Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Aktualne zestawienie obowiązuje od 13 do 19 stycznia 2020 roku.

Systematycznie, raz w tygodniu badamy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i budujemy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do dwóch lat.

Warto sprawdzić: Te banki dbają o wiernych klientów, a nie tylko nowych

Najwyższe obowiązujące obecnie oprocentowanie na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Oferowane jest na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. 2 proc. w skali roku można dziś zarobić na specjalnej Lokacie 2% udostępnianej w aplikacji mobilnej IKO dla klientów, którzy kupili albo odnowili w PKO BP ubezpieczenie OC lub AC i wyrazili zgodę na marketing elektroniczny. Na 1,6 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Idea Bank zakładający Lokatę NR1.

Maksymalna stawka oprocentowania możliwa do uzyskania na lokatach otwieranych na okres kwartału wynosi 4 proc. w skali roku. Produkt z takim zyskiem znaleźć można w Nest Banku – jest to Nest Lokata Witaj. Po 3,8 proc. w skali roku sięgnąć mogą oszczędzający, którzy założą Lokatę Happy w Idea Banku, a 3,5 proc. w skali roku nowi klienci mBanku wnioskujący o otwarcie Lokaty 3,5%.

Do 4 proc. w skali roku można też zarobić na lokatach półrocznych. Tu wybór również ograniczony jest do Nest Banku i Nest Lokaty Witaj. Niezmiennie od miesięcy w Toyota Banku na Lokacie Sprint zarobić można 2,4 proc. w skali roku i 2,2 proc. w skali roku na Lokacie Na Nowe Środki Plus w Idea Banku.

Na lokatach rocznych oprocentowanie deponowanych środków może wynieść maksymalnie 2,3 proc. w skali roku. Najwięcej oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Na 2,25 proc. i 2,1 proc. w skali roku liczyć mogą natomiast klienci Banku Ochrony Środowiska, którzy wnioskują o otwarcie EKOLokaty Plus i Idea Banku decydujący się na założenie Lokaty na Nowe Środki Plus.

W przypadku lokat dwuletnich najwyższe oprocentowanie może sięgnąć 2,6 proc. w skali roku. Tyle gwarantuje Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie na Lata. Po 2,25 proc. w skali roku mogą sięgnąć oszczędzający, którzy założą Lokatę Plus w Toyota Banku. 2,2 proc. w skali roku zarobią zaś klienci Santander Consummer Banku zakładając Lokatę na nowe środki.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu tabele oprocentowania produktów depozytowych modyfikował m.in.: Bank Millennium ,Idea Bank, PlusBank i PKO BP. Trzy ostatnie wprowadziły zmiany w oferowanych stawach. PKO BP obniżył do 1,3 proc. w skali roku oprocentowanie lokat na nowe środki na okres od 1 do 12 miesięcy. W PlusBanku więcej zarobić można na lokacie półrocznej (do 1,8 proc. w skali roku). Idea Bank natomiast ściął z 1,7 do 1,6 proc. w skali roku zyski z jednomiesięcznej Lokaty NR1.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Po 6 miesiącach stracimy nawet na najlepszej lokacie

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy nie są w stanie wygenerować zysku, który przewyższałby stratę ...

Bankowość biometryczna. Dzięki badaniu kształtu twarzy urządzenie może rozpoznać daną osobę i nadać jej dostęp do konta, produktów i usług.

Wystarczy mieć twarz, żeby zalogować się do konta

Banki coraz chętniej sięgają po rozwiązania biometryczne. Już nie tylko logowania odciskiem palca, czy ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat ...