Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące [wrzesień 2018]

Fotorzepa/Marta Bogacz

Najlepsze lokaty bankowe na trzy miesiące tylko w pakiecie z kontem.

Wśród depozytów kwartalnych znaleźć można kilka ciekawych propozycji, które gwarantują oprocentowanie nieosiągalne zwykle w innych terminach. Mając wolne 10 tys. zł, w trzy miesiące zarobić można do 4 proc. w skali roku, co w ostatecznym rozrachunku daje około 82 zł zysku na koniec okresu deponowania.

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia, z taką właśnie ofertą, uplasowały się trzy instytucje: Nest Bank z Nest Lokatą Witaj, PlusBank z Lokatą na Start i Idea Bank z Lokatą Happy.

Czytaj także: Najlepsze lokaty miesięczne. Nowy lider [wrzesień 2018]

W Nest Banku, każdy nowy klient może założyć Nest Lokatę Witaj i wpłacić na nią od 1 tys. zł do 10 tys. zł. Warunkiem koniecznym jest założenie konta.

W PlusBanku, również tylko osoby zakładające rachunek bankowy mają szansę na wyższy zysk i otwarcie Lokaty na Start. Na depozyt powinny wpłynąć oszczędności nieprzekraczające 10 tys. zł (minimalna kwota lokaty, to 1 tys. zł).

Zupełnie inaczej jest natomiast w Idea Banku. Zakładając Lokatę Happy nie trzeba posiadać konta ani otwierać go wraz z lokatą. Na depozyt wystarczy wpłacić od 500 zł do 20 tys. zł.

Oprocentowanie na poziomie 3,5 proc. w skali roku dostępne jest w mBanku na Lokacie 3,5% i w BGŻOptima na Lokacie Bezkarnej. W obu przypadkach z oferty skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci zakładający konto. Oba rachunki lokat wystarczy zasilić oszczędnościami rzędu 500 zł, ale maksymalny próg kwotowy wpłat na depozyt w mBanku to 10 tys. zł, zaś w BGŻOptima, to 20 tys. zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty roczne. Banki tną oprocentowanie

W eurobanku skorzystać można z jednej z trzech opcji lokaty na trzy miesiące i zyskać do 3 proc. w skali roku. Każdy z depozytów stawia inne warunki do spełnienia. Lokatę na dobry początek otworzyć mogą tylko nowi klienci, którzy otworzą konto osobiste w terminie od 6 sierpnia 2018 r. do 6 listopada 2018 r., a przy tym zawnioskują o lokatę w terminie 30 dni od jego otwarcia. Dodatkowo, oprocentowanie Lokaty na dobry początek uzależnione jest od spełnienia warunków wpływu wynagrodzenia w kwocie minimum 500 zł (przynajmniej raz w ciągu trzech miesięcy trwania lokaty) lub minimum 2 wpływów na konto – każdy w kwocie minimum 1,5 tys. zł – w ciągu trzech miesięcy trwania lokaty oraz wykonanie co minimum dziewięciu transakcji kartą debetową. Na depozyt można wpłacić do 100 tys. zł. O Lokatę na start mobilną mogą zaś wnioskować wyłącznie klienci aktywujący aplikację mobilną eurobanku na swoim pierwszym urządzeniu mobilnym. Na depozyt może wpłynąć maksymalnie do 10 tys. zł. Lokatę na start internetową założyć mogą natomiast klienci, którzy po raz pierwszy aktywują bankowość internetową. Oni, na lokacie mogą złożyć oszczędności do kwoty 20 tys. zł.

Osoby, które nie korzystały wcześniej z usług Banku Ochrony Środowiska mogą zawnioskować o otwarcie Lokaty na Plusie. Depozyt gwarantuje 2,8 proc. zysku dla wpłat z przedziału od 1 tys. zł do 20 tys. zł.

Nieco mniej, bo 2,5 proc. w skali roku mogą zyskać nowi klienci w Alior Bank. Na Lokacie Internetowej znaleźć się może od 1 tys. zł do 200 tys. zł wolnych środków.

Na odsetki rzędu 45 zł liczyć mogą osoby korzystające z usług bankowości mobilnej Banku Millennium. Na Lokatę Mobilną z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku, wpłacić można minimalnie 1 tys. zł, a maksymalnie do 10 tys. zł.

Lokatą na Start wita zaś u siebie nowych klientów Raiffeisen Polbank. Żeby zyskać 2 proc. w skali roku wystarczy na depozycie ulokować od 3 tys. zł do 500 tys. zł.

W rankingu znalazły się też oferty z oprocentowaniem na poziomie 1,8 proc. w skali roku (Lokata na nowe środki zakładana w systemie IKO w PKO Banku Polskim), 1,65 proc. (Lokata Plus w Toyota Banku) oraz 1,55 proc. (e- Lokata Tradycyjna w Getin Banku). To stawki poniżej średniej rynkowej, która na podstawie zebranych przez nas danych ukształtowała się we wrześniu na poziomie 1,89 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Byli klienci Raiffeisen Polbanku mają niespodziewane problemy

Około 80 tysięcy osób z kredytem hipotecznym w dawnym Raiffeisen Polbanku trafiło do Raiffeisen ...

Jak wyrobić nową, gdy dziecko zgubi kartę płatniczą.

Banki, które robią problemy, gdy dziecko zgubi kartę płatniczą

Sprawdzamy czy Pekao, PKO BP, ING, Santander i mBank robią problemy, gdy dziecko zgubi ...

To ja, wasz klient. W masce nic nie załatwimy w banku

Choć w miejscach publicznych mamy obowiązek chodzić w maskach zasłaniających usta i nos, to ...