Odsetki od lokat rocznych tylko do 2,7 proc.

Banki niechętnie nagradzają oszczędzających długoterminowo. Największy zysk z lokat w kwocie 10 tys. zł zakładanych na okres jednego roku osiągnąć można w Nest Banku.

Nest Lokata Nowe Środki oprocentowana jest na poziomie 2,7 proc. Jeżeli klient nie spełni warunku zasilenia depozytu nowymi środkami, jego oprocentowanie spadnie do 1,2 proc. w skali roku. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł (maksymalna 2 mln zł).

2,4 proc. zysku gwarantuje Idea Bank na Lokacie Cloud. Aby skorzystać z oferty, należy być posiadaczem konta i utrzymywać na nim średnio 10 proc. kwoty lokaty w każdym miesiącu jej trwania. Minimalny wkład na rachunek depozytu wynosi 500 zł. Maksymalnie na Lokatę Cloud wpłynąć może 1 mln zł.

Właściciele Konta Jedynego w Toyota Banku, którzy korzystają z bankowości elektronicznej, założyć mogą Lokatę Plus z oprocentowaniem 2,3 proc. w skali roku. Minimalna kwota lokaty wynosi 5 tys. zł. Brak ograniczeń w maksymalnej wpłacie. Zestawienie dziesiątki najlepszych lokat rocznych na rynku zamyka Getin Bank z e-Lokatą Progresywną. Jej oprocentowanie, w zależności od okresu deponowania, wynosi od 0,7 do 3,3 proc. w skali roku.

z lokat otwieranych na 12 miesięcy spadły w kwietniu z 1,46 do 1,44 proc. w skali roku. Przyczyną tych zmian był spadek oprocentowania EKOlokaty Plus w BOŚ Banku (z 2,5 do 2,25 proc. w skali roku) oraz cięcia stawek w PKO BP na lokatach dostępnych w IKO (z 1,2 do 1 proc. w skali roku).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty bankowe na pół roku. Ranking [MAR 2019]

4 proc. w skali roku – tyle można zyskać wybierając w marcu najwyżej oprocentowany ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 4 do 10 maja 2020 roku. To ranking lokat bankowych ...

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące [wrzesień 2018]

Najlepsze lokaty bankowe na trzy miesiące tylko w pakiecie z kontem. Wśród depozytów kwartalnych ...