Najlepsze lokaty na 1 rok lecą w dół z oprocentowaniem

Kolejny miesiąc z rzędu spada oprocentowanie lokat długoterminowych.

Publikacja: 30.07.2019 17:17

Najlepsze lokaty na 1 rok lecą w dół z oprocentowaniem

Foto: Adobe Stock

Na depozytach rocznych najwięcej zarobić można do 2,4 proc. w skali roku, podczas gdy jeszcze w kwietniu klienci mieli szansę założyć lokatę, na której oferowana stawka sięgała 3,5 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty roczne

Mając do dyspozycji kwotę 10 tys. zł i wpłacając ją na Lokatę Na Nowe Środki Plus w Idea Banku, przez jeden rok wypracować można tam 240 zł odsetek. Oprocentowanie w wysokości 2,4 proc. oferowane jest posiadaczom konta, którzy mają nowe środki w kwocie od 500 zł do 1 mln zł. Nowe środki bank wylicza jako nadwyżkę ponad łączne saldo wszystkich środków pieniężnych posiadacza rachunku w Idea Banku liczone na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił wpływ środków na lokatę.

Na wyższą pozycję w rankingu trafiła Lokata Plus od Toyota Banku. Depozyt gwarantuje 2,3 proc. zysku w skali roku, jeśli prowadzi się konto w tym banku i dysponuje oszczędnościami przewyższającymi kwotę 5 tys. zł.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Wyżej uplasowała się również oferta od Banku Ochrony Środowiska, czyli EKOlokata Plus z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku. Produkt dedykowany jest właścicielom konta osobistego, którzy utrzymują na rachunku średniomiesięczne saldo środków w wysokości minimum 10 proc. kwoty lokaty w każdym miesiącu kalendarzowym trwania depozytu. Dodatkowo, w każdym miesiącu trwania lokaty oszczędzający ma obowiązek wykonywać transakcje bezgotówkowe kartą debetową na kwotę minimum 300 zł. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł (bez dodatkowych ograniczeń).

Nest Lokata Lojalna w Nest Banku, oferowana klientom obsługującym Nest Konto, pozwala zarobić jej posiadaczowi 2,05 proc. w skali roku. Warunkiem założenia depozytu są regularne wpływy na rachunek: 1 tys. zł miesięcznie, w przypadku osób fizycznych i 6 tys. zł, gdy inwestorem jest klient biznesowy. Przedsiębiorcy muszą też wykonywać przelewy do ZUS i US. Na lokatę można wpłacać od 1 tys. zł do 2 mln zł.

Lokaty roczne: 2 proc. i mniej

Z 2,4 proc. do 2 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki na 12 miesięcy w Getin Banku. Żeby założyć tę lokatę nie trzeba mieć konta, a wystarczy jedynie wpłata nowych środków w kwocie od 500 zł do 1 mln zł. Nowe środki w tym przypadku traktowane są jako nadwyżka ponad złotowe środki klienta utrzymywane na wszystkich jego rachunkach i lokatach prowadzonych przez Getin Bank na koniec 26 czerwca 2019 roku.

Alior Bank, Credit Agricole i Santander Consummer Bank również gwarantują stawkę rzędu 2 proc. w skali roku. Podobnie jak w Getinie wymogiem jest wpłata nowych środków. Na start każdy z banków przyjmie po 1 tys. zł. W Credit Agricole maksymalna kwota inwestycji nie powinna przekraczać 100 tys. zł, w Alior Banku – 200 tys. zł, zaś w Santander Consummer Banku – 4 mln zł. Alior wylicza nowe środki jako nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na kontach, rachunkach oszczędnościowych i lokatach złotowych klienta, według stanu na dzień 17 czerwca 2019 r., w Santanderze dniem bazowym jest 1 marca 2019 r., a w Credit Agricole 31 maja 2019 r.

Warto sprawdzić: Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

O 0,1 pkt. proc. spadło oprocentowanie rocznej Lokaty Horyzont Zysku w Banku Millennium. Dziś zarobić można na niej 1,8 proc. w skali roku. Klienci wybierając tę ofertę muszą mieć nowe środki w kwocie od 1 tys. zł do 100 tys. zł. Ich saldo wyliczane jest na koniec 16 października 2018 r. Podobny zysk osiągnąć można też na Lokacie na nowe środki w Banku PKO BP oraz Lokacie terminowej zakładanej w systemie bankowości elektronicznej lub mobilnej PlusBanku (wpłaty powyżej 1 tys. zł). W PKO maksymalna wpłata, to nadwyżka ponad środki zgromadzone na produktach depozytowych klienta w dniu 19 lipca 2019 r.

Koniec stawki

Korzystając z aplikacji mobilnej eurobanku jest szansa na to, by zarobić na lokacie 1,55 proc. w skali roku. Wpłaty na depozyty w tym banku zaczynają się już od 200 zł. Wskazana stawka obowiązuje od kwoty 10 tys. zł.

Po 1,1 proc. w skali roku płacą BGŻOptima na Lokacie Klasycznej i T-Mobile Usługi Bankowe na Lokacie Standardowej. Tylko 1 proc. i mniej (0,9 proc. w skali rok) zagwarantować może Pekao SA, BNP Paribas i Inteligo. To właśnie te banki zamykają w lipcu ranking dziesięciu najwyżej oprocentowanych lokat rocznych na kwotę 10 tys. zł.

Na depozytach rocznych najwięcej zarobić można do 2,4 proc. w skali roku, podczas gdy jeszcze w kwietniu klienci mieli szansę założyć lokatę, na której oferowana stawka sięgała 3,5 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty roczne

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Konta Bankowe
Nowy sposób cyberprzestępców wyłudzania pieniędzy. Ponowna opłata za hotel
Konta Bankowe
Realne straty na lokatach wyraźnie stopniały
Konta Bankowe
Najlepsze konta oszczędnościowe po wrześniowych obniżkach stóp
Konta Bankowe
Nowa metoda oszustw na „usługi” wyłudzenia pieniędzy
Materiał Promocyjny
SSC/GBS Leadership Program 2023
Konta Bankowe
Wysokie opłaty za konta nie powodują ich zamiany na rachunki podstawowe
Konta Bankowe
Bankomaty oznaczą pieniądze, jeśli wykryją próbę kradzieży