Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach jednomiesięcznych wynosi 3 proc. w skali roku. Produkt z taką stawką znaleźć można w Banku Millennium, oferuje go Lokata Urodzinowa. W Idea Banku na Lokacie NR1 zarobić można 2,1 proc. w skali roku. W PKO BP na Lokacie na nowe środki i w EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej oprocentowanie gwarantowane na jeden miesiąc dobija do 1,5 proc. w skali roku.
Oszczędności przelane na lokaty w trzy miesiące zarobić mogą maksymalnie do 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości obowiązuje na Lokacie Happy w Idea Banku, Nest Lokacie Witaj w Nest Banku oraz Lokacie na Start w PlusBanku. Nowi klienci w mBanku zarobią 3,5 proc. Na 3 proc. w skali roku liczyć mogą osoby zakładające Lokatę Mobilną w Getin Banku czy korzystające po raz pierwszy z usług bankowości mobilnej lub elektronicznej eurobanku (Lokata na start mobilna; Lokata na start internetowa).
Zakładając lokatę na sześć miesięcy, podobnie jak w przypadków depozytów zakładanych na kwartał, zyskać można do 4 proc. w skali roku. Wskazaną stawkę gwarantuje tylko jeden bank. Jest to Nest Bank z sześciomiesięczną Lokatą Witaj. Wybierając w Toyota Banku Lokatę Sprint zarobić można maksymalnie do 2,4 proc. w skali roku. 2,1 proc. w skali roku oferuje Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus.
Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR
Lokaty na 1-2 lata
Maksymalny zysk możliwy do osiągnięcia w rok, to 2,3 proc. w skali roku. Zyski w tej wysokości oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Na 2,25 proc. w skali roku, liczyć mogą ci, którzy wybiorą Lokatę EKOLokatę Plus w Banku Ochrony Środowiska. 2,05 proc. na Lokacie Lojalnej płaci swoim klientom Nest Bank.