Odsetki od lokat rocznych tylko do 2,7 proc.

Banki niechętnie nagradzają oszczędzających długoterminowo. Największy zysk z lokat w kwocie 10 tys. zł zakładanych na okres jednego roku osiągnąć można w Nest Banku.

Nest Lokata Nowe Środki oprocentowana jest na poziomie 2,7 proc. Jeżeli klient nie spełni warunku zasilenia depozytu nowymi środkami, jego oprocentowanie spadnie do 1,2 proc. w skali roku. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł (maksymalna 2 mln zł).

2,4 proc. zysku gwarantuje Idea Bank na Lokacie Cloud. Aby skorzystać z oferty, należy być posiadaczem konta i utrzymywać na nim średnio 10 proc. kwoty lokaty w każdym miesiącu jej trwania. Minimalny wkład na rachunek depozytu wynosi 500 zł. Maksymalnie na Lokatę Cloud wpłynąć może 1 mln zł.

Właściciele Konta Jedynego w Toyota Banku, którzy korzystają z bankowości elektronicznej, założyć mogą Lokatę Plus z oprocentowaniem 2,3 proc. w skali roku. Minimalna kwota lokaty wynosi 5 tys. zł. Brak ograniczeń w maksymalnej wpłacie. Zestawienie dziesiątki najlepszych lokat rocznych na rynku zamyka Getin Bank z e-Lokatą Progresywną. Jej oprocentowanie, w zależności od okresu deponowania, wynosi od 0,7 do 3,3 proc. w skali roku.

z lokat otwieranych na 12 miesięcy spadły w kwietniu z 1,46 do 1,44 proc. w skali roku. Przyczyną tych zmian był spadek oprocentowania EKOlokaty Plus w BOŚ Banku (z 2,5 do 2,25 proc. w skali roku) oraz cięcia stawek w PKO BP na lokatach dostępnych w IKO (z 1,2 do 1 proc. w skali roku).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Co oferują banki w swoich kantorach internetowych

W internetowych kantorach banków coraz częściej waluty można wymieniać całą dobę, ale jednak nie ...

Korzystnym rozwiązaniem za granica jest korzystanie z kart wielowalutowych, dzięki którym klient nie ponosi dodatkowych kosztów przewalutowania

Cashback za granicą z polską kartą może być problemem

Choć wypłata gotówki podczas zakupów jest dostępna w wielu krajach, to okazuje się, że ...

To już kres gotówki? Okienka kasowe znikają z banków

Banki wyciągają wnioski z tego, że spora część ich klientów ceni nowinki technologiczne. Tworzą ...