Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Co tydzień badamy produkty dostępne na rynku lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego do dwudziestu czterech miesięcy. Bieżący ranking obowiązuje od 3 czerwca – 9 czerwca 2019 roku.

Publikacja: 03.06.2019 23:59

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Foto: Adobe Stock

Maksymalne oprocentowanie dostępne na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Gwarancję najwyższego zysku daje Bank Millennium, który oferuje Lokatę Urodzinową. W Idea Banku na Lokacie NR1 zarobić można 2,6 proc. w skali roku. Stawkę rzędu 1,5 proc. w skali roku oferuje natomiast EnveloBank. W tym przypadku należy otworzyć Lokatę EnveloMobilną.

W trzy miesiące wolne środki mogą zarobić na lokatach dodatkowe 4 proc. w skali roku. Tak wysoką stawkę oferują: Getin Bank na Lokacie Mobilnej, Nest Bank na Lokacie Witaj, PlusBank na Lokacie na Start oraz Idea Bank na Lokacie Happy. Na 3,5 proc. w skali roku liczyć mogą klienci mBanku, którzy zdecydują się otworzyć ROR i założyć Lokatę 3,5%. Do 3 proc. w skali roku płaci eurobank – wystarczy założyć Lokatę na dobry początek lub Lokatę na start internetową czy Lokatę na start mobilną.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Wybierając lokatę półroczną, podobnie jak w przypadków depozytów zakładanych na okres kwartału, zyskać można 4 proc. w skali roku. Wskazaną ofertą dysponuje Nest Bank. 4 proc. płaci na Lokacie Witaj. W Idea Banku zarobić można maksymalnie do 2,8 proc. w skali roku (wystarczy wybrać Lokatę Na Nowe Środki Plus). Toyota Bank na Lokacie Sprint gwarantuje oprocentowanie na poziomie 2,4 proc. w skali roku.

Do 2,8 proc. w skali roku dobija oprocentowanie na lokatach rocznych. Zyski w tej wysokości oferuje swoim klientom Idea Banku na Lokacie na Nowe Środki Plus. Na niższe stawki, wynoszące odpowiednio: 2,4 proc. i 2,3 proc. w skali roku, liczyć mogą ci, którzy wybiorą e-Lokatę na Nowe Środki od Getin Banku lub Lokatę Plus od Toyota Banku.

Maksymalny możliwy do wypracowania zysk z lokat dwudziestoczteromiesięcznych kształtuje się na poziomie 2,75 proc. w skali roku. Najwięcej zarobią ci, którzy wybiorą EKOLokatę na Lata w BOŚ. Po 2,4 proc. w skali roku i 2,25 proc. otrzymają ci, którzy zdecydują się na założenie Lokaty Online Nowe Środki w Santander Consumer Banku lub Lokaty Plus od Toyota Banku.

Cennik lokat zmieniał w ostatnim czasie bank Credit Agricole, Getin Bank i Idea Bank. Tylko ten ostatni dokonał zmian. Obniżył z 2,9 proc. do 2,8 proc. w skali roku oprocentowanie półrocznej i rocznej Lokaty Na Nowe Środki Plus.

Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao
Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%
Konta Bankowe
Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej
Materiał Promocyjny
Dzięki akcesji PKB Polski się podwoił