Najlepsze lokaty na 1 rok lecą w dół z oprocentowaniem

Kolejny miesiąc z rzędu spada oprocentowanie lokat długoterminowych.

Publikacja: 30.07.2019 17:17

Najlepsze lokaty na 1 rok lecą w dół z oprocentowaniem

Foto: Adobe Stock

Na depozytach rocznych najwięcej zarobić można do 2,4 proc. w skali roku, podczas gdy jeszcze w kwietniu klienci mieli szansę założyć lokatę, na której oferowana stawka sięgała 3,5 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty roczne

Mając do dyspozycji kwotę 10 tys. zł i wpłacając ją na Lokatę Na Nowe Środki Plus w Idea Banku, przez jeden rok wypracować można tam 240 zł odsetek. Oprocentowanie w wysokości 2,4 proc. oferowane jest posiadaczom konta, którzy mają nowe środki w kwocie od 500 zł do 1 mln zł. Nowe środki bank wylicza jako nadwyżkę ponad łączne saldo wszystkich środków pieniężnych posiadacza rachunku w Idea Banku liczone na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił wpływ środków na lokatę.

Na wyższą pozycję w rankingu trafiła Lokata Plus od Toyota Banku. Depozyt gwarantuje 2,3 proc. zysku w skali roku, jeśli prowadzi się konto w tym banku i dysponuje oszczędnościami przewyższającymi kwotę 5 tys. zł.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Wyżej uplasowała się również oferta od Banku Ochrony Środowiska, czyli EKOlokata Plus z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku. Produkt dedykowany jest właścicielom konta osobistego, którzy utrzymują na rachunku średniomiesięczne saldo środków w wysokości minimum 10 proc. kwoty lokaty w każdym miesiącu kalendarzowym trwania depozytu. Dodatkowo, w każdym miesiącu trwania lokaty oszczędzający ma obowiązek wykonywać transakcje bezgotówkowe kartą debetową na kwotę minimum 300 zł. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł (bez dodatkowych ograniczeń).

Nest Lokata Lojalna w Nest Banku, oferowana klientom obsługującym Nest Konto, pozwala zarobić jej posiadaczowi 2,05 proc. w skali roku. Warunkiem założenia depozytu są regularne wpływy na rachunek: 1 tys. zł miesięcznie, w przypadku osób fizycznych i 6 tys. zł, gdy inwestorem jest klient biznesowy. Przedsiębiorcy muszą też wykonywać przelewy do ZUS i US. Na lokatę można wpłacać od 1 tys. zł do 2 mln zł.

Lokaty roczne: 2 proc. i mniej

Z 2,4 proc. do 2 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki na 12 miesięcy w Getin Banku. Żeby założyć tę lokatę nie trzeba mieć konta, a wystarczy jedynie wpłata nowych środków w kwocie od 500 zł do 1 mln zł. Nowe środki w tym przypadku traktowane są jako nadwyżka ponad złotowe środki klienta utrzymywane na wszystkich jego rachunkach i lokatach prowadzonych przez Getin Bank na koniec 26 czerwca 2019 roku.

Alior Bank, Credit Agricole i Santander Consummer Bank również gwarantują stawkę rzędu 2 proc. w skali roku. Podobnie jak w Getinie wymogiem jest wpłata nowych środków. Na start każdy z banków przyjmie po 1 tys. zł. W Credit Agricole maksymalna kwota inwestycji nie powinna przekraczać 100 tys. zł, w Alior Banku – 200 tys. zł, zaś w Santander Consummer Banku – 4 mln zł. Alior wylicza nowe środki jako nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na kontach, rachunkach oszczędnościowych i lokatach złotowych klienta, według stanu na dzień 17 czerwca 2019 r., w Santanderze dniem bazowym jest 1 marca 2019 r., a w Credit Agricole 31 maja 2019 r.

Warto sprawdzić: Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

O 0,1 pkt. proc. spadło oprocentowanie rocznej Lokaty Horyzont Zysku w Banku Millennium. Dziś zarobić można na niej 1,8 proc. w skali roku. Klienci wybierając tę ofertę muszą mieć nowe środki w kwocie od 1 tys. zł do 100 tys. zł. Ich saldo wyliczane jest na koniec 16 października 2018 r. Podobny zysk osiągnąć można też na Lokacie na nowe środki w Banku PKO BP oraz Lokacie terminowej zakładanej w systemie bankowości elektronicznej lub mobilnej PlusBanku (wpłaty powyżej 1 tys. zł). W PKO maksymalna wpłata, to nadwyżka ponad środki zgromadzone na produktach depozytowych klienta w dniu 19 lipca 2019 r.

Koniec stawki

Korzystając z aplikacji mobilnej eurobanku jest szansa na to, by zarobić na lokacie 1,55 proc. w skali roku. Wpłaty na depozyty w tym banku zaczynają się już od 200 zł. Wskazana stawka obowiązuje od kwoty 10 tys. zł.

Po 1,1 proc. w skali roku płacą BGŻOptima na Lokacie Klasycznej i T-Mobile Usługi Bankowe na Lokacie Standardowej. Tylko 1 proc. i mniej (0,9 proc. w skali rok) zagwarantować może Pekao SA, BNP Paribas i Inteligo. To właśnie te banki zamykają w lipcu ranking dziesięciu najwyżej oprocentowanych lokat rocznych na kwotę 10 tys. zł.

Na depozytach rocznych najwięcej zarobić można do 2,4 proc. w skali roku, podczas gdy jeszcze w kwietniu klienci mieli szansę założyć lokatę, na której oferowana stawka sięgała 3,5 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty roczne

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%
Konta Bankowe
Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej