Oprocentowanie depozytów poszło w dół. Ranking lokat

najlepsze lokaty miesięczne listopad 2018
najlepsze lokaty miesięczne listopad 2018
Adobe Stock

Zestawienie najlepszych lokat zakładanych na okres jednego miesiąca ma nowego lidera. Na najwyższą pozycję wrócił Bank Millennium, który oferuje 3 proc. zysku w skali roku dla oszczędności nieprzekraczających 10 tys. zł.

Millennium w ramach Lokaty Urodzinowej wymaga posiadania rachunku osobistego z dostępem do bankowości mobilnej. Właśnie z poziomu tej usługi dostępny jest produkt, z którego skorzystać mogą wszyscy solenizanci. Mają na to 30 dni od daty swoich urodzin. Na depozyt można wpłacić minimum 1 tys. zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty roczne. Ranking [PAŹ 2018]

Z 3,5 proc. do 2,7 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty Na Nowe Środki Plus w Idea Banku. Można na nią wpłacić od 500 zł do 1 mln zł. Warunkiem koniecznym jest przelanie nowych środków. Idea Bank nie wymaga zakładania konta i nie nakłada na klienta obowiązku korzystania z innych produktów.

Oprocentowanie na poziomie 1,5 proc. w skali roku oferuje Lokata EneveloMobilna. Warunkiem założenia depozytu jest otwarcie EnveloKonta od EnveloBanku – cyfrowej marki Banku Pocztowego. Na start na lokatę należy wpłacić 500 zł. Bank nie ustanowił górnego limitu.

Czytaj także: Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy. Ranking [PAŹ 2018]

Nieco mniej, bo 1,4 proc. w skali roku oferuje PlusBank. Wydanie dyspozycji założenia lokaty terminowej można zrealizować wyłącznie poprzez system bankowości elektronicznej lub mobilnej. Wymagane jest więc konto bankowe. Na depozyt można przelać minimum 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Nest Bank osobom zakładającym Nest Lokatę z kontem gwarantuje oprocentowanie w wysokości 1,3 proc. w skali roku. 1,1 proc. otrzyma klient, który nie ma rachunku. Minimalna kwota depozytu wynosi 1 tys. zł i nie ma ograniczeń maksymalnej kwocie wpłat.

Santander Bank Polska na e-lokacie pozwala zarobić 1 proc. w skali roku. Najniższa możliwa wpłata na depozyt wynosi 1 tys. zł. Bank nie ogranicza maksymalnych wpłat oszczędności.

Pozostałe banki z zestawienia wypłacają odsetki poniżej jednego procenta. Eurobank na Lokacie mobilnej gwarantuje zysk w wysokości 0,8 proc. w skali roku, PKO BP i Inteligo na Lokacie terminowej zakładanej poprzez bankowość elektroniczną lub mobilną – 0,7 proc. w skali roku, Getin Bank na Lokacie Standardowej – 0,65 proc. w skali roku, a Credit Agricole wraz z Pekao SA odpowiednio na Lokacie w Ofercie Mobilnej oraz Lokacie Mobilnej – 0,6 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłaty na depozyt w eurobanku wynosi 200 zł, w Getin Banku 500 zł, w pozostałych instytucjach – 1 tys. zł. Banki nie stosują ograniczeń w maksymalnych wpłatach.

Poza rankingiem wylądował BGŻ BNP Paribas z Lokatą Pl@net. Jej oprocentowanie spadło z 0,6 proc. do 0,55 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jeśli środki nie zostaną zwrócone na rachunek, wówczas bank ujawnia klientowi dane posiadacza rachunku, na który został zrealizowany niewłaściwy przelew. Pomyłkowy przelew jak odzyskać pieniądze.

Pomyłkowy przelew? Jak odzyskać pieniądze

Pomyłkowy przelew? Zostaje dobra wola odbiorcy albo sąd. Nie w każdym banku mamy możliwość ...

Do rzadkich i mało typowych lokat należą lokaty rentierskie, z których odsetki są wypłacane w określonych odstępach czasu

Najdziwniejsze lokaty oferowane przez banki

W ofertach banków jest znacznie więcej propozycji niż standardowe depozyty na miesiąc, trzy miesiące, ...

Polacy niechętnie zmieniają banki. Wieloletni, aktywni klienci mogą liczyć na promocje, korzystniejsze oprocentowanie lokat i kredytów

Te banki dbają o wiernych klientów, a nie tylko nowych

Banki skupiają się na kuszeniu nowego klienta, ale i dla tego wiernego mają atrakcyjną ...