Stagnacja w lokatach. Depozyty jednomiesięczne bez zmian

iStock

Nowy rok nie przyniósł żadnych zmian w oprocentowaniu lokat bankowych. Banki nie pokusiły się również o wprowadzenie nowych produktów. Stagnacja w ofercie depozytowej trwa i w perspektywie najbliższych miesięcy nie przewiduje się, by sytuacja ta miała ulec poprawie.

Dziś na lokatach jednomiesięcznych zarobić można od 0,3 proc. do 3 proc. w skali roku. Tak wynika z naszego comiesięcznego rankingu dziesiątki najlepszych lokat zakładanych na 30 dni wybranych z ofert wszystkich banków.

Najwięcej oferuje Bank Millennium. Na Lokacie Urodzinowej zarobić można 3 proc., ale tylko pod warunkiem posiadania konta osobistego i przy okazji świętowania daty swoich narodzin. Na depozycie można ulokować wtedy od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Kredyty najtańsze w historii, tracą na tym oszczędzający

Na atrakcyjny zysk liczyć mogą też klienci Idea Banku zakładający Lokatę NR 1. Oprocentowanie w wysokości 1,7 proc. gwarantowane jest wszystkim bez wyjątku. Nie trzeba więc angażować się w dodatkowe produkty banku, by na koncie mieć odsetki wyższe niż u konkurencji. W lokatę zainwestować można od 500 zł do 1 mln zł wolnych środków.

O połowę mniej niż w Banku Millennium, ale wciąż sporo, zyskać można otwierając Lokatę EnveloMobilną w należącym do Banku Pocztowego EnveloBanku. Mając do dyspozycji kapitał w wysokości 500 zł (bez górnego limitu środków), zarobić można tam 1,5 proc. w skali roku, pod warunkiem aktywacji aplikacji mobilnej na smartfonie i posiadania w EnveloBanku rachunku osobistego.

Na 1,4 proc. w skali wpłaty nowych środków wycenia PKO Bank Polski. Na depozyt zakładany drogą elektroniczną lub mobilną może wpłynąć nieograniczona ilość kapitału przewyższająca 1 tys. zł. Nowe środki bank wylicza jako nadwyżkę ponad środki zgromadzone na produktach depozytowych (kontach, lokatach) klienta w dniu 18 grudnia 2019 r.

Lokaty jednomiesięczne – 1 proc. i mniej

W Nest Banku na Nest Lokacie, w PlusBanku na lokacie terminowej oferowanej w usługach bankowości mobilnej lub elektronicznej czy Santander Banku Polska na eLokacie obowiązuje oprocentowanie na poziomie 1 proc. w skali roku. Na depozyty można przelać minimalnie po 1 tys. zł. Każdy z banków ma jednak inny maksymalny próg wpłat. W Nest Banku są to 2 mln zł, w Santanderze – 1 mln zł, natomiast w PlusBanku nie ma żadnych ograniczeń w tym zakresie.

Warto sprawdzić: Maks. 184 zł za rok trzymania 10 tys. zł na lokacie

Pozostałe lokaty wymieniane w naszym zestawieniu, to oferty których zysk oscyluje wokół stawki 0,5 proc. w skali roku. Klienci Inteligo zarobić mogą 0,6 proc. w skali roku. W BNP Paribas na lokacie GOonline wypracować można odsetki na poziomie 0,55 proc. w skali roku. Po 0,5 proc. w skali roku mogą sięgnąć klienci banku Pekao SA zakładający E-Lok@tę, Banku Ochrony Środowiska otwierający EKOlokatę czy Toyota Banku wnioskujący o otwarcie Lokaty Plus. Na 0,4 proc. w skali roku liczyć mogą ci, którzy korzystają z aplikacji mobilnej Credit Agricole i za jej pomocą założą Lokatę Mobilną. Zaledwie 0,3 proc. w skali roku płaci T-Mobile UB na standardowej lokacie terminowej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Z bardzo dużymi kwotami w bankomacie może być problem

„Idiotyczne” limity techniczne bankomatów i wpłatomatów

Zarówno bankomaty jak i wpłatomaty mają ograniczenia liczby banknotów obsługiwanych podczas jednej transakcji. Więc ...

Banki podnoszą oprocentowanie lokat kwartalnych

Na depozytach bankowych zarobić można do 4 proc. w skali roku. To najlepsze lokaty ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie obowiązuje od 23 do 29 grudnia 2019 roku. Raz w tygodniu badamy ...