Aktualne zestawienie obowiązuje od 13 do 19 stycznia 2020 roku.
Systematycznie, raz w tygodniu badamy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i budujemy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do dwóch lat.
Warto sprawdzić: Te banki dbają o wiernych klientów, a nie tylko nowych
Najwyższe obowiązujące obecnie oprocentowanie na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Oferowane jest na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. 2 proc. w skali roku można dziś zarobić na specjalnej Lokacie 2% udostępnianej w aplikacji mobilnej IKO dla klientów, którzy kupili albo odnowili w PKO BP ubezpieczenie OC lub AC i wyrazili zgodę na marketing elektroniczny. Na 1,6 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Idea Bank zakładający Lokatę NR1.
Maksymalna stawka oprocentowania możliwa do uzyskania na lokatach otwieranych na okres kwartału wynosi 4 proc. w skali roku. Produkt z takim zyskiem znaleźć można w Nest Banku – jest to Nest Lokata Witaj. Po 3,8 proc. w skali roku sięgnąć mogą oszczędzający, którzy założą Lokatę Happy w Idea Banku, a 3,5 proc. w skali roku nowi klienci mBanku wnioskujący o otwarcie Lokaty 3,5%.
Do 4 proc. w skali roku można też zarobić na lokatach półrocznych. Tu wybór również ograniczony jest do Nest Banku i Nest Lokaty Witaj. Niezmiennie od miesięcy w Toyota Banku na Lokacie Sprint zarobić można 2,4 proc. w skali roku i 2,2 proc. w skali roku na Lokacie Na Nowe Środki Plus w Idea Banku.
Na lokatach rocznych oprocentowanie deponowanych środków może wynieść maksymalnie 2,3 proc. w skali roku. Najwięcej oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Na 2,25 proc. i 2,1 proc. w skali roku liczyć mogą natomiast klienci Banku Ochrony Środowiska, którzy wnioskują o otwarcie EKOLokaty Plus i Idea Banku decydujący się na założenie Lokaty na Nowe Środki Plus.
W przypadku lokat dwuletnich najwyższe oprocentowanie może sięgnąć 2,6 proc. w skali roku. Tyle gwarantuje Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie na Lata. Po 2,25 proc. w skali roku mogą sięgnąć oszczędzający, którzy założą Lokatę Plus w Toyota Banku. 2,2 proc. w skali roku zarobią zaś klienci Santander Consummer Banku zakładając Lokatę na nowe środki.
Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR
W minionym tygodniu tabele oprocentowania produktów depozytowych modyfikował m.in.: Bank Millennium ,Idea Bank, PlusBank i PKO BP. Trzy ostatnie wprowadziły zmiany w oferowanych stawach. PKO BP obniżył do 1,3 proc. w skali roku oprocentowanie lokat na nowe środki na okres od 1 do 12 miesięcy. W PlusBanku więcej zarobić można na lokacie półrocznej (do 1,8 proc. w skali roku). Idea Bank natomiast ściął z 1,7 do 1,6 proc. w skali roku zyski z jednomiesięcznej Lokaty NR1.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.