Maksymalne zyski oferowane na lokatach jednomiesięcznych sięgają 3 proc. w skali roku. Najwyższa stawka obowiązuje w Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej. Na 2,7 proc. w skali roku liczyć mogą osoby zakładające Lokatę NR1 w Idea Banku. Na podium jest również EnveloBank z ofertą Lokaty EnveloMobilnej. Oprocentowanie tego depozytu równe jest 1,5 proc. w skali roku.
Kwartalne lokaty dają zarobić maksymalnie do 4 proc. w skali roku. Stawkę oprocentowania w tej wysokości oferuje Getin Bank na Lokacie Mobilnej, PlusBank na Lokacie na Start, Idea Bank na Lokacie Happy i Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Nieco mniej – 3,5 proc. w skali roku – gwarantują swoim klientom banki: BGŻOptima (Lokata Bezkarna) i mBank (Lokata 3,5%). Trzy lokaty na 3 proc. w skali roku ma w swojej ofercie eurobank. Do tego zestawu należą: Lokata na dobry początek, Lokata na start internetowa i Lokata na start mobilna.
Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR
Maksymalne oprocentowanie lokat sześciomiesięcznych, podobnie jak i trzymiesięcznych, sięga 4 proc. w skali roku. Tyle właśnie zarobić można w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku na Lokacie NR1 oprocentowanie wynosi 2,8 proc. w skali roku. O 0,1 pkt. proc. mniej oferuje BGŻOptima na Lokacie Bezkompromisowej.
Na lokatach rocznych zarobić można do 2,7 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie gwarantuje Lokata NR1 od Idea Banku. W Nest Banku na Lokacie Lojalnej oszczędzający zarobią 2,55 proc. w skali roku. Na 2,5 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Getin Banku. Wystarczy, że zawnioskują o otwarcie e-Lokaty na Nowe Środki.
Maksymalne oprocentowanie na lokat dwunastomiesięcznych również wynosi 2,7 proc. w skali roku. Ofertę z takim zyskiem ma Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie na Lata. Oprocentowanie rzędu 2,65 proc. w skali roku ma natomiast Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. W Alior Banku na Lokacie Standardowej zarobić można 2,3 proc. w skali roku.