Systematycznie, raz w tygodniu, sprawdzamy tabele oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i sporządzamy ranking najbardziej zyskownych depozytów zakładanych na okres od 1 do 24 miesięcy.
Warto sprawdzić: Na lokatach tracimy pieniądze od 2015 r. Jak długo jeszcze?
Najwyższe zyski oferowane na lokatach zakładanych na okres 30 dni sięgają 3 proc. w skali roku. Właśnie taką stawkę znaleźć można w Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej. Idea Banku na Lokacie NR1 płaci 1,8 proc. w skali roku. Na 1,5 proc. w skali roku liczyć mogą klienci zakładający Lokatę na nowe środki w PKO BP czy lokatę EnveloMobilną w EnveloBanku (cyfrowej marce Banku Pocztowego).
Maksymalne oprocentowanie, które osiągnąć można na lokatach kwartalnych wynosi 4 proc. w skali roku. Tej wysokości stawka obowiązuje na Lokacie Happy w Idea Banku, Lokacie Witaj w Nest Banku czy Lokacie na Start w PlusBanku. Na 3,5 proc. zysku w skali roku mają szansę nowi klienci z kontem w mBanku, a 3 proc. w skali roku zarobią osoby wnioskujące o otwarcie Lokaty Mobilnej w Getin Banku czy Lokaty na start mobilnej lub na start internetowej w eurobanku.
Najzyskowniejsza lokata zakładana na okres sześciu miesięcy oprocentowana jest na poziomie 4 proc. w skali roku. Maksymalna stawka obowiązuje na Lokacie Witaj w Nest Banku. Toyota Bank na Lokacie Sprint i Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus płacą po 2,4 proc. w skali roku. Na 2 proc. w skali roku liczyć mogą klienci PlusBanku, którzy otwierają w kanale bankowości mobilnej lokatę Nowa Kasa = Większy Zysk.