Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Taki zysk oferuje Lokata Urodzinowa w Banku Millennium. Na 2,2 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Idea Banku otwierający Lokatę NR1. Ofertę z oprocentowaniem 1,5 proc. w skali roku ma EnveloBank (marka należąca do Banku Pocztowego). Lokata EnveloMobilna dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej.
Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR
Maksymalny zysk, jaki może osiągnąć posiadacz lokaty zakładanej na okres kwartału wynosi 4 proc. w skali roku. Produkty o najwyższym obecnie na rynku oprocentowaniu można znaleźć w kilku instytucjach. Wśród nich jest Getin Bank, Idea Bank, Nest Bank i PlusBank. W tych bankach założyć można Lokatę Mobilną, Lokatę Happy, Nest Lokatę Witaj i Lokatę na Start. Stawkę w wysokości 3,5 proc. w skali roku oferuje mBank – dostępna jest na Lokacie 3,5% dla nowych klientów. Dwa depozyty na 3 proc. w skali roku oferuje eurobank: Lokatę na start mobilną i Lokatę na start internetową.
W pół roku również maksymalnie zarobić można 4 proc. w skali roku. Wystarczy założyć Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. W Idea Banku oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki Plus wynosi 2,4 proc. w skali roku – tyle samo co na Lokacie Sprint w Toyota Banku. Na 2 proc. w skali roku mogą liczyć osoby wnioskujące o otwarcie EKOlokaty Zyskowej w Banku Ochrony Środowiska.
Gdzie szukać najlepszych lokat na 12 i 24 miesiące
Najwyższa stawka oprocentowania dostępna dla lokat rocznych wynosi 2,4 proc. w skali roku. Zysk w tej wysokości oferuje Idea Bank na Lokacie na Nowe Środki Plus. Po 2,3 proc. na Lokacie Plus i 2,25 proc. w skali roku na EKOlokacie Plus zarobią klienci Toyota Banku i Banku Ochrony Środowiska.