Cyklicznie, raz w tygodniu, sprawdzamy tabele oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i sporządzamy ranking najbardziej dochodowych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.
Warto sprawdzić: Na lokatach tracimy pieniądze od 2015 r. Jak długo jeszcze?
Najwyższe zyski oferowane na lokatach jednomiesięcznych sięgają 3 proc. w skali roku. Właśnie tyle zarobić można na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Tuż za nią jest Lokata NR1 od Idea Banku, która oferuje zysk na poziomie 2,1 proc. w skali roku. W PKO BP, na Lokacie na nowe środki, i w EnveloBanku, na Lokacie EnveloMobilnej, zarobić można po 1,5 proc. w skali roku.
Maksymalne stawki jakie banki mogą zaproponować na lokatach trzy miesięcznych sięgają 4 proc. w skali roku. Oferty z takim oprocentowaniem znaleźć można w Idea Banku (Lokata Happy) oraz Nest Banku (Nest Lokata Witaj). Oszczędzający mogą zarobić 3,5 proc. w skali roku, jeśli założą lokatę dla nowych klientów w mBanku. Na 3 proc. w skali roku liczyć mogą ci, którzy założą Lokatę Mobilną w Getin Banku albo jedną z lokat dedykowanych klientom eurobanku, korzystającym po raz pierwszy z jego usług bankowości elektronicznej lub mobilnej.
Maksymalne zyski gwarantowane na lokatach sześciomiesięcznych sięgają 4 proc. w skali roku i oferuje je Nest Bank na półrocznej Nest Lokacie Witaj. W Toyota Banku na Lokacie Sprint oraz w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,4 proc. w skali roku. 1,9 proc. w skali roku otrzymają klienci Getin Banku, którzy zawnioskują o otwarcie Lokaty na Nowe Środki.