Kolejne depozyty wśród dziesiątki najlepiej oprocentowanych lokat jednomiesięcznych z wkładem równym 5 tys. zł, to już przepaść – stawki sięgają zaledwie od 0,5 proc. do 1,8 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: W co inwestować, żeby inflacja nie pożarła zysków

Bank Millennium płaci najwięcej. Lokata Urodzinowa z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku nie jest jednak dla każdego. Założyć ją mogą jedynie posiadacze ROR i to w okresie 30 dni od daty swoich urodzin. Na depozyt można też przelać ograniczoną ilość środków – od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Z 2,1 proc. do 1,8 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty NR 1 w Idea Banku. Depozyt może założyć każdy bez wyjątku (bez obowiązku posiadania konta). Wystarczy dysponować kapitałem w wysokości od 500 zł do 1 mln zł.

Na 1,5 proc. zysku w skali roku mają szansę osoby wpłacające nowe środki na lokatę terminową w PKO BP oraz właściciele kont zakładanych w EnveloBanku, czyli cyfrowym kanale Banku Pocztowego, otwierający Lokatę EnveloMobilną. Na depozyt w EnveloBanku należy wpłacić minimum 500 zł oszczędności (bez ograniczeń w  kwocie maksymalnej). W PKO BP natomiast, minimalna inwestycja wynosi 1 tys. zł. Maksymalne saldo nowych środków bank określa jako nadwyżkę ponad środki zgromadzone na produktach depozytowych klienta w dniu 19 sierpnia 2019 r.

Warto sprawdzić: Hity alternatywnych inwestycji

Mniej niż 1,5 proc.

Oprocentowanie w wysokości 1,1 proc. w skali roku oferuje Nest Bank. Wskazana stawka obowiązuje na Nest Lokacie z kontem . Żeby ją otrzymać, wystarczy założyć lub prowadzić w tym banku ROR i przekazać na lokatę od 1 tys. zł do 2 mln zł.

PlusBank i Santander Bank Polska, odpowiednio na Lokacie Internetowej i e-Lokacie, proponują swoim klientom stawkę rzędu 1 proc. w skali roku. Adresatami oferty są osoby prowadzące rachunek bankowy. Na lokatach musi się znaleźć minimum 1 tys. zł. Nie ma maksymalnego progu wpłat.

Kolejne lokaty z naszego rankingu oferują zyski poniżej 1 proc. w skali roku. Eurobank płaci 0,8 proc. w skali roku na lokacie terminowej udostępnianej w usługach bankowości mobilnej, Getin Bank daje 0,65 proc. na Lokacie Standardowej. Nieco mniej gwarantuje Inteligo i Credit Agricole – 0,6 na depozytach otwieranych w systemie bankowości mobilnej. Kolejne są BNP Paribas z oprocentowaniem 0,55 proc. w skali roku na Lokacie Pl@net oraz Pekao SA, Toyota Bank i Bank Ochrony  Środowiska z zyskiem w wysokości 0,5 proc. w skali roku wypłacanym odpowiednio z e-Lok@ty, Lokaty Plus czy EKOLokaty. W zależności od wybranej oferty na depozyty przelewać można od już 200 zł wolnych środków.