Maksymalny zysk możliwy do wypracowania na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Osiągnąć go można na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Na 2,7 proc. w skali roku liczyć mogą osoby, które zdecydują się na założenie Lokaty NR1 w Idea Banku. W EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej zarobić można 1,5 proc. w skali roku.
Do 4 proc. w skali roku zarobić można na lokatach kwartalnych. Depozyty o takim oprocentowaniu znaleźć można w ofercie Getin Banku, Nest Banku, Idea Banku czy PlusBanku. Odpowiednio będą to: Lokata Mobilna, Nest Lokata Witaj, Lokata Happy i Lokata na Start. Oprocentowanie w wysokości 3,5 proc. w skali roku gwarantują: Lokata Bezkarna w BGŻOptima i Lokata 3,5 proc. w mBanku. Na 3 proc. w skali roku liczyć mogą klienci eurobanku wybierający Lokatę na dobry początek, Lokatę na start internetową czy Lokatę na start mobilną.
Maksymalne oprocentowanie na lokatach półrocznych sięga podobnie jak w przypadku depozytów trzymiesięcznych – 4 proc. w skali roku. Ofertę z taką stawką ma Nest Bank. Wystarczy założyć Nest Lokatę Witaj. W Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus oprocentowanie sięga 3,4 proc. w skali roku. W BGŻOptima na Lokacie Bezkompromisowej odsetki sięgną 2,7 proc. w skali roku.
W rok zarobić można do 3,5 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie w tym przypadku oferuje dwunastomiesięczna Lokata na Nowe Środki Plus od Idea Banku. 2,5 proc. zysku w skali roku na koniec okresu deponowania mogą mieć klienci Getin Banku wnioskujący o otwarcie e-Lokaty na Nowe Środki. W Nest Banku na Lokacie Lojalnej oszczędności pracują na stawce 2,35 proc. w skali roku.
Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR
Najwyższe oprocentowanie oferowane na lokatach dwuletnich wynosi 2,75 proc. w skali roku. Gwarantuje je Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie na Lata. Oprocentowanie w wysokości 2,45 proc. w skali roku nalicza Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. Niewiele mniej zarobić można w Santander Consumer Banku na Lokacie Online Nowe Środki – 2,4 proc. w skali roku.