku. Ofertą z takim zyskiem objęta jest Nest Lokata Witaj w Nest Banku. Po niewiele mniej, bo 3,8 proc. w skali roku, mogą sięgnąć oszczędzający wybierający Lokatę Happy od Idea Banku. Na 3,5 proc. w skali roku mogą zaś liczyć nowi klienci mBanku.

Poszukujący ponadprzeciętnych zysków na lokatach półrocznych znajdą tylko jeden depozyt z gwarancją oprocentowania na poziomie 4 proc. w skali roku. Produkt dostępny jest w Nest Banku i ponownie jest nim Nest Lokata Witaj. Toyota Bank na Lokacie Sprint oferuje 2,4 proc. w skali roku, a Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus płaci już tylko 2,2 proc. w skali roku.

W dwanaście miesięcy zarobić można 2,3 proc. w skali roku. Najwyższą stawkę oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Nieco mniej – 2,25 proc. w skali roku zarobią klienci Banku Ochrony Środowiska, którzy zawnioskują o otwarcie EKOLokaty Plus. Oprocentowanie na poziomie 2,1 proc. w skali roku dostępne jest na lokatach na nowe środki w Getin Banku i Idea Banku.

Maksymalnie 2,6 proc. w skali roku zarobią inwestorzy, którzy deponują środki na lokatach dwuletnich. Wystarczy, że wybiorą EKOLokatę na Lata w BOŚ. Po 2,25 proc. w skali roku można sięgnąć przenosząc kapitał do Toyota Banku i zakładając tam Lokatę Plus. W Santander Consummer Banku, na Lokacie na nowe środki, zyskać można 2,2 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu tabele oprocentowania produktów depozytowych zmieniał m. in.: Idea Bank i Alior Bank. Żaden z nich nie dokonał jednak istotnych modyfikacji w oferowanych stawkach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Awaria wpłatomatu podczas oddawania gotówki? Zazwyczaj nie ma problemu z ustaleniem transakcji, ale nie zawsze.

Co robić po awarii wpłatomatu podczas wpłacania gotówki

Choć, gdy podczas wpłacania gotówki dojdzie do awarii urządzenia, nie powinno być problemu z ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Co tydzień śledzimy rynek lokat terminowych i opracowujemy ranking najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na ...

Nie chcesz papierów z banku? Dostaniesz CD

Jeśli klient nie godzi się na otrzymywanie korespondencji z banku w formie elektronicznej to ...